بر راه حل تمرکز کنید نه مشکل

یکی از بزرگترین اشتباهات اکثر افراد در مسیر اهداف و تلاش هایشان این است که به جای تمرکز بر راه حل، بر روی مشکل و موانعی که وجود دارد تمرکز می کنند. این روش کاملا اشتباه بوده و نه تنها به شما در رسیدن به اهدافتان کمکی نمیکند، بلکه سبب می شود شما درگیر حواشی شده و از مسیر اصلی منحرف شوید. این موضوع بسیار مهم است و به همین دلیل در این مطلب می خواهیم بیشتر به آن بپردازیم. پس با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

با یک داستان این اشتباه را بررسی می کنیم. هنگامی که هواشناسی در تلویزیون از «خشکسالی جدی خبر داد، دوست ما استر که در ملک خود در تگزاس قدم می زد، متوجه خشکی علفها شد و بسیار نگران بود درخت های زیبا و بوته هایی بود که داشتند از کمبود باران خشک میشدند. متوجه شد که حوضچه ی پرنده ها که چند ساعت قبل پر از آب کرده بود کاملا خشک شده بود و به تشنگی گوزنی فکر کرد که از روی فنس ها پریده بود تا آن آب را بخورد و به شرایط بحرانی ای که بود فکر می کرد.

استر توقف کرد و به بالا نگاه کرد و با صدا و کلماتی بسیار مثبت گفت: «خدایا من کمی باران مي خواهم». و به سرعت ما به او گفتیم و از این جایگاه کمبودی که هستی فکر میکنی باران خواهد آمد؟ استر پرسید: «چه اشتباهی کرده ام؟» پاسخ دادیم: «چرا باران می خواهی؟» استر جوب داد، چون باران زمین را تازه می کند. باران می خواهم چون که حوضچه پرنده ها را پر آب می کند. علف ها را سیر می کند؛ احساس آن روی پوستم حس خوبی دارد و باعث می شود حالمان بهتر شود، و پاسخ داديم. و حالا باران را جذب خواهی کرد.

مطلب مرتبط: توجه به چیزهایی که نمی خواهید بیشتر آن ها را جذب می کند!

این پرسش از استر توجه او را از مشکل برداشت به سمت راه حل متمرکز کرد. وقتی که از خود می پرسید چرا می خواهید به خواسته ی خود برسید ارتعاش شما در مسیر خواسته تان تغییر جهت می دهد. وقتی به این فکر می کنید که چگونه، چه وقت و چه کسی آن را برایتان فراهم می کند توجه شما دوباره بر مشکل است.

خواندن
معرفی سیاره حاکم بر روز و ماه تولد و ارتباط آن با چاکراها

ما با این پرسش که چرا باران می خواهی توجه او را از آنچه که اشتباه به نظر می رسید برداشتیم و استر فرآیند گرایش به بخش مثبت را انجام داد. او نه تنها به خواسته ی خود بلکه به چرایی داشتن آن نیز فکر می کرد و در این فرآیند احساس بهتری را تجربه می کرد. بعد از ظهر همان روز باران بارید و هواشناسی محلی گزارش طوفانی عجیبی در آن منطقه را داد. افکار شما قدرتمندند و شما بیشتر از آنچه که فکر می کنید بر کنترل تجربیات خود تسلط دارید.

توضیحات بالا یک داستان بودند ولی در دنیای ما هم شرایط به همین صورت است. وقتی شما بر روی راه حل تمرکز می کنید، گرایش به بخش مثبت که در واقع همان راه حل است اتفاق میوفتد و آنگاه است که شما چیزای مثبت را جذب می کنید. اما وقتی درگیر این می شوید که مشکل چیست و دائما به مشکل فکر می کنید را رفعش شود، یعنی شما در حال جذب منفی هستید و خود مشکل را جذب می کنید.

پس همیشه در مسیر زندگی و اهدافتان به این فکر کنید که راه حل چیست، نه اینکه مشکل چه چیزی است. منظور از این حرف این نیست که اصلا به مشکل فکر نکنید، بلکه منظور این است که فکرتان را روی مشکل متمرکز نکنید و تمرکزتان باید روی راه حل باشد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]