تاریخچه سنگ درمانی در پاگان‌ های اروپا و بریتانیا

یکی از مهم ترین گروه هایی که در گذشته از سنگ درمانی برای درمان بیماری ها و انرژی های منفی استفاده می کردند، پاگان های اروپا و بریتانیا بودند. در این پست قصد داریم کمی بیشتر در مورد این گروه و استفاده آن ها از سنگ ها صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

پاگانیسم آنگلوساکسون در بریتانیای کبیر ریشه دارد اما در اروپا نیز تاریخ متفاوتی دارد. قبل از مسیحیت عده زیادی از مردم نیاکان خود را می‌پرستیدند و برای زمین احترام زیادی قائل بودند. ظاهراً سنگ‌ درمانی با طالع ‌بینی (مطالعه حرکت اجرام فلکی در آسمان برای پیشگویی حوادث) تطابق زیادی داشت. پیتر استاکینگر مؤلف کتاب سنگ‌ها و ستاره‌ها: گوهرشناسی سحرآمیز و نجوم (۲۰۱۶) معتقد است که:

اگرچه گوهرشناسی تاریخ طویلی دارد و می‌توان آن را حداقل به قرن سوم پس از میلاد نسبت داد اما از قرن هفدهم علاقه مردم به آن کمتر شد. در عین حال توسعه منطق‌گرایی علمی موجب شد که طالع‌بینی سنتی غرب (که آموزه‌های کیمیاگری و مکتب ‌نوافلاطونی به آن غنا می‌بخشیدند) به حاشیه کشیده شود. طالع‌بینی غربی و پاگانیسم ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

اعتقاد مردم بر این است که برخی از سنگ‌های خاص با برخی از سیاره‌ها مرتبط هستند و خصوصیات مشترکی دارند. سنگ‌ درمانی سنتی در بریتانیا و بسیاری از مناطق دیگر با ستارگان مرتبط است. همان‌‌طور که عناصر و خصوصیات انسان‌گونه‌ای به سیارات نسبت داده می‌شود در مورد سنگ ‌ها و گوهرها نیز همین ‌طور است. مثلاً گفته می‌شود که سیاره مریخ با فلز آهن، خورشید با طلا، ماه با نقره، عطارد با جیوه، ونوس با مس، مشتری با قلع، و زحل با سرب ارتباط دارد (استاکینگر، ۲۰۱۶).

خواندنی: منبع پیدایش سنگ درمانی

به اعتقاد استاکینگر پس از منطق‌گرایی علمی اعتماد به طالع‌بینی تا حد زیادی کاهش پیدا کرد. او در توضیحات خود آورده است که چگونه بر اساس زمان و مکان سیارات و ستارگان در هنگام تولد جدول طالع بینی آماده می ‌شد. مثلاً اگر هنگام تولد فرد ستارگان اصلی در راستای ماه قرار بگیرند برای سلامت آن شخص سنگ‌هایی تجویز می‌شود که به ماه مربوط باشد. برخی از جواهرات مربوط به ماه عبارتند از سنگ‌ قمر، سلنیت، مروارید، کوراتز کریستال، و عقیق هستند.

خواندن
آموزش پرانایاما: انرژی درمانی با استفاده از پرانایاما – قسمت هفدهم

در فرهنگ سایر کشورها هم جدول‌های طالع ‌بینی و سنگ‌ های قیمتی خاص تفاسیر مربوط به خود را دارند. در آیین آئورودا و هندویسم هم از برخی این سنگ‌ها استفاده می‌شود. ریچارد براون و آستین گوردون نویسندگان کتابچه‌ «گوهرشناسی نجومی» معتقدند که «جدول‌های طالع‌بینی نجومی موقعیت سیاره‌های مختلف را در هنگام تولد مشخص می‌کنند. حرکات سیارات و موقعیت آنها نسبت به یکدیگر در طول زندگی روی ما تأثیر می‌گذارد.»

زمانی مردم مدرن درک درستی از این مسائل نداشتند اما امروزه این موضوعات به زبان ساده‌تری بیان می‌شود تا همه بتوانند آن را درک کنند. امروزه به راحتی می‌توانیم مطالب مربوط به طالع‌ بینی و ارتباط آن با سنگ ‌درمانی را در اینترنت، کتابخانه ‌ها، یا کتاب‌ فروشی‌ها جستجو کنیم. کسانی که در عصر جدید به دنبال معنویت تازه‌ای هستند بار دیگر فعالیت‌های پاگان های اروپا باستان را به زندگی ما آوردند.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 1]