جلوگیری از صدمه دیدن هنگام تمام کردن روابط آسیب دیده

یک روز آقایی از ما پرسید، برای جلوگیری از صدمه دیدن هنگام تمام کردن رابطه مان با فردی که آسیب دیده و ناراحت است، چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ اگر تصمیم به رفتن بگیریم در حالی که طرف مقابل آمادگی این کار را نداشته باشد، آن شخص بهم میریزید. چگونه در این موقعیت خود را کنترل کنیم؟ اگر این سوالات دغدغه شما هم می باشد، برای رسیدن به پاسخ آن در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

در پیج اینستاگرام @Synergy.astro ما به شما آرامش روح و ذهن را هدیه می دهیم. حتما این پیج را دنبال کنید. پاسخ ما به این سوال این بود: برای جلوگیری از صدمه دیدن ابتدا باید نسبت به رفتار و احساسات خود کنترل بالایی داشته باشید. اگر رفتاری که دارید بر پایه احساس طرف مقابلتان باشد، شما هیچ قدرتی نخواهید داشت. چرا که نمی توانید زاویه دید آنها را کنترل کنید و نخواهید توانست ارتعاش، نقطه جذب و احساس خود را بهبود ببخشید.

اگر تصمیم به تمام کردن رابطه خود گرفته اید اما از نظر ارتعاشی بر خواسته خود تمرکز نکرده باشید هر عملی که انجام دهید باعث ناراحتی و نارضایتی خواهد شد و حتی اگر آن رابطه تمام شود و شما تنها شوید و یا حتی رابطه جدیدی را با شخص دیگری شروع کنید، ارتعاش منفی که از قبل همراه شماست اجازه تجربه چیزهای خوشایند را به شما نخواهد داد. به بیان دیگر برای جلوگیری از صدمه دیدن بهتر است از نظر ارتعاشی به یک تعادلی برسید و سپس جدا شوید، در غیر اینصورت برای مدت طولانی نارحتی را تجربه می کنید.

خواندنی: آیا همدردی کردن شما با بقیه، برایشان کاربردی دارد؟

به او گفتیم بیایید این مسئله را بررسی کنیم و انتخاب هایی را که شما دارید شفاف کنید. شما به این نتیجه رسیده اید که مدتی است در این رابطه احساس شادی نمی کنید و بهتر است که آن را تمام کنید. به بیانی دیگر باور دارید شادی را که به دنبالش هستید خارج از آن رابطه پیدا خواهید کرد اما وقتی این موضوع را با شریک خود در میان می گذارید او بسیار ناراحت می شود. و چون او بسیار ناراحت است شما هم بسیار ناراحت میشوید.

در اینجا شما یک انتخاب دارید و آن هم ماندن است، و میگوييد:”اشکالی ندارد ناراحت نباش نظرم تغییر کرد من میمانم” ولی همه آن چیزی که اتفاق افتاده است این است که هر دو شما در آن رابطه ناراحت بودید، تصمیم گرفتید که آن رابطه را ترک کنید و این تصمیم شریک شما را بسیار ناراحت تر کرد و حالا از تصمیم خود عقب نشینی کردید و شریک شما کمتر از قبل ناراحت است اما هیچکدام تان شاد نیستید. هیچ چیزی تغییر نکرده است جز اینکه برای مدتی کمی اوضاع وخیم تر شده است، اما همچنان نارحتی و نارضایتی را در رابطه دارید.

تمام کردن رابطه

انتخاب دیگر تمام کردن رابطه است، می توانید روی چیزهایی تمرکز کنید که احساس ناراحتی شما در رابطه از آنهاست و باعث شده اند این تصمیم را بگیرید و از آنها به عنوان بهانه ای برای ترک رابطه استفاده کنید، هرچند تمركز روی مسائل منفی باعث می شود که به کار خود به بقین پیدا کنید اما آنقدرها هم احساس خوب نخواهید داشت. شاید وقتی بیرون از آن رابطه باشید از بار ناراحتی که داشتید رها شوید ولی احساس می کنید که باید رفتن خود را توجیه کنید و همین باعث می شود احساس ناخوشایندی داشته باشید. یعنی هنوز نتوانسته اید کاری برای جلوگیری از صدمه دیدن انجام دهید.

هیچ تله ای بزرگ تر از این نیست که دیگران را شاد نگه دارید

حتی اگر از چیزهایی که آزارتان می داد رها شوید باز هم احساس پریشانی خواهید داشت. هیچ راهی نیست تا جلوی احساس بد دیگران را بگیرید، آنها به خاطر رفتار شما احساس بد پیدا نمی کنند، در زندگی و یا یک رابطه هیچ تله ای بزرگتر از این نیست که سعی کنید دیگران را شاد نگه دارید، احساسات آنها را بفهمید و با رفتارتان به آنها شادی بدهید، تنها راه شادی شما تصمیمتان برای شاد بودن است.

وقتی مسئولیت شادی فردی دیگر را بر گردن میگیرید سعی در انجام کاری غیر ممکن دارید و با این کار موجب نارضایتی بسیار زیادی در خود خواهید شد، بیاید گزینه گرایش به بخش مثبت و توجه به جنبه های مثبت را بررسی کنیم. هر جایی که هستید همان جا باشید و تغییر بزرگی در اعمال و رفتارتان ندهید. به بیانی دیگر اگر با هم زندگی می کنید و زمانتان را در کنار یکدیگر سپری می کنید همین کار را ادامه دهید.

خواندن
برای خود دفترچه نکات مثبت درست کنید

اینکار نه در رفتار شما بلکه در افکارتان تغییر ایجاد می کند. گرایش به بخش مثبت و توجه به جنبه های مثبت به شما کمک میکند تا بر چیز متفاوتی تمرکز کنید و موجب می شود که با احساس بهتر و قدرتمندتر، داستانی رابطه خود و یا زندگیتان را بگویید.

برای مثال در مورد تمام کردن رابطه می توانید بگویید: می خواستم این رابطه را ترک کنم چون شاد نبودم. اما وقتی به رفتن فکر میکنم میبینم خودم را هم با خودم می برم اگر با نارحتي و شاد نبودن رابطه را ترک کنم فردی غمگین را همراه خود می آورم، برای این می خواستم رابطه را ترک کنم که به دنبال احساس شادی بودم. میخواهم بدانم می شود توی این رابطه ماند و احساس خوب داشت.

پیشنهاد می کنم: چگونه می توانم درد و رنج دیگران را احساس نکنم؟

میخواهم ببینم چیزی تو این رابطه هست که روی آن تمرکز کنم و احساس خوبی به من بدهد. یادم می آید وقتی این شخص را دیدم چه احساسی داشتم. جذب او شدم، مشتاق این بودم که چیزهای جدیدی با هم کشف کنیم. عاشق احساس کشف کردن بودم. رابطه مان را وقتی شروع شد دوس داشتم، هر چه با همدیگر وقت می گذراندیم میفهمیدیم که مناسب هم نیستیم.

جهت دهی افکار

میدانم که مشکل از هیچ کداممان نیست. اینکه ما مناسب هم نیستیم بدین معنی نیست که یکی از ما مشکل داریم، این یعنی بیرون از این رابطه برای هر دوی ما افراد مناسبی وجود خواهند داشت، این فرد چیزهای زیادی دارد که من دوستشان دارم: بسیار باهوش است و به موضوعات مختلفی علاقه دارد. راحت میخندد. سرگرم شدن را دوست دارد. خوشحالم که کنار هم بودیم. و مطمئنم زمانی که با هم بودیم برایمان با ارزش خواهد بود.

پاسخ ما به شما این است که نمی توانید دردی که شخص دیگر تحمل می کند را با تغيير رفتارتان کنترل کنید. با جهت دهی افکارتان تنها می توانید دردی را که خود خواهید داشت کنترل کنید تا زمانی که آن درد فروکش کند و احساسات خوب جایگزین آن شوند و آن وقت است که کاری برای جلوگیری از صدمه دیدن خودتان انجام داده اید که نتیجه بخش بوده.

برای جلوگیری از صدمه دیدن جهت دهی افکار خود را تغییر دهید

اگر به چیزی که می خواهید توجه کنید همیشه احساس خوب خواهید داشت. اگر بر چیزی که نمی خواهید متمرکز شوید همواره احساس بدی خواهید داشت. و اگر بر چیزی که شخص دیگری آن را نمی خواهد تمرکز کنید شما هم احساس بد خواهید داشت. شما به عنوان موجود فیزیکی بسیار عمل گرا هستید و باور دارید که همه چیز را باید همین الان درست کنید.

شریک شما نيز به یکباره به این مرحله نرسیده و یا حتی طی رابطه تان به اینجا نرسیده است، مسیر بسیار طولانی طی شده است. قدرت افکاری که داشتید جمع شده اند پس توقع نداشته باشید با یک مکالمه چیزی تغییر کند. فکر کنید که دانه ای کاشته اید دانه ای بسیار قوی مطمئن و قدرتمند. دانه را به درستی کاشته و با کلماتتان آن را تغذیه کردید تا زمانی که می روید به رشدش ادامه دهد و به آن چیزی که باید تبدیل شود.

روابط زیادی وجود دارد که مناسب شما نیستند ولی ما از شما می خواهیم که با عصبانیت احساس گناه و یا حالت تدافعی از آن خارج نشوید. ارتعاش خود را تغییر دهید احساس خوب پیدا کنید و بعد به تمام کردن رابطه فکر کرده و آن را ترک کنید. و می بینید آنچه بعد از این موضوع برایتان اتفاق میفتد شبيه اتفاقات قبل نخواهد بود و دیگر نگران آسیب دیدن نخواهید بود و اینگونه به خوبی می توانید از افکارتان برای جلوگیری از صدمه دیدن استفاده کنید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]