آموزش آسترولوژی – قسمت چهل و دوم: معرفی کوکب صاحب فردار و صاحب دور

کوکب صاحب فردار و کوکب صاحب دور دو مفهومی هستند که در تحلیل چارت تولد به آن ها توجه می شود. در قسمت چهل و دوم آموزش آسترولوژی قصد داریم به معرفی این دو مفهوم بپردازیم. پس با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

کوکب صاحب فردار

کوکب صاحب فردار از اعتقادات منجمان پارس قدیم و پیش از اسلام است. آنها اعتقاد زیادی به فردار داشتند و معتقد بودند در هر سنی از مولود اگر نوبت فردار به کوکبی رسد که آن کوکب در طالع اصل مولود قوی مال بوده است مولود در آن سالها نیکو هال و کامروا خواهد بود.

روش محاسبه کوکب صاحب فردار اینگونه است که 70 سال از عمر را بین 7 كوكب تقسیم می کنند بدین ترتیب که 10 سال را به شمس، 9 سال را به قمر و سپس 11 سال را به زحل، 12 سال را به مشتری، 7 سال را به مریخ، 8 سال را به زهره و در نهايت 13 سال را نیز به عطارد می دهند و این ترتیب برای موالید روزی بود.

اما در مواليد شبی نوبت اول را به قمر می دهند سپس به زحل و بعد مشتری و همینطور به ترتیب افلاک تا آخر و چون 70 سال تمام شود 3 سال دیگر برای راس و سپس 2 سال نیز برای ذنب خواهد بود.

و اما خود مدت فردار هر کوکب را نیز به هفت قسمت مساوی تقسیم کرده و قسمت اولش را به همان صاحب اصلی فردار می دهند و مابقی را نیز بین کواکب دیگر بر ترتیب افلاک قسمت می کنند و این قسمت به هر کوکبی که برسد آن را شریک فردار گویند.

مثلا فردار مولودی شبی و در سن 35 سالگی مریخ است و شریکش نیز زهره خواهد بود چون از این 35 سال 9 سال برای قمر است، 11 سال برای زحل، 12 سال برای مشتری و 3 سال نیز از فرداریت مریخ گذشته است و چون مدت فرداریت مریخ 7 سال است سال اول متعلق به اوست و سال دوم متعلق به شمس و سال سوم نیز متعلق به زهره است پس زهره شریک فردار خواهد بود.

کوکب صاحب دور

كوكب صاحب دور که از اعتقادات اهل روم و بابل است کوکبی است که نوبت حکم برای یک سال معين به او می رسد بدین ترتیب که در سال اول صاحب دور، همان صاحب طالع خواهد بود و در سال دوم صاحب دور کوکبی است که زیر فلک اوست و همینطور بر ترتيب افلاک تا آخر.

خواندن
آموزش کف بینی: تفسیر تپه جاه طلبی

تفاوت بابلیان با اهل روم در این است آنها به جای صاحب طالع به صاحب ساعت توجه داشتند و صاحب فردار را نیز از روی صاحب ساعت انتخاب می کردند. حكم آن این است که هر گاه صاحب دور کوکبی باشد که صاحب طالع یا یازدهم و با دهم طالع اصل مولود بوده و در طالع اصل نیز قوی حال باشد مولود در آن سال سعادتمند و گاهروا خواهد بود.

اگر این کوکب در ذات خود نیز سعد باشد مانند مشتری و زهره، سعادت مولود بیشتر خواهد بود ولی اگر صاحب دور کوکبی باشد که صاحب ششم یا هشتم و یا دوازدهم طالع اصل مولود بوده و در طالع اصل نیز ضعيف هال باشد آن سال برای مولود نحس و شوم خواهد بود به ویژه اینکه آن كوكب ذاتا نیز نحس باشد مثل زحل و مريخ.

برای مطالعه سایر قسمت های این آموزش، به صفحه آموزش آسترولوژی در وبسایت سینرژی مراجعه کنید.

سوالات مرتبط:

آسترولوژی چیست؟

آسترولوژی شاخه ای از علم نجوم است که در آن به بررسی تاثیر موقعیت و انرژی سیارات منظومه شمسی بر روی زمین و موجودات زنده آن می پردازد. این علم معتقد است هر سیاره ای در موقعیتی از فضا باعث ایجاد تاثیری بر روی زندگی انسان ها و سایر موجودات این زمین می شود.

زایچه طالع چیست؟

هر مولودی در لحظه تولد خود تحت چینش خاصی از کواکب در دایرة البروج و نیز خانه های دوازده گانه به دنیا می آید، این چینش خاص به زایچه طالع یا چارت نجومی معروف است که میزان و نوع انرژی کیهانی ساطع شده را در آن لحظه خاص مشخص می کند.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 2 میانگین: 5]