0 تا 100 چاکرای شبکه خورشیدی یا مانی پورا (Manipura/Nabhi) و عملکرد آن

چاکرای شبکه خورشیدی یا مانی پورا (Manipura/Nabhi) سومین چاکرا در بین 7 چاکرای اصلی ما می باشد. در این مقاله قصد داریم چاکرای سوم را به طور مفصل توضیح دهیم، عملکردهای مختلف آن را بررسی کنیم و بیماری های مرتبط با آن را معرفی نماییم. اگر دوست دارید با این چاکرا بیشتر آشنا شوید، در ادامه ما را همراهی کنید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

برای آشنایی با چاکرا و وضعیت های مختلفی که یک چاکرا می تواند داشته باشد، مقاله چاکرا چیست؟ و انواع وضعیت چاکراها را مطالعه کنید.

معرفی چاکرای شبکه خورشیدی یا مانی پورا

چاکرای سوم ما چاکرای شبکه خورشیدی است و جایگاه آن در بدن بالای ناف و پایین قفسه سینه قرار دارد. در امتداد ستون فقرات است و به اراده و اعتماد به نفس فرد مربوط می شود.

چاکرای شبکه خورشیدی که به آن چاکرای شبکه عصبی زیر معده -مانی پورا نیز می گویند با طیف رنگی زرد و زرد طلایی مرتبط است که نشان دهنده عقل، هوش و ذهنیت انسان می باشد. همان طور که ذکر شد، این چاکرا بالاتر از ناف قرار دارد. رنگ زرد این چارا تأثیر مثبتی روی کبد، طحال، کیسه صفرا و اعصاب دارد و قدرت درمانی آن برای بیماری دیابت و یبوست و همچنین کنترل‌ چاقی بسیار مناسب است.

مشخصات چاکرای شبکه خورشیدی

 • رنگ: زرد طلایی
 • عنصر وابسته: آتش
 • حس: بینایی
 • سمبل (نشانه): نیلوفر ده پر
 • اصل اساسی: قالب وجود
 • ذکر مانترا: رام (Ram)
 • اندام های وابسته بدن: قسمت تحتانی پشت، شکم، دستگاه گوارش، معده، کبد، طحال، کیسه صفرا، دستگاه عصبی خودکار (غیرارادی)
 • غده وابسته: پانکراس (کبد)
  • پانکراس نقش مهمی در هضم غذا دارد. هورمون انسولین ترشح می کند که در تنظیم قند خون و همچنین در سوخت و ساز کربوهیدراتها مؤثر است. آنزیمهایی که توسط پانکراس ترشح می شود در ایجاد تعادل چربیها و پروتئین بدن اهمیت فراوانی دارند.

نشانه های نجومی و سیاره های وابسته به چاکرای شبکه خورشیدی

 1. نشانه های نجومی و سیاره های وابسته به چاکرای شبکه خورشیدی
 2. اسد / خورشید: گرما، قدرت، وفور نعمت، تلاش برای شهرت، قدرت و مقام اجتماعی
 3. قوس / ژوپیتر (مشتری): اظهار تجربه زندگی، رشد و توسعه، ساخت و تولید، خرد، یکپارچگی.
 4. سنبله / تیر (عطارد): طبقه بندی، تجزیه و تحلیل، سازگاری، از خود گذشتگی و خدمت فداکارانه.
 5. مریخ: انرژی و فعالیت، میل به عمل، ابراز وجود.

وضعیت تعادل در چاکرای سوم (مانی پورا)

زمانی که این چاکرا بالانس و در هارمونی است شما اعتماد به نفس دارید، اراده بسیار قوی دارید تعریف درستی از خودتان دارید و میدانید جایگاه شما کجاست. تصمیماتی را که می خواهید انجام میدید و دقیقا میدانید از خود و زندگی تان چه می خواهید. افق مشخصی دارید و به همانجا هم میروید و از آنجایی که میدانید چی میخواهید و به کجا می روید، در نتیجه به چیزی که میخواهید نیز قطعا میرسید.

عملکرد موزون در چاکرای شبکه خورشیدی

یک چاکرای سوم باز همراه با علمکردی هماهنگ احساس آرامش می آفریند و با «خود» واقعی تان، با زندگی در کل و جایگاه تان در زندگی به طور خاص، هماهنگی درونی ایجاد می کند. می توانید خود را کاملا باور کنید و همچنین به احساس دیگران و ویژگی های شخصیتی آنها احترام بگذارید.

به طور طبیعی دارای این ظرفیت هستید که احساسات، آرزوها و آنچه را در زندگی تجربه کرده اید بپذیرید، آنها را در «جلوه ای درست» ببینید و بخش ضروری از پیشرفت خود بدانید. بدین نحو می توانید احساسات، آرزوها و تجربیات تان را با هم تلفیق کنید که در چنین وضعیتی به سوی یکپارچگی هدایت می شوید.

تمام اعمالتان خود به خود در هماهنگی با قوانین کیهانی تعادل طبیعی قرار دارند که با کل جهان و همه هستی بشر کار می کند. زمانی که اعمالتان به پیشرفت معنوی و ثروت مادی تان کمک کند چه در مورد خود و چه در مورد دیگران در تحولی کلی قرار دارید. سرشار از نور و انرژی هستید، نور درونتان بدنتان را نیز در بر میگیرد. شما را از امواج منفی و تشعشعات محیط اطراف مصون می دارد.

اگر چاکرای چشم سوم و چاکرای تاج تان هم باز باشد، تمام چیزهای قابل رؤیت را که از امواج نور مختلف تشکیل شده اند را تشخیص خواهید داد. آرزوهای تان خود به خود تحقق خواهند یافت چون ارتباط شما با انرژی نور موجود در تمام چیزهایی که به دنبالش هستید بسیار نزدیک است به همین دلیل به طرف خود جذب شان می کنید.

چاکرای شبکه خورشیدی (مانی پورا)

بنابراین در آگاهی زندگی می کنید که برکت حق مسلم و میراث الهی شماست.

وضعیت بیش فعال در چاکرای سوم (مانی پورا)

زمانی که بیش فعال است باعث می شود فرد دچار خود بزرگ بینی می شود، فکر می کند از همه برتر است و همه چیز را میتواند کنترل کند. مهربانی درون اش وجود ندارد، همه چیز را میخواهد خودش کنترل کند و فکر میکند که از همه به فاصله خیلی زیادی یبالا است و هیچ کس به پای او نمیرسد. این اشخاص اصطلاحا مانی پورا خیلی فعال دارند.

خواندن
چاکرا چیست؟ + انواع وضعیت هر چاکرا

عملکرد ناموزون در چاکرای شبکه خورشیدی

وقتی چاکرای سوم (چاکرای شبکه خورشیدی) یک طرفه کار کند یا درست کار نکند، می خواهید همه چیز طبق خواسته های شما انجام شود، دوست دارید دنیای درون و بیرون را کنترل کنید، می خواهید غلبه و اعمال قدرت کنید. با این وجود از درون ناآرام و ناراضی هستید. احتمالا در طول دوره کودکی و یا نوجوانی طرد شدن را تجربه کرده اید.

بنابراین توانایی این را ندارید که ارزشهای خود را رشد دهید و در نتیجه نخواهید توانست شناخت و رضایت درونی در دنیای مادی نیز پیدا کنید. اصرار فراوان دارید تا فعالیتهای بیرونی را افزایش دهید تا بتوانید احساسات آزارنده، کمبودها و نقطه ضعف ها را بپوشانید. نیاز به آرامش درونی دارید و به سختی می توانید چیزها را رها کنید تا آرام شوید.

پذیرفته شدن و رفاه مادی در مراحل ابتدایی اهمیت قرار دارند و شاید شما در به دست آوردن آنها کاملا موفق باشید. به نظرتان هیچ چیزی ممکن نیست شما را وادار به سرکوب احساسات ناخوشایند کند حتی اگر پدیده آزاردهنده ای باشد. در نتیجه، احساساتتان متوقف می شود.

اما گاه و بیگاه دیوار کنترل را شکسته و به حالت دفاعی همچون سیل طغیان می کند، و هدایت آن در جهت صحیح برایتان غیرممکن است. به آسانی شدید ناراحت می شوید، اما نگرانی و ناآرامی شما واکنش همه خشمی است که در طول زمان طولانی فروخورده اید.

نهایتا روزی اذعان خواهید کرد که آن تلاش برای بدست آوردن ارزشهای مادی و شدت نمی تواند برای زمان طولانی شما را ارضا کند.

وضعیت کم فعال در چاکرای سوم (مانی پورا)

زمانی که چاکرا شبکه خورشیدی کم فعال است، شخص دچار ضعف می شود و به خودش اصلاً باور ندارد، دائما فکر میکند که کم هست و دائما می ترسد که مورد قضاوت قرار بگیرد. اعتماد به نفس خیلی پایینی دارد احساس میکند که ضعیف است یا به لحاظ اینکه نمی تواند کاری را انجام دهد شاید هم ضعیف باشد. کارای را تا میانه آن پیش می رود و ادامه اش فکر می کند اراده ضعیفی دارد.

به واسطه این موارد و حس ها انسان به شدت وابسته ای است. چون خودش احساس ضعف میکند و اعتماد به نفس ندارد و تصمیم هایش را نمی تواند عملی کند. به همین دلیل خیلی وابسته است و دائما به دیگران نیاز دارد.

کم کاری در چاکرای شبکه خورشیدی

کم کاری چاکرای سوم (مانی پورا) شما را مأیوس و ناامید می کند. همه جا مانع می بینید، سدهایی که مانع تحقق خواسته های شما می شوند.

احتمالا آزادی شخصیت تان در زمان کودکی به شدت محدود شده است، از آنجایی که ترس از دست دادن تأیید والدین و معلمان را داشته اید، در ابراز احساسات کلا تردید کرده اید و اغلب آنها را که می توانستید تحمل کنید سرکوب کرده اید. این باعث شده تا «خاکستر احساسات» تلمبار شده، چیزی که الان انرژی آتشین چاکرای شبکه خورشیدی را خاموش کرده و افکار و اعمال خودجوش و قدرت تان را می رباید.

حتی در حال حاضر هم سعی دارید مورد تأیید و قبول قرار گیرید اما چیزی که به دست می آورید عدم پذیرش و سازگاری احساسات و امیال حیاتی خودتان است. وقتی با مشکلی روبه رو می شوید احساس ناراحتی و تردید پیدا می کنید، یا به شدت عصبی می شوید و اعمالتان بی نظم و بی برنامه می شود.

اگر امکان داشته باشد، ترجیح می دهید از تمام مبارزه های جدید زندگی خود را دور کنید، تجربیات غیرمعمول زندگی شما را می ترساند و در واق احساس می کنید قادر نیستید با چیزی به اصطلاح «تلاش برای بقا» دست و پنج نرم کنید.

بیماری های عدم تعادل چاکرای شبکه خورشیدی

در ادامه بیماری های فیزیکی که ممکن است فردی که چاکرای شبکه خورشیدی او در عدم تعادل است، به آن ها مبتلا شود، ذکر شده است:

 • استرس روانی (احساس اضطراب، ترس)
 • بیماری های کبد و کیسه صفرا
 • زخم
 • تشکیل سنگ
 • پانکراتیت
 • دیابت
 • ناباروری

پاکسازی چاکرای شبکه خورشیدی

برای پاکسازی چاکرای شبکه خورشیدی، می توانید از مدیتیشن ها، مانتراها و فرکانس های پاکسازی که مجموع سینرژی با ناهید در پکیج تکنیک های کامل پاکسازی 7 چاکرا برای شما تهیه کرده است، استفاده کنید.

به کمک تمرینات و تکنیک های معرفی شده شما می توانید با خیال راحت چاکرای سوم خود را 100 درصد پاکسازی کنید و تمام آلودگی ها و انرژی های منفی آن را از بین ببرید.

سوالات مرتبط:

چاکرا چیست؟

چاکرا به لحاظ لغوی یعنی چرخ. چاکراها یکسری دریچه‌های انرژی هستند که در بدن ما وجود دارد که از طریق این دریچه ها نیروی حیاتی پرانا (انرژی) در بدن ما حرکت می کند.

چاکرای شبکه خورشیدی چندمین چاکرای ما است و در کجای بدن قرار دارد؟

چاکرای شبکه خورشیدی (مانی پورا) چهارمین چاکرا در بین 7 چاکرای اصلی ما می باشد و جایگاه آن در بدن بالای ناف و پایین قفسه سینه قرار دارد و در امتداد ستون فقرات است

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]