0 تا 100 چاکرای تاج سر یا ساهاسرارا (Sahasrara) و ویژگی های آن

چاکرای تاج سر یا ساهاسرارا (Sahasrara) هفتمین چاکرا در بین 7 چاکرای اصلی بدن می باشد و در این مقاله قصد داریم به طور مفصل در مورد این چاکرا و عملکرد آن برای شما صحبت کنیم، بیماری های مرتبط با آن را ذکر نماییم و نحوه پاکسازی این چاکرا را تشریح کنیم. در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

اگر آشنایی مناسبی با مفهوم چاکرا ندارید، حتما مقاله چاکرا چیست؟ و انواع وضعیت هر چاکرا را مطالعه کنید. بدون شک اطلاعات خیلی خوبی به دست خواهید آورد.

معرفی چاکرای تاج سر یا ساهاسرارا (Sahasrara)

چاکرای تاج سر یا ساهاسرارا (به انگلیسی: Sahasrara) یکی از 7 چاکرای اصلی بدن محسوب می شود و چاکرای هفتم یا آخرین چاکرای اصلی ما است و در قسمت میانی بالای سر قرار دارد.

از چاکرای هفتم به بعد وارد بعد دیگری می شویم و دوباره به بحث ۷ مرحله میرسیم که هربار این چرخه خودش را تکرار میکند. در بدن های روحانی، نیروانا، موکشا و در همه چیز در انتها به این میرسد که شما در یک میدان از انرژی قرار میگیرید که همه چیز یکی است و همه چیز متصل است.

همه مواردی که در مورد این چرخه و به صخصوص چاکرای تاج سر تشریح می شود به طور توصیفی است چرا که کسی به این محل نرفته است که بخواهد بعدا آن را تعریف کند. اگر هم کسی رسیده باشد، برنگشته که آن را برای ما تعریف نماید. چنین فردی به روشن بینی میرسد و دیگر به بدن فیزیکی خودش محدود نیست.

چاکرای تاج سر، چاکرایی است که شما به صورت مطلق روشن بین شده اید، یک شخصی هستید که بیدار است و حقیقت وجودی را دیده.

من کیستم من چیستم روزها / فکر من این است و همه شب سخنم

به واقع به پاسخ این سوال رسیده اید. همانند شمس تبریزی.

چنین شخصی میتواند با نیروی برتر ارتباط برقرار کند و یا بهتر است بگوییم کامل یکی شده است و بخشی از این جهان هستی است و به درجه موکشا یا نیروانا و به ذات اصلی الهی رسیده است.

مشخصات چاکرای تاج سر

 • رنگ: بنفش و همین طور سفید و طلایی
 • سمبل: لوتوس ۱۰۰۰ برگ.
 • اصل اساسی: «هستی» محض.
 • اندام وابسته بدن: مخ
 • طیف رنگی: بنفش
 • غده وابسته : صنوبری (اپی فیز).
  • اثر اپی فیز از نظر علمی به طور قاطع مشخص نشده است. به احتمال زیاد بر روی تمام ارگانیسم بدن تأثیر دارد. نتیجه اختلال این غده بلوغ زودرس جنسی است.

نشانه های نجومی و سیاره های وابسته به چاکرای هفتم (ساهاسرارا)

 • جدی / کيوان: دیدن درون، تمرکز بر روی ذات، دربرگرفتن ماده با نور الهی
 • حوت / نپتون: زوال محدودیت، از خودگذشتگی، یگانگی با «هستی متعال»

عملکرد موزون چاکرای تاج سر

در چاکرای هفتم گره ای به آن معنا وجود ندارد. صرفا دامنه باز بودن آن می تواند کم یا زیاد باشد.

وقتی چاکرای تاج سر شروع به باز شدن می کند، زمانی که مرز بین هستی درونی و زندگی بیرونی در وضع موجود کاهش پیدا می کند، شما لحظه ها را بیشتر و بیشتر تجربه می کنید. آگاهیتان کاملا آرام و باز است و «خود» حقیقی تان را به منزله بخش وجودی از هستی، مطلق حاکم که همه چیز را دربر می گیرد تجربه می کنید.

وقتی که رشد چاکرای هفتم افزایش می یابد این لحظه ها بیشتر می شود تا زمانی که به صورت یک واقعیت دائمی در می آید. وقتی که «خویشتن» شما آماده این گام آخر روشن بینی باشد ممکن است کاملا ناگهانی اتفاق بیفتد.

احساس شما این چنین است که انگار تازه از خواب طولانی بیدار شده اید و در نهایت شروع می کنید به اینکه در واقعیت زندگی کنید. دیگر عقبگردی در سر راهتان وجود ندارد. خود را به ظرف خالی تبدیل میکنید و «هستی الهی» این جام را لبریز خواهید کرد.

پی می برید که «خویشتن» حقیقی تان را که تنها حقیقت پایدار است پیدا کرده اید. نفس فردی تان به نفس جهانی تبدیل می شود. هدف «خالق» در رفتار شما جامه عمل می پوشد، و نوری که از شما ساطع می شود قلب کسانی را که گیرنده حضور الهی هستند باز می کند.

چاکرای هفتم - چاکرای تاج سر (ساهاسرارا)

اگر بخواهید چیزی را بدانید کافی است فقط توجه تان را به آن معطوف کنید، زیرا به علت یگانگی شما با «هستی» الهی همه چیز در درون شما وجود دارد. «خلقت» بازی است که درون آگاهی بی حد و مرز شما وجود دارد.

خواندن
دانلود رایگان مانترا متعادل کننده چاکرای خورشید

درمی یابید که دنیای مادی هیچ چیز نیست جز فرمی از تفکر در «آگاهی الهی» و هیچ چیز حقیقتا به آن صورت وجود ندارد. هر آنچه تاکنون به عنوان حقیقت قبول داشته اید نقش بر آب می شود.

خلأ بزرگتری را تجربه می کنید. اما این خلأ عينأ همان برکت عظیم است به دلیل اینکه آن زندگی در ذات محض است، و این ذات الهی سعادت محض است. در طول چرخه هفت ساله ای که به خصوص برای انرژی های چاکرای تاج سر باز هستید، به رشد عمیقی از بینش و یکپارچگی می رسید که قبلا به نظرتان غیرممکن می آمد.

اکنون مراقبه و خدمت عابدانه با درک اصل «الهی» وجودتان همراه است و کمک می کنند تا احساس یگانگی را تجربه کنید. از این فرصت استفاده کنید تا بیشتر در درونتان بمانید.

در این زمینه جالب است که توجه داشته باشید ملاج کودک در سن ۹ تا ۲۴ ماهگی اول زندگی اش باز باقی می ماند. در طول این دوره اولیه زندگی روی زمین طفل در آگاهی وحدت کامل به سر می برد.

ویژگی های چاکرای هفتم (ساهاسرارا)

همان طور که دیدیم باز و هماهنگ بودن تمام چاکراها این نکته را به ما نشان داد که آنها می توانند مقادیر معتنابهی دانش و تجربه و مهارت بدهند. با وجود این بدون باز بودن چاکرای تاج سر، احساس جدایی از کثرت و یکپارچگی داریم، و کاملا از ترس رها نیستیم.

این ترس است که همیشه باعث ماندگاری بخشی از آثار گره های درون چاکراها می شود. نداشتن توانایی برای گشودن حد کامل امکاناتشان، و اینکه انرژی فردی که می توانند در جهت هماهنگی کامل با رقص خلقت، ساطع شوند و نه در جهت هماهنگی با دیگر چاکراها.

مگر اینکه در طول سالهایی که مرکز تاج می تواند رشد کند خودتان را بر اروی حقایق معنوی باز کنید، ممکن است احساس نبود اطمینان و بی هدفی را در طول این زمان تجربه کنید و این احساسات را به منزله نشانه ای برای درون نگری بیشتر تعبیر کنید.

ممکن است به نوعی بیهودگی در زندگیتان پی ببرید و یا ترس از مرگ اغلب به سراغتان بیاید. شاید برای کنترل این احساسات منفی سعی کنید که برای فرار از آنها به فعالیت زیاد پناه ببرید یا زیر بار مسئولیتهای جدید بروید برای اینکه خود را برحق و مهم جلوه دهید.

اغلب اوقات اشخاصی تحت این شرایط مریض می شوند و ناچار به استراحت می شوند. اگر این پیام ها را نادیده بگیرید درگیر زندگی بی محتوایی می شوید و رشد توانایی های بالقوه «خود» واقعی تان را محدود می کنید.

بیماری های عدم تعادل چاکرای تاج سر

در ادامه بیماری های فیزیکی که ممکن است فردی که چاکرای تاج سر او در عدم تعادل است، به آن ها مبتلا شود، ذکر شده است:

 • بیماری های سیستم عصبی
 • اختالالت وضعیت روحی و روانی

پاکسازی چاکرای تاج سر (چاکرای هفتم)

برای پاکسازی و متعادل سازی چاکرای تاج سر بهترین فعالیت، مدیتیشن کردن است. شما با مراقبه می توانید تمام آلودگی ها و انرژی های چاکرای هفتم خود را از بین ببرید و این چاکرا را متعادل کنید.

برای انجام مراقبه، نیازمند مدیتیشن ها و مانتراهای مخصوصی هستید که نتایج درست و اثربخشی داشته باشند. برای داشتن یک پاکسازی چاکرا موفق، می توانید از پکیج جامع مدیتیشن های پاکسازی چاکرا مجموعه سینرژی با ناهید استفاده کنید.

در پکیج جامع پاکسازی چاکرا سینرژی با ناهید شما هر تکنیک و محتوایی که برای پاکسازی چاکرای تاج سر و سایر 7 چاکرای اصلی بدن نیاز دارید قرار داده شده و همچنین آموزش اصولی و دقیق پاکسازی چاکرا ارائه شده است. علاوه بر این، این پکیج از پشتیبانی دائمی و گروه پرسش و پاسخ هم برخوردار می باشد.

سوالات مرتبط با چاکرای هفتم:

چاکرا چیست؟

چاکرا به لحاظ لغوی یعنی چرخ. چاکراها یکسری دریچه‌های انرژی هستند که در بدن ما وجود دارد که از طریق این دریچه ها نیروی حیاتی پرانا (انرژی) در بدن ما حرکت می کند.

چاکرا تاج سر چندمین چاکرای ماست و در کجای بدن قرار دارد؟

چاکرا تاج سر هفتمین چاکرا از 7 چاکرای اصلی است و در قسمت میانی بالای سر قرار دارد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 4 میانگین: 4]