آموزش ماساژ با سنگ و کریستال ها

در این مطلب برای شما آموزش ماساژ با سنگ و کریستال های مختلف نظیر کریستال کوارتز را ارائه کرده ایم تا با یکی دیگر از کاربردهای سنگ های معدنی برای درمان بیماری ها آشنا شوید و از آن نیز استفاده کنید. برای یادگیری این نوع ماساژ به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

پیشتر در مطلبی تحت عنوان «آموزش درمان با سنگ کوارتز» به معرفی چندین روش درمانی برای استفاده از سنگ کوارتز و سایر سنگ های معدنی به منظور کمک به درمان بیماری ها اشاره کردیم. درمان با سنگ به تکنیک های معرفی شده در این مطلب خلاصه نمی شود، یکی دیگر از تکنیک های دیگر، ماساژ درمانی با سنگ های معدنی می باشد که در این مطلب به آموزش ماساژ با سنگ های معدنی پرداخته ایم.

آموزش ماساژ با سنگ

هر روز به مدت چند دقیقه خود را با کریستال ها و سنگ های معدنی ماساژ دهید. در صورتیکه مایل باشید میتوانید شما و دوستتان یکدیگر را به کمک کریستال ماساژ دهید.

ابتدا کریستال را در آبی که در آن نمک دریا ریخته اید بشوئید. سپس با پارچه نخی تمیزی کریستال را خشک کنید. کریستال، نسبتاً کوچک بوده باشد. از کف پا شروع کنید و با آرامی با نوک سنگ کف پا را مالش دهید.

با اطراف سنگ تمام کف پا را بخوبی مالش و ماساژ دهید. تمام سطوح هر ساق و پا را ماساژ دهید و سپس پای دیگر را. پاها را از بالا به سمت پایین از باسن به طرف مچ پا ماساژ دهید؛ ماساژ را چند بار تکرار کنید، بطوری که تمام سطوح، پاها توسط کریستال، لمس شوند.

از پا شروع کرده و بطرف بالای بدن ماساژ را ادامه دهید. برای ماساژ باسن و شکم از حرکات دایره ای شکل در جهت حرکت عقربه ساعت استفاده کنید. سپس پشت را ماساژ دهید؛ در مورد ستون فقرات بسیار محتاط باشید.

در صورتیکه خودتان خودتان را ماساژ میدهید شاید نتوانید به برخی از نقاط پشت دسترسی داشته باشید ولی سعی تان را کرده اید. سپس گردن، پشت سر، بازوها و دستها را ماساژ دهید.

در مورد ماساژ بازوها و دستها: از شانه شروع کنید و بطرف انگشتان ماساژ را ادامه دهید. ماساژ را چند بار از بالا به طرف پائین تکرار کنید، بطوریکه تمام سطوح دست توسط کریستال لمس شوند.

سپس دست دیگر را به همین نحو، ماساژ دهید. وقتی به منطقه اطراف ناف و چاکرای خورشیدی رسیدید، حرکات دورانی را در جهت حرکت عقربه ساعت و به کمک کریستال انجام دهید. این موجب میشود که اگر احتقانی در این منطقه (منطقه شکم) موجود است رفع شود.

خواندن
کتاب شیاتسو «هنر شفا با ماساژ ژاپنی»

در اطراف چاکرای قلب میان دو سینه کمی به طرف راست بسیار ملایم باشید زیرا همه ما دردهایی را در این منطقه حمل میکنیم. ماساژ را با ماساژ صورت و سر تمام میکنیم. کریستال را به ملایمت روی پیشانی استخوانهای گونه، بطرف خط رستنگاه ،مو روی تاج سر و پشت سر میکشیم.

نکاتی در مورد ماساژ با سنگ

پس از پایان ماساژ، چند دقیقه استراحت میکنیم. استراحت پس از ماساژ یا مدیتیشن بینهایت مهم است زیرا موجب میشود که خستگی های عمیقی که آزاد شده اند ما را رها کنند؛ به علاوه در طی مراقبه یا ماساژ، به عمق زیادی میرویم؛ لازم است که تدریجاً به سطح فعال برگردیم.

ماساژ را در اطاق آرام و ساکتی، دور از مزاحمت اهالی و ساكنين منزل انجام میدهیم؛ سپس به نحوی که قبلا گفته شد، استراحت میکنیم. در صورتیکه هوا سرد است روی خود را با پتوی گرمی میپوشانیم.

چشم ها را می بندیم؛ اگر بخواب عمیقی رفتیم، خواب بسیار پر ارزشی بوده است و به این ترتیب خستگی های زیادی را که آزاد شده اند، رها کرده ایم. به تدریج به سطح فعال بر می گردیم.

ماساژ بدون سنگ و کریستال

در صورتی که سنگ معدنی و کریستالی در اختیار نداشته باشیم، می توانیم ماساژ را به طریقی که توضیح داده شد، با استفاده از انگشتان دست انجام می دهیم. پس از تهیه کریستال، دو ماساژ را با هم انجام می دهیم، یعنی ابتدا ماساژ بدون کریستال و سپس با کریستال انجام می دهیم.

منظور از کریستال در این مطلب، کریستال کوارتز است و ما هم به شما توصیه می کنیم از سنگ های معدنی خانواده کریستال کوآرتز برای انجام ماساژ با سنگ استفاده کنید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 2 میانگین: 1.5]