آیورودا چیست؟ طبی غنی با ریشه ای از دنیای باستان

آیورودا چیست؟ شاید این واژه آیورودا (Ayurveda) را قبلا شنیده باشید و حتی این سوال را هم از خود پرسیده باشید که این مفهوم به چه معناست؟ در اینجا می خواهیم این علم باستانی را برای شما تشریح کنیم و شما را با ویژگی های آن آشنا نماییم. پس با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

آیورودا چیست؟

در اولین قدم بیایید به سوال «آیورودا چیست؟» پاسخ دهیم. آیورودا به ما می آموزد که هر انسان دارای نوعی ساختار طبیعی منحصر به فرد است، که (پراکریتی) یا«نوع بدن» نام دارد. آیورودا در حقیقت نوعی علم پزشکی یا طب است که ترکیبی از بررسی خلق و خوی شخص، بررسی چارت تولد و… است که برمبنای آن ها، عادات اختصاصی برای هر فرد تعریف می شود. همچنین در این حوزه طب، از گیاهان دارویی، مدیتیشن و یوگا برای بهبود سلامتی جسمی و روحی استفاده می شود.

با پاسخ دادن به پرسشنامه هایی همچنین با بررسی چارت تولد و از روی خلق و خوی رفتاری و عادات غذایی و همچنین تیپ بدنی، در خواهید یافت که به کدامیک از ۱۰ نوع مختلف بدن تعلق دارید. این مهمترین گام به طرف دستیابی به سلامتی بیشتر است چرا که تیپ یا نوع بدن به شما می گوید که طبیعت مایل است، چگونه زندگی کنید.

بر طبق آیورودا، بدن شما می داند چه چیزی برایش خوب است و چه چیز برایش بد است، زیرا طبیعت از همــان بدو تولد غرایز صحیحی را در بدن هرکس کار گذاشته است.

به محض آنکه شروع به درک پیروی از این تمایلات ذاتی  و مادرزادی خود بکنید درخواهید یافت که با کوشش ناچیزی از طرف شما، فیزیولوژی بدن به خودی خود  قادر به دستیابی به تعادل خواهــد بود.

آیورودا (به سانسکریت: आयुव द) یک سیستم باستانی مراقبت های بهداشتی است که برای بومی شبه قاره هند می‌باشد. در حال حاضر میلیون‌ها نفر در هند از آن استفاده می‌کنند و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن به‌عنوان رویکردی جامع، به سلامت و تندرستی استقبال می‌کنند.

معنای واژه «آیورودا»

کلمه “آیورودا” یک کلمه مرکب سانسکریت است، آیورودا (आयुव द) = آیوشیا (आयु ) + ودا (वेद). در جایی که «ایوشیا» به معنای «زندگی» و ودا به معنای «عقل/ دانش» است. بنابراین، آیورودا در لغت به معنای دانش زندگی است.

خواندن
تا چه اندازه می توانم بدن خود را کنترل کنم؟

آیورودا به اقداماتی برای محافظت از”آیوشیا” (زندگی) می پردازد که از طریق یک زندگی سالم همراه با اقدامات درمانی مرتبط با هماهنگی جسمی، ذهنی، اجتماعی و معنوی به دست می آید.

آیورودا درمان های مستندی برای بیماری های مختلف دارد که علم پزشکی مدرن آن را غیرقابل درمان می داند. همچنین، بسیاری از داروها و داروهای مدرن دارای عوارض جانبی خطرناک هستند در حالی که داروهای آیورودا هیچ عوارض جانبی ندارند.

مردم در سراسر جهان اکنون به اثربخشی داروهای گیاهی پی برده اند و آیورودا را در زندگی خود می پذیرند. همانطور که میدانید با پیشرفت پزشکی بیماری‌ها کم که نشده‌اند، بیشتر هم شده‌اند!

آیورودا به معنای “علم زندگی” است و از مجموعه گسترده ای از اطلاعات در مورد زندگی سالم و درمان بیماری ها تشکیل شده است. حوزه‌های پزشکی را پوشش می‌دهد که از روانشناسی تا جراحی، و اطفال تا سالمندان را شامل می‌شود.

این دانش که ابتدا از طریق دهان به دهان منتقل می شد، در نهایت به زبان سانسکریت هند باستان نوشته شد. چاراکا، سوشروتا و واگباتا نویسندگان سه کتاب مقدس کلاسیک آیورودا هستند.

همیشه الهامات بزرگ از طرف اذهان پیش پا افتاده با مخالفت شدیدی روبه‌رو بوده‌است.

سوالات مرتبط:

آیورودا چیست؟

آیورودا به ما می آموزد که هر انسان دارای نوعی ساختار طبیعی منحصر به فرد است، که (پراکریتی) یا«نوع بدن» نام دارد. آیورودا در حقیقت نوعی علم پزشکی یا طب است که ترکیبی از بررسی خلق و خوی شخص، بررسی چارت تولد و… است که برمبنای آن ها، عادات اختصاصی برای هر فرد تعریف می شود. همچنین در این حوزه طب، از گیاهان دارویی، مدیتیشن و یوگا برای بهبود سلامتی جسمی و روحی استفاده می شود.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]