چگونه می توانم درد و رنج دیگران را احساس نکنم؟

قطعا همه ما حداقل یکبار از خود این سوال را پرسیده ایم که چگونه می توانم درد و رنج دیگران را احساس نکنم؟ چون خیلی از اوقات ممکن است به خاطر درد و رنجی که اطرافیان ما می کشند، ما هم گرفتار ناراحتی و احساس بد می شویم. در این پست می خواهیم کمی بیشتر در مورد کنترل حس ناراحتی نسبت به دیگران صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

در پیج اینستاگرام @Synergy.astro ما به شما آرامش روح و ذهن را هدیه می دهیم. حتما این پیج را دنبال کنید. بحث را با داستانی از کتاب پول و قانون جذب شروع می کنیم. دوست ما جری به ما گفت که بیشتر ناراحتی هایی که او دارد به خاطر مشاهده درد و یا ناراحتی دیگران است و می خواست بداند که با فرآیند گرایش به بخش مثبت چگونه می توانم درد و رنج دیگران را احساس نکنم؟ و حس ناراحتی و درد نداشته باشم؟

توجه شما به هر چیزی که باشد آن موضوع از دو بخش تشکیل شده است. بخشی که می خواهید ببینید و بخشی که نمی خواهید ببینید. اگر احساس درد می کنید علتش مشاهده درد دیگران نیست، بلکه جنبه ای از آن فرد را برای مشاهده انتخاب گردید که موجب ناراحتی در شما می شود. این دو بسیار متفاوت هستند. البته اگر آن شخص به جای نارحتی خوشحال بود برای شما هم داشتن احساس شادی راحت تر می بود، شما نباید برای کنترل احساسات خود وابسته به تغییر شرایط باشید.

مطلب مرتبط: چگونه بین جنبه های مثبت و منفی زندگی تعادل ایجاد کنیم؟

باید این توانایی را در خود داشته باشید که بدون توجه به شرایط و موقعیت ها به چیزهای مثبت تمرکز کنید، و اگر این کار را به شکل عمدی انجام دهید چیزهای بهتری را میابید که حالتان را بهتر خواهد کرد. مطمئنا دیدن چیزی که جلوی چشمان شماست بسیار آسان تر است تا اینکه به شکلی عمدی بخشی را انتخاب کنید که دوست دارید ببینید. پس در پاسخ به پرسش چگونه می توانم درد و رنج دیگران را احساس نکنم؟ باید روی احساسات خودتان کار کنید تا در هر شرایطی بتوانید افکار مثبت داشته باشید.

اگر داشتن احساس خوب هدف شما باشد برای تمرکز بر بخش مثبت کمتر تنبلی می کنید چرا که تمایل بسیار بزرگتری در شما وجود خواهد داشت که به دنبال جنبه های مثبت باشید. بنابراین هر چه به دنبال چیزهای باشید که احساس خوبی به شما میدهد قانون جذب نیز آنها را برای شما فراهم می کند، و با این کار کم کم در جهت مثبت قرار می گیرید و به قدری مثبت می شوید که به راحتی به بخش هایی که حال خوب در شما ایجاد نمی کند اصلا توجهی نمی کنید.

خواندن
آموزش پرانایاما: تمرینات اصلی پرانایاما – قسمت شانزدهم

افکار مثبت

یک بار با مادری ملاقات داشتیم و او را تشویق کردیم تا به مشکلات پسرش توجهی نداشته باشد. او از ما پرسید: “اما پسرم حس نمی کند که من رهایش کرده ام؛ نباید کنار او باشم؟” و به او توضیح دادیم که توجه به بخش مثبت زندگی یک فرد به معنی رها کردن او نیست، بلکه کنار گذاشتن هر گونه فکری که احساس خوبی به شما ندهد، ارزش زیادی دارد.

مطلب مرتبط: چگونه به قدرت افکار خود باور داشته باشیم؟

شما با تشديد و بزرگ کردن مشکل و یا شکایت های یک فرد به او کمکی نمی کنید. بلکه با تصویر بهبود و پیشرفت زندگی پسر خود می توانید به او کمک کنید، کنار او باشید و او را به آن موقعیت بهتر فرا بخوانید. هنگامی که قصد شما داشتن حال خوب باشد و به احساستان اهمیت دهید موضوعات بیشتر و بیشتری را پیدا می کنید که فکر کردن به آنها احساس خوبی به شما می دهند و برای ارتباط با افرادی که احساس خوب یا بد دارند آماده تر می شوید.

چون هدف اصلی شما احساس خوب است راه ارتباط با دیگران را از قبل هموار کرده اید. و توجه به بخش مثبت وضعیت آنها بدون توجه به شرایط که در آن هستند و مشکلاتی که دارند برایتان آسان تراست، اما اگر به ارتعاشی که می فرستید توجهی نکنید و خود را پیوسته در افکار و ارتعاشات خوب نگه ندارید احتمالا با دیدن وضعیت آنها شما هم گرفتار می شوید و بسیار ناراحت خواهید شد، باز هم تاکید می کنیم احساس درد و ناراحتی که دارید به خاطر وضعیت آنها نیست بلکه به واسطه افکار خود درد می کشید و پاسخ سوال چگونه می توانم درد و رنج دیگران را احساس نکنم؟ در طرز نگاه شما به مسئله و افکار شما قرار دارد.

درک این موضوع کنترل و آزادی حقیقی برایتان به همراه دارد. وقتی دریابید که می توانید احساس خود را کنترل کنید چرا که کنترل افکار در دست خودتان است پس آزادید که شادمان در سیاره خود حرکت کنید. اما اگر بر این باور باشید که احساسات شما وابسته به شرایط و رفتارهای دیگران است و هیچ کنترلی بر آن شرایط و رفتارها ندارید دیگر احساس آزادی نمی کنید. در حقیقت این همان دردی است که شخصیت جری برایمان توصیف کرده بود.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]