منبع پیدایش سنگ درمانی

یکی از سوالاتی که بسیار پرسیده می شود این است که منبع پیدایش سنگ درمانی چیست و کجاست؟ این نوع درمانی از چه زمانی مورد استفاده قرار می گرفت و تاریخچه آن به چه زمانی باز می گردد؟ در این پست قصد داریم به این دست از سوالات شما پاسخ دهیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

امروزه وقتی سخن از درمان به میان می‌آید، غربی‌های مدرن به بیمارستان‌ها و افراد سپید‌پوش فکر می‌کنند. سالیان سال است که بشر به دنبال روش‌هایی است تا با کمک آن بتواند خود و دیگران را از رنج‌های جسمانی، مشکلات روانی، و مسائل روحی برهاند. طب و درمان تاریخی به درازای تاریخ پیدایش بشر دارد. روش‌های درمانی در طول زمان تکامل پیدا کرده‌اند.

نیاکان ما از روح‌ درمانی، سنگ‌ درمانی، آیین‌های خاص، و… استفاده می‌کردند. عوامل بسیاری می‌توانست روی نوع و روش درمانی انتخابی برای هر گروه تأثیر بگذارد. برخی از این موارد عبارتند از:

  • مذهب
  • جایگاه اقتصادی و اجتماعی
  • و جامعه‌ای که فرد در آن زندگی می‌کند

قدیمی‌ترین افسانه جادوی سنگ‌ها یا همان منبع پیدایش سنگ درمانی به قاره افسانه‌ای و باستانی آتلانتیس بازمی‌گردد که در آن مردم از کریستال برای تله‌پاتی استفاده می‌کردند. برخی از محققان معاصر معتقدند که سنت‌ استفاده از کریستال از آتلانتیس آغاز شد و در مصر باستان، آمریکای جنوبی و تبت ادامه پیدا کرد. در هند باستان، پادشاهان باکیفیت‌ ترین جواهرات را برای خود جمع می‌کردند تا به کمک آنها خود را از صدمات مختلف مصون بدارند.

مطلب مرتبط: آشنایی با «دنیس ویلچون براون» پژوهشگر در زمینه طب تکمیلی

اولین مکتوبات باقیمانده از علم نجوم که به زبان سانسکریت نوشته شده و تاریخ آن به ۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد مشاهداتی را ثبت کرده است که در مورد قدرت این سنگ‌های قیمتی است. در گذشته اگر فاجعه‌ای رخ می‌داد مردم در پی گوهر خاصی بودند تا تأثیر منفی آن را خنثی کنند. در بسیاری از فرهنگ‌های باستانی مردم از طوق‌های طلسم و گردنبند چشم‌ نظر برای اهداف درمانی استفاده می‌کردند.

خواندن
آموزش کف بینی: بررسی خط هنر در کف دست

در آن دوران از سنگ‌های خاص برای ایجاد تأثیرات خاصی استفاده می‌شد (رافائل، ۱۹۸۵). محققان معاصر معتقدند که امروزه همه می‌توانند از سنگ‌های قیمتی به عنوان راهنما یا منشأ هدایت معنوی استفاده کنند. کاربرد سنگ‌های قیمتی در عصر جدید با یوگا و مدیتیشن همراه شده است و امروزه پیوند بسیار نزدیکی بین سنگ درمانی و این دو تکنیک برقرار شده است.

در ایران نیز از دیرباز به سنگ درمانی و این روش برای درمان و یا مصنون ماندن از بلا نیز اعتقاداتی وجود داشت. از جمله در دین مبین اسلام هم در مورد تاثیر برخی از سنگ ها نظیر فیروزه گفته شده و حتی در هنگام انجام عبادت و نماز نیز به استفاده از انگشتر در دست نیز تاکید شده است. اما منبع پیدایش سنگ درمانی در ایران به پیش از اسلام هم می رسد.

در تاریخ پیش از اسلام ایران و در آثار به جای مانده از دوران پیش از اسلام، تصاویری یافت شده که در دستان افراد و بزرگان جامعه انگشترهایی دارای نگین های سنگی نیز وجود داشته است و یا گردنبندهای دارای نگین نیز به چشم می خورده که در ابتدا گمان می شد فقط برای زیبایی هستند اما طبق بررسی های بیشتر، محققان به این نتیجه رسیده اند که ایرانیان پیش از اسلام هم به خواص درمانی سنگ های قیمتی و خاص اعتقاد داشته اند.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]