برای خود دفترچه نکات مثبت درست کنید

داشتن یک دفترچه نکات مثبت در زندگی می تواند تاثیر بسیار خوبی در رسیدن به خواسته ها و داشتن حال خوب داشته باشد. در این مطلب می خواهیم بیشتر به مزایای این دفترچه بپردازیم و به شما کمک کنیم دفترچه نکات مثبت خود را داشته باشید. پس با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

با داستانی از کتاب پول و قانون جذب مطلب را شروع می کنیم. در اولین سال های همکاری جر و استر با ماهم (نویسندگان کتاب)، آن ها برای همایش های خود از سالن های کوچک هتل ها در شهر های مختلف استفاده می کردند و همیشه به دنبال جای راحتی بودند تا مردم در آنجا جمع شوند و سوالات شان را از آن ها بپرسند.

هتلی در شهر آستین همیشه آمدن آن ها را فراموش می کرد! با اینکه استر حتی هماهنگی های لازم را با هتل کرده بود، قراردادها را امضا کرده بود و حتی روز قبل از همایش با هتل تماس می گرفت و آمدنشان را تایید می کرد. هتل همیشه برای همایش ها سالنی مهیا می کرد حتی اگر از قبل هم هماهنگ نمی کردند ولی برای جری و استر سخت بود که از مسئولین بخواهند هر چه سریع تر قبل از ورود مهمان ها سالنی برای آنها هماهنگ کنند.

خواندنی: داشتن حس خوب همان چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم

نهایتا استر گفت: «فکر می کنم باید به دنبال هتل جدیدی باشیم» و ما گفتيم: «این هم ایده ی خوبی است. اما به یاد داشته باش که تو خودت را همراه خودت می بری، استر با حالت تدافعی پاسخ داد: «منظورت چیست؟ و ما به او توضیح دادیم که اگر با دیدگاه کمبود چیزی، عملی را انجام دهید آن کار مفید نخواهد بود. در حقیقت هتل جديد هم مثل هتل قبل با شما رفتار می کند»

جری و استر به صحبت ما خندیدند چون که قبلا هم به همین دلیل هتل خود را عوض کرده بودند. آنها پرسیدند: «پس چه کار باید بکنیم؟» آنها را تشویق کردیم دفترچه ی جدیدی بخرند و روی جلد آن بزرگ بنویسند دفترچه نکات مثبت و در صفحه اول آن نکات مثبت هتل شهر آستین را بنویسند و استر شروع به نوشتن کرد.

امکانات خوبی دارد. تمیز است. در جای خوبی قرار دارد. به ایالت دیگر نزدیک است، راحت می توان آن را پیدا کرد. سالن هایی با اندازه های مختلفی دارد که می توان پذیرای افراد بیشتری بود. کارکنان هتل رفتار دوستانه ای دارند، و هنگامی که او نکات مثبت را می نوشت احساساتش نسبت به هتل از احساس منفی به احساس مثبت تغییر کرد.

خواندن
چطور یک داستان جدید برای جذب سلامتی فیزیکی بدن تعریف کنیم؟ + مثال

پیشنهاد می کنم: چگونه احساس بهتری در زندگی داشته باشم؟

زمانی که احساس بهتری پیدا کرد نقطه ی جذب او نیز در این موضوع تغییر کرد. او در نکاتش این مورد را ذکر نکرد که آنها همیشه آماده و منتظر ما هستند. چراکه این موضوع را تجربه نکرده بود و نوشتن آن نیز احساس تضاد، احساس تدافعی و یا احساس توجیه را در او ایجاد می کرد.

اما به منظور داشتن حس خوب و با توجهی عمدی به نکات مثبت هتل، نقطه ی جذب استر در رابطه با هتل نیز تغییر پیدا کرد. بعد از آن اتفاق جالبی افتاد؛ کارکنان هرگز تاریخ آمدن آنها را فراموش نمی کردند، استر شگفت زده شده بود که هتل به خاطر بی تفاوتی و بی نظمی قراردادشان را فراموش نمی کرد. بلکه کارکنان آن تحت تأثیر افکار غالبی که استر راجع به آنها داشت بودند. در یک کلام کارکنان نمی توانستند در مقابل افکار منفی استر مقاومت کنند.

او آنقدر از دفترچه نکات مثبت خوشش آمد که در مورد موضوعات مختلف زندگی اش هم همین کار را انجام داد. ما از او خواستیم که نه تنها در مورد چیزهایی که می خواهد احساس بهتری نسبت به آنها داشته باشد نکات مثبتی را بنویسد، بلکه نسبت به مسائلی که احساس خوب در آنها غالب است هم این کار را انجام دهد تا عادت داشتن افکار مثبت و حس خوب در او پدید آید و از آنها لذت ببرد. این شیوه ی فوق العاده ای برای زندگی کردن است.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 3]