همه چیز درباره ویشنو – قسمت چهارم: همسر ویشنو (الهه لاکشمی)

در چهارمین قسمت از آشنایی با الهه ویشنو، می خواهیم کمی در مورد همسر ویشنو صحبت کنیم و با خصوصیات این الهه نیز آشنا شویم. این الهه در بین جامعه هندوئیسم بسیار محبوب بوده و جایگاه ویژه ای دارد، به همین دلیل در این پست به این شخصیت باستانی می پردازیم. اگر دوست دارید بدانید همسر الهه ویشنو چه کسی است، در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

معرفی همسر ویشنو

همسر ویشنو الهه لاکشمی (به انگلیسی: Lakshmi) یا لکشمی نام دارد و اورا شری (Sri) هم می نامند. او یکی از الهه های قدیم هند است که در ابتدا سمبل قدرت و سلطنت بود و گل نیلوفر را به او منتسب می دانستند.

همچنین او را الهه اقبال و ثروت نیز می شمرند. بعدها لکشمی به عنوان همسر ویشنو ظاهر گشت. رنگ او طلایی (گندمگون) است. وی بسیار زیبا و جذاب است و در شمایل ها و تصاویر همچون همسرش با بالاپوش زرد رنگ دیده می شود. برسرش نیم تاجی است و خلخال به پا دارد.

تمثال الهه لاکشمی

تمثال لکشمی معمولا در معبد در کنار همسرش دیده می شود. او نیز چهار دست دارد که در دو دست فوقانی دو گل نیلوفر نگاه داشته است. یکی از دستان تحتانی او نشانه ی قدرت و بی باکی و دست دیگرش نماد سخاوت و بخشندگی است.

لکشمی در هندوئیسم معاصر خصوصاً در میان طبقه ی تجار محبوبیت زائدالوصفی دارد. این صنف معتقدند که نیل به کامگاری و سعادت دنیوی و مادی از راه توسط به همسر ویشنو لاکشمی میسر خواهد بود. ما هم در وبسایت سینرژی با ناهید در مورد الهه لاکشمی و تاثیر آن در ثروت اندوزی توضیح داده ایم.

خواندن
زمان امری نسبی است

مانترا الهه لاکشمی هم در بین تجار هندی بسیار محبوب بوده و به عنوان اصواتی قدرتمند برای رونق کسب وکار از آن بهره می برند. همچنین یانترایی با عنوان شری یانترا وجود دارد که با توجه به نام آن، به همسر ویشنو اطلاق می شود و این یانترا نیز به عنوان یانترا ثروت در بین آئین هندوسیم بسیار محبوب است.

شما می توانید به صورت رایگان مانترا الهه لاکشمی و یانترا ثروت (شری یانترا) را از وبسایت سینرژی با ناهید دانلود کنید..

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 2 میانگین: 3]