آیا توجه به بیماری، بیماری را جذب می کند؟

اگر مطالب ما را در مورد سلامتی و قانون جذب خوانده باشید، احتمالا این سوال در ذهنتان شکل گرفته که آیا توجه به بیماری، بیماری را جذب می کند؟ برای برطرف شدن ابهام شما، در این پست می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم. اگر این سوال شما است، برای دانستن پاسخ آن تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

ما چقدر می توانیم با فکر بیماری بازی کنیم؟ آیا توجه به بیماری، بیماری را جذب می کند؟ به طور مثال در تلویزیون می گویند تست پزشکی رایگان از برخی اندام های بدن انجام می شود و اگر شخصی بگوید: “چه خوب، می روم و انجامش می دهم، حس خوبی خواهم داشت. چرا انجامش ندهم؟ این تست مجانی است.” احتمال اینکه افکار تحریک کننده در آن فرد ایجاد شود و در نتیجه به بیماری مبتلا گردد چقدر است؟

در پاسخ به این سوال می گوییم نزدیک صد در صد. چون ابتلا به بیماری در جامعه ما به خاطر توجه زیاد افراد به آن، کاملأ شایع است. با وجود تمام کشفیات، دستگاه ها و تکنولوژی پزشکی، افرادی که به شدت بیمارند نسبت به گذشته بسیار زیادتر هستند. علت شیوع چنین بیماری های سختی توجه شما بر خود بیماری است. در حقیقت توجه به بیماری، بیماری را جذب می کند و این از دیدگاه قانون جذب یک اصل است.

شما می گویید:” چقدر می توان با آن افکار بازی کرد؟” و ما پاسخ میدهیم شما نسبت به چیزی که می خورید، می پوشید، سوارش می شوید بسیار دقت می کنید اما در مورد افکارتان این دقت را ندارید. از شما دعوت می کنیم که نسبت به افکار خود نیز حساس باشید و افکار خود را در بخشی متمرکز کنید که در هماهنگی با خواسته شماست.

به سلامتی فکر کنید نه به بیماری، به چیزی که دوست دارید باشید، فکر کنید نه به نبود آن. مریضی و بیماری تنها به واسطه توجه منفی شما به آن ایجاد می شود و ادامه پیدا می کند. به یاد داشته باشید ریشه ابتلا به بیماری در احساس بی دفاع و شکننده بودن است. نه فقط در مورد سلامتی بلکه در همه زمینه ها خود را به داشتن افکاری در جهت خواسته های خود عادت دهید. با داشتن احساسات بهتر بدن شما نیز مطمئنا به سلامتی می رسد.

آیا توجه شما غالباً روی سلامتی است؟

آیا توجه شما غالباً روی سلامتی است؟

شخصی از مادر همسرش که بیمار است پرستاری می کرد. او می گفت مادر من همیشه از احساس بدی که دارد می گوید، از بدن بیمارش و از این جراحی و آن جراحی صحبت می کند و تعریف می کند که در زندگی اصلا شاد نبوده است. در همین حال مادر خودش به خانه آن ها می رود. او تا آن زمان به بیمارستان نرفته بود. اما بعد ز گذشته یک هفته و بودن در کنار زنی که همواره از نداشتن سلامتی صحبت می کرد، او هم احساس بیماری کرد و در بیمارستان بستری شد. آیا امکان پذیر است که تنها در عرض چند روز افکار منفی بتواند اینقدر در سلامتی ما تاثیرگذار باشد؟

خواندن
آموزش کف بینی: معرفی نقش های کف دست

شما همواره پتانسیل داشتن بیماری و یا سلامتی را در خود دارید. به هر چیزی که توجه کنید اصل و جوهره آن فکر در زندگی شما محقق می شود. قدرت افکار فوق العاده زیاد است، شخصی که ۸۵ سال عمر کرده است، از گذشته افکار منفی زیادی نسبت به سلامتی در خود دارد، شما مدام زیر بمباران افکاری قرار دارید که از کاهش سلامتی صحبت می کنند مثلا باید بیمه پزشکی داشته باشم باید بیمه تدفین بگیرم. باید وصیت نامه خود را آماده کنم.

پس مادر این شخص تنها تحت تأثیر افکار منفی مادر همسرس قرار نگرفته بود بلکه از قبل افکار منفی در او وجود داشت، اما از آنجا که آن خانم همیشه از افکار منفی خود صحبت می کرد شدت گفته های او و پاسخی که از اطرافیان دریافت می کرد باعث شد تعادل فکری مادر آن شخص نیز به هم بخورد و نشانه های منفی بیماری نیز در او پدیدار شوند و بعد توجه خود را بر این نشانه ها متمرکز کرد.

در چنین فضایی با این حجم از افکار منفی نشانه های بیماری نیز شدیدتر می شود و به طور واقع در این لحظه توجه به بیماری، بیماری را جذب می کند. هنگامی که فردی می آید و افکاری را که غالبأ متمرکز بر بیماری و نبود سلامتی است به شما منتقل می کند، شما نیز احساس بی دفاعی، ضعيف و شکننده بودن و می کنید حتی عصبانی هم می شوید، در نتیجه سلول های بدنتان به افکار غالب شما پاسخ می دهند.

پس جواب ما این است: بله می شود تنها در طول یک هفته با چند روز یا حتی چند ساعت چنین فرآیند منفی ای شروع و پدیدار شود. هر چیزی که در زندگیتان تجربه می کنید بدون استثنا نتیجه افکار شماست.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]