آموزش آسترولوژی – قسمت ششم: نقش سیارات بیرونی منظومه شمسی در آسترولوژی (اورانوس، نپتون و پلوتو)

در قسمت ششم آموزش آسترولوژی به بررسی تاثیر سیارات بیرونی منظومه شمسی که شامل سیاره اورانوس، سیاره نپتون و سیاره پلوتو است، در بحث آسترولوژی و تاثیر آن ها بر روی زمین و موجوداتش می پردازیم. قطعا دانستن این موضوع برای علاقه مندان به علم احکام نجوم جذاب خواهد بود.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

امروزه ما می دانیم که علاوه بر این هفت کوکب سه سیاره پلوتو و نپتون و اورانوس نیز جزو منظومه شمسی بوده و به دور خورشید در حال چرخشند لذا اخيرا” و از زمان کشف این سیارات عده ای از آسترولوژرها مشغول بررسی اثرات و چگونگی تاثیرگذاری این سیارات بر زمین بوده و حتی منسوباتی به آنها نسبت داده اند.

مطلب مرتبط: آشنایی با صورت فلکی (برج) در آسترولوژی

آسترولوژرها این سیارات را با عنوان سیارات بیرونی منظومه شمسی نام گذاری می کنند اما منظور از این نام گذاری، به این معنا نیست که واقعا بیرون از منظومه شمسی هستند، به خاطر این است که در گذشته و در علم آسترولوژی این سیارات قبلا وجود نداشتند. آسترولوژر ها برای این سیارات در دایرة البروج همانند دیگر کواکب، خانه و شرف و هبوط نیز قائل شده اند که این کار بیشتر از سوی آسترولوژرهای سبک غربی صورت می گیرد و در سبک هندی توجهی به این سیارات نمی شود.

علت بی توجهی هندی ها و پیروان مذهب ارتدوکس به سیارات بیرونی منظومه شمسی بیشتر جنبه مذهبی دارد، زیرا آنها علم آسترولوژی را علمی مقدس دانسته و هر گونه تغییر و تحول در پایه های این علم را غير شرعی و نوعی بی حرمتی به علم و دانش بزرگان دینی خود تلقی می کنند و معتقدند که اگر این سیارات حائز اهمیت بود مطمئنا” از سوی بزرگان دینیشان در گذشته مورد توجه قرار می گرفت.

بالطبع در میان تالیفات دانشمندان و منجمین اسلامی نیز اشاره ای به این سیارات نشده است چراکه در آن زمان هنوز ناشناخته بودند. به همین دلیل به راحتی نمی توان این سیارات بیرونی منظومه شمسی را بررسی کرد و نیاز به تحقیقات گسترده تر دارد. اما برای اینکه شما در آموزش های آسترولوژی، اطلاعات بیشتری بدست آورید، در طول آموزش در مورد آن ها نیز سخن خواهیم گفت و صرفا این موضوع برای علاقه مندانی است که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستند.

خواندن
ماه نو در آسترولوژی: تاثیرات، زمان رخ دادن و چگونگی استفاده از این فرصت

این پست مقدمه ای بود از معرفی سیارات اورانوس، نپتون و پلوتو در حوزه آسترولوژی. در پست های بعدی و در بخش مربوطه، سعی خواهیم کرد بیشتر در این زمینه صحبت کنیم.

سوالات مرتبط:

آسترولوژی چیست؟

آسترولوژی شاخه ای از علم نجوم است که به بررسی تاثیر سیارات منظومه شمسی بر روی زمین و موجودات آن می پردازد. طبق علم آسترولوژی، سیارات منظومه شمسی و خورشید هنگامی که در جایگاه های مختلفی در فضا قرار می گیرند، تاثیر خاصی بر روی زمان حال و آینده ما می گذارند و زندگی ما به حرکت آن ها وابسته است. به کمک این علم می توان رخدادهای زندگی انسان در آینده را پیش بینی کرد.

منظور از سیارات بیرونی منظومه شمسی، چه سیاراتی است؟

برخی از آسترولوژیست ها به دلیل اینکه سیارات اورانوس، نپتون و پلوتو در گذشته کشف نشده بودند و در آسترولوژی مورد استفاده قرار نمی گرفتند، این سه سیاره را سیارات بیرونی منظومه شمسی می نامند. این نامگذاری به این معنا نیست که این سه سیاره از دیدگاه آن ها واقعا بیرون از منظومه شمسی قرار دارد، بلکه فقط یک نام گذاری است.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 5 میانگین: 4]