آموزش درمان با سنگ کوارتز

در این مطلب آموزشی قصد داریم آموزش درمان با سنگ کوارتز را برای شما شرح دهیم تا بتوانید از خواص درمانی کریستال کوآرتز بهره مند شوید. اگر به سنگ درمانی علاقه دارید، حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

پیشتر در صفحه «معرفی کریستال کوارتز برای سنگ درمانی و درمانگری» به طور مفصل در مورد خواص سنگ کوارتز برای شما توضیح دادیم. اکنون وقت آن رسیده از این خواص برای درمان بیماری ها استفاده کنید. به همین دلیل در این مطلب آموزش درمان با سنگ کوارتز را آماده کرده ایم که امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

قدم اول: تهیه ماندالای خود با استفاده از سنگ ها

تهیه ماندالا با سنگ

اولین قدم برای شروع درمان با سنگ کوارتز، تهیه ماندالای خود است. برای آماده کردن ماندالای خود، یک کریستال کوآرتز، الماس یا زیرکُون را به عنوان نور سفید در وسط قرار دهید و اطراف آن سنگ مناسبی را برای هر یک از 7 طیف رنگی، به ترتیب زیر قرار دهید:

  1. طیف رنگی قرمز: یاقوت کبود، یاقوت تیره، یشم قرمز و…
  2. طیف رنگی نارنجی: عقیق قرمز، یشیم و عقیق آتشین، یشم نارنجی و…
  3. طیف رنگی زرد: سیترین، یاقوت زرد، کهربا و…
  4. طیف رنگی سبز: مالاکایت، جِید، زمرد و…
  5. طیف رنگی آبی: لاپیس لازولی، سودالایت، سَفایِر آبی و…
  6. طیف رنگی نیلی: آزو رایت، سفیر نیلی و…
  7. طیف رنگی بنفش: آمیتیست، فلورآیت و…

قدم دوم: همه چیز به اصل خود باز می گردد

از اینجا فرآیند درمان با سنگ کوارتز آغاز می شود. ابتدا گوشه آرامی را در منزل خود به وجود آورید، تا بتوانید منظماً به آنجا پناه ببرید و خود را شارژ نمایید؛ برای بازگشت به خود، این امر بسیار مهم می باشد.

شاید بخواهید که در این خلوتگاه، قسمت خاصی را بسازید که در آن چهار عامل آب، خاک، آتش و هوا را قرار دهید.

در ادامه درمان با سنگ کوارتز، ماندالای خود را که طبق توضیحات قبلی تهیه کرده اید، در این گوشه آرام قرار دهید. این ماندالا که بر روی پارچه سفید زرد رنگی قرار گرفته است، محیط را از انرژی پر می کند.

ممکن است از این ماندالا، به منظور تمرین بصری (چشمی)، در خلوتگاه خود استفاده کنید. پس از چیدن سنگ ها خود را در مرکز نور سفید الهی ببینید که با هفت طیف کیهانی که از سنگ ها می آیند احاطه شده اید و این هفت طیف، شما را با قدرت درمانی خود شارژ می نمایند.

از زیبائی برای بالا بردن روحیه خود استفاده کنید. نور طبیعت را در این چهره های حیات ببینید؛ زیرا سنگهای قیمتی یا جواهرات با روش مخصوص خود به درمان روحیه و هماهنگی روحی کمک میکنند.

طیفهای رنگی سنگها در سطح عمیقی عمل میکنند و موجب بازگرداندن هماهنگی و سلامتی به نواحی مختلف بدن میشوند و در صورتی که گرفتگی هائی از انرژی در قسمتهایی از بدن به وجود آمده است به رفع این گرفتگی ها کمک می نمایند.

هر حیاتی که در آن زندگی میکنیم جواهر یا قدمی است به سوی تکامل لازم و به طرف کیفیت های الهی. از جواهرات برای تولدهای دوباره روحانی استفاده کنیم. جواهرات میتوانند جسم و روح ما را درمان کنند و نیرو ببخشند؛ بنابراین بهتر است که به جای طمع ناشی از داشتن جواهرات، در زیبائی و هماهنگی آنها سکنی گزینیم.

درک این نکته حائز کمال اهمیت است که آنچه ما داریم فقط برای مدتی به ما به امانت داده شده است و همه چیز به اصل خود باز میگردد. به نسبتی که منیت یا نفس اماره (ایگو) را از دست میدهیم، شفافیت و پرتو افشانی وجودمان بیشتر میشود.

خواندن
رابطه بین هماهنگی ارتعاشی با سلامتی بدن

با کار کردن با منشاء میتوانیم به دیگران نیز کمک کنیم. قدرت نور یا روشن بینی در هر موجود زنده ای موجود است.

قدم سوم: متعادل کردن هاله با قرار دادن کریستال بر روی چاکراهای 7 گانه

یکی از کارهایی که بدر فرآیند درمان با سنگ کوارتز می تواند انجام داد، متعادل کردن هاله (اُرا) با قرار دادن کریستال کوارتز بر روی چاکراهای 7 گانه است که همین ایجاد تعادل خود در فرآیند درمان بیماری های مختلف بسیار تاثیرگذار است.

به همین دلیل در ادامه آموزش درمان با سنگ کوارتز، چگونگی بهره مندی از این کریستال برای متعادل کردن هاله و متعاقبا متعادل کردن 7 چاکرای اصلی ارائه شده است. در مرحله اول باید به رنگ هر چاکرا توجه کنید که به شرح زیر می باشد:

با استفاده از سنگها آگاهی خود را تغییر دهید و به سلامتی کامل جسم و روح دست یابید. بعد از مدیتیشن روزانه و یا هفته ای چند بار و هر بار به مدت بیست (۲۰) دقیقه تا نیم ساعت خود را با انرژیهای مثبت موجود در سنگها بطریق زیر شارژ نمایید:

  • در اتاق آرام و ساکتی بر روی تشک راحتی بطور طاقباز بخوابید. پاها با فاصله کمی از یکدیگر بر روی زمین بطور مستقیم و کشیده قرار گرفته اند؛ زانوها کاملا کشیده و در تماس با سطح تشک میباشند.
  • دست ها به موازات بدن و با فاصله کمی بطور کشیده در دو طرف بدن قرار گرفته اند؛ کف دستها رو به آسمان است این بهترین طریق برای دریافت انرژی است.

این طرز خوابیدن بهترین فرم استراحت برای دریافت انرژی میباشد؛ بکوشید تا حتى الامكان شب ها نیز به همین طریق استراحت نمائید. مطابق توضیحات ذکر شده در بخش ماندالا و متعادل سازی هاله، سنگهای رنگی متناسب برای هر چاکرا را برروی چاکرای مربوطه قرار دهید.

اگر تعداد سنگهایتان کافی نیست یا سنگهای مربوط به 7 رنگ اصلی را ندارید از هر رنگی که دارید بر روی چاکراهای ناف، قلب و چشم سوم قرار دهید. برای باز کردن چشم سوم از سنگ کوارتز نیز میتوانید استفاده نمائید.

چشم ها را ببندید و بگذارید تا هر تصویری که به ذهنتان می آید، بیایید. احساس خود را عقب نزنید. نفس های عمیقی بکشید و استرراحت نمائید.

نباید ها

هرگز کریستال را بیش از 15 تا 20 دقیقه روی چشم سوم نگه ندارید. هرگز کریستال را بیش از 20 تا 30 دقیقه روی بدن نگه ندارید.

پس از پایان مدت فوق، سنگ ها را از روی چاکراها بردارید؛ پنج تا ده قیقه دیگر نیز به استراحت خود ادامه دهید و سپس برخیزید. آرامش، تازگی، شادابی، انرژی و سلامتی زیادی را تجربه خواهید کرد که با تکرار تمرین، جزئی از وجود شما خواهد شد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 1]