آموزش بیدار کردن کندالینی با هاتایوگا

یکی از راه های بیدار کردن کندالینی، استفاده از تکنیک های هاتایوگا می باشد. در همین راستا در این مطلب قصد داریم به شما آموزش بیدار کردن کندالینی با هاتایوگا را آموزش دهیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شود. برای مطالعه این مطلب در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

همانطور که در مطلب کندالینی چیست؟ خواندیم، بیدار کردن کندالینی می تواند ویژگی ها و توانایی های خارق العاده ای را در وجود انسان فعال کند و زندگی جدیدی برای ما به وجود آورد. روش های مختلفی برای بیداری کندالینی وجود دارد که یکی از این روش ها، براساس تکنیک ها و آموزه های هاتایوگا هست.

در این اینجا گام به گام مراحلی که هاتایوگا باعث بیدار شدن کندالینی می شود را برای شما آموزش داده ایم.

آموزش بیدار کردن کندالینی

برای بیدار کردن کندالینی مطابق اصول هاتایوگا، ابتدا تمرین و کار منظم بر روی بدن به صورت حرکات جسمی را باید آغاز کنید. تصفیه و تمیز کردن نادی ها، تصفیه و تمیز کردن کانال های غیر جسمی یا روحانی (از طریق این کانال ها پرانا جریان می یابد) و کنترل پرانا نیز از اصول مهم محسوب می شود.

از طریق حرکات جسمی هاتایوگا، سیستم عصبی هماهنگ می شوند تا بتواند تجربه بیدار شدن کندالینی و بالا رفتن انرژی را تحمل کند. هاتایوگا جریان پرانا را هم تنظیم می کند.

تکنیک های کریا تکنیک های خاصی هستند که موجب تمیز کردن و تصفية اعضاء داخلی در جسم فیزیکی می شوند و از طریق کنترل تنفس، ذهن را ثبات می بخشند.

با اینهمه انجام تمرینهای شدید آسانا (حرکات فیزیکی یوگا)، پرانایاما (حرکات تنفسی یوگا) و مدیتیشن برای بیدار کردن کندالینی کافی نمی باشند.

برای تصفیه ذهن انجام خدمت غیر خودخواهانه برای انسان ها ضروری است و با انجام این خدمت فرد سالک خدا را در همه موجودات می بیند و در حقیقت خدا را خدمت میکند و این امر برای پیشرفت در زمینه روحانیت حائز اهمیت فوق العاده ای است.

کندالینی و کانالهایی که کوندالینی در آنها حرکت خواهد کرد را نمیتوانیم در جسم فیزیکی پیدا نمائیم. هر قسمت از جسم فیزیکی المثنائی را در جسم ماورائی (روحانی) دارد و در سطح مادی این دو جسم با هم در انطباق می باشند.

رابطه بیدار کردن کندالینی با چاکراها و نادی ها

چاکراها و سوشومنا نادی (معبری که از طریق و وراء آن کندالینی بالا میرود)، در جسم روحانی قرار گرفته اند و یا شبکه های اعصاب و طناب نخاعی مطابقت دارند. براساس تئوری یوگی ها حدود ۷۲۰۰۰ «نادی» وجود دارد.

نادی ها لوله های عصبی در جسم ماورائی (روحانی) می باشند. مهمترین نادی سوشومنا است که المثنای طناب نخاعی می باشد. دو نادی در دو طرف سوشومنا قرار دارند که بنام های آیدا و پینگالا خوانده می شوند.

این دو نادی با طناب های راست و چپ سمپاتیک، در جسم فیزیکی مطابقت دارند و پرانا یا انرژی حیاتی از طریق آنها جریان می یابد و تا زمانی که این رویه ادامه دارد، بشر گرفتار زندگی و فعالیت های مادی است و تابع زمان، فضا و مسائل مربوطه میباشد.

خواندن
شخصیت جنانایوگی در یوگا

زمانیکه سوشومنا شروع به فعالیت نماید، بشر از غید چنین محدودیت هایی رهائی می یابد. در حالیکه علم تشریح (آناتومی) غربی فقط جسم و کار آن را در سطح درشت و قابل رؤیت میشناسد، کندالینی یوگا در سطح ظریفی فعال است.

علاقمندان دانش یوگا میبایستی دانش خوبی را در زمینه نادی های مهم و هفت چاکرا کسب کنند که برای چاکراها به این صفحه و برای نادی ها نیز اینجا مراجعه نمایند.

سوشومنا نادی از چاکرای اوّل (مولادهارا) در پایه ستون فقرات، مهره دوّم شروع می شود و تا چاکرای هفتم (برهماراندهرا) ادامه می یابد.

طناب نخاعی در جسم فیزیکی قرار دارد و از ماده خاکستری و ماده سفید مغزی تشکیل یافته است که در داخل ستون مهره ها قرار گرفته اند. در درون طناب نخاعی یک کانال مرکزی بنام کانالیس سنترالیس وجود دارد.

سوشومنا در درون این کانال نخاعی قرار گرفته و انشعابات متعددی دارد. در داخل سوشومنا که به رنگ قرمز آتشین است، نادی دیگری قرار دارد که واجرا خوانده میشود و مانند خورشید درخشان است.

در داخل واجرا نادی دیگری قرار دارد که چیترا خوانده می شود و رنگ آن پریده است در داخل چیترا، کانال بسیار ظریف و نازکی قرار دارد که برهما نادی خوانده میشود.

وقتی کندالینی بیدار می شود از طریق این کانال و از چاکرای اول، بسوی چاکرای هفتم (ساهاسرارا) عبور می نماید. در این کانال تمام چاکراهای اصلی وجود دارند و هر یک بیانگر مرحله متفاوتی از آگاهی هستند.

چیترا نادی حیاتی ترین قسمت بدن است و گاه آن را جاده بهشتی می نامند. در درون چیترا نادی و در پائین ترین انتها که شروع سوشومنا میباشد، برهما گرانتی یا گره برهما قرار دارد. در زمان بیدار شدن، کندالینی به درون این گره نفوذ می نماید، از درون آن گذشته بسوی انتهای نادی و چاکرای هفتم می رود.

سوالات مرتبط:

کندالینی چیست؟

کندالینی قدرت کیهانی است که در بدن انسان ها وجود دارد. این نیرو مانند قدرت های الکتریکی و مغناطیسی مادی نمی باشد، بلکه قدرت روحانی (شاکتی)، یا قدرت کیهانی است. کوندالینی فاقد شکل می باشد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 3 میانگین: 4]