آموزش روش های پاکسازی سنگ ها «قسمت اول»

پاکسازی سنگ ها یکی از مهمترین موارد در نگه داری از سنگ های خاص و دارای انرژی است. اما برای پاکسازی آن ها باید با اصول و روش های خاصی این کار را انجام دهید. برای اینکه بهتر از سنگ های خود نگه داری کنید، در ادامه بهترین روش های پاک سازی سنگ را به همراه نحوه انجام هر روش آموزش داده ایم.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

از آنجا که سنگ ها می توانند انواع و اقسام ارتعاشات مثبت یا منفی را جذب کنند، امری ضروری است که شما سنگ خود را بشویید تا عاری از هر نوع انرژی منفی شود، هم قبل از استفاده و هم در خلال استفاده ی دائمی از آن. به این امر پاکسازی سنگ می گویند.

اگر شما سنگ هایتان را خریده باشید، معمولا قبل از اینکه به فروشگاه برسند، صدها یا حتی هزاران کیلومتر را طی کرده اند و ‌در اثر لمس و دست به دست شدن های زیاد، انرژی هایی در درون آن ها جمع شده است.

همچنین در مدتی که آن ها را در دست گرفته و دوباره سر جایش گذاشته باشند، که در نتیجه افراد ارتعاشات آن سنگ ها را هم به خود گرفته اند (البته در مورد سنگ هایی که از فروشگاه وبسایت سینرژی با ناهید تهیه کرده اید، این نگرانی وجود ندارد و به همین دلیل است که همواره میگوییم سنگ هایتان را به سایر افراد نشان ندهیدکه نظر روی آن ها نیفتد و اگر به بقیه هم نشان میدهید زیاد شروع به تعریف از سنگتان‌ نکنید).

خب به سراغ معرفی و آموزش انواع روش های پاکسازی سنگ ها می رویم. پیشنهاد می کنیم در کنار پاکسازی سنگ، اصول مراقبت از سنگ های خود را هم یاد بگیرید.

روش های پاکسازی سنگ

روش های مختلفی برای پاکسازی سنگ وجود دارد، اما در لیستی که در ادامه ذکر کرده ایم، بهترین و موثرترین روش ها ذکر شده اند و تمام این روش ها برای شما آموزش داده شده اند:

 • پاکسازی با آب
 • پاکسازی با خاک
 • پاکسازی با آتش
 • پاکسازی با دود دادن
 • پاکسازی با گل یا گلبرگ
 • پاکسازی با برنج
 • پاکسازی با ذکر یا مانترا
 • پاکسازی با روغن های فرار
 • پاکسازی فرشته آسا

به یاد داشته باشید که افکار منفی، همچنین انواع بیماری ها، ممکن است در این سنگ ها تجمع کرده باشند، که به شما منتقل می شوند .روش های زیادی برای پاکسازی سنگ ها وجود دارد و اینکه شما از کدام روش استفاده کنید، در واقع یک سلیقه ی شخصی است.

تنها کاری که شما هرگز نباید انجام دهید این است که برای تمیز کردن سنگ هایتان از شوینده و صابون های دارای تاثیرات زیان بار استفاده کنید. تمام روش های پاکسازی که در ادامه به ان اشاره شده است، بسیار موفق آمیز بوده اند.

تفاوت های سنگ های موجود در فروشگاه ما با بقیه در شارژ اولیه سنگ می باشد که باعث تمایز سنگ های عزیز از بقیه می شود. شارژ شعوری اولیه سنگ بسیار مهم هست که فرای روش های بعدی می باشد. به همین دلیل توسط خودم (ناهید) انجام می شود که از این بابت هم خیال خودم راحت تر است و هم حتما خیال شما عزیزان راحت خواهد بود.

در ادامه بهترین روش های پاکسازی سنگ ها نیز آموزش داده شده است. انتخاب هر روش کاملا به سلیقه شما بر می گردد و هر یک از روش ها را که دوست دارید می توانید برای پاک سازی انتخاب کنید.

پاکسازی سنگ ها با آب

شستن سنگ ها با آب مخصوصا برای کسانی که ماه تولدشان در برج های دوازده گانه تحت علامت آب قرار دارد، بسیار مناسب و مفید است.

پاکسازی سنگ با آب طبیعی: سنگ های خودتان را به یک منبع آب طبیعی تازه و تمیز، از قبیل دریا، چشمه، جویبار یا آبشار ببرید.آن هارا در آب دریا فرو ببرید یا در آب جاری قرار دهید. در صورتی که هیچ منبع آب خالصی در نزدیکی تان وجود ندارد، می توانید از آب چشمه که در بطری می ریزند و می فروشند، استفاده کنید. هیچگاه سنگ هایتان را با پارچه یا حوله خشک نکنید. در عوض، آن ها را به طور طبیعی، ترجیحا در زیر نور خورشید که از آن انرژی دوباره خواهند گرفت، خشک کنید.

پاکسازی سنگ با محلول آب نمک: ظرف سرامیک یا شیشه ای بزرگی را از آب سرد یا ولرم پر‌کنید (از آب داغ که ممکن است موجب دو نیم شدن سنگ شود یا آن را متلاشی کند، استفاده نکنید). یک مشت از آب دریا به آب خودتان اضافه کنید و سنگ هایتان را چندساعتی در آن قراردهید. پس از آن، هرنوع رسوب نمک را از کل سنگ هایتان پاک کنید. سپس آن ها را آب بکشید و بگذارید خشک شوند.

وقتی سنگ هایتان را تمیز میکنید، به خصوص اگر آن ها با نمک تماس مستقیم دارند، بسیار دقت کنید چون ممکن است نمک موجب فعل و انفعالی شیمیایی در برخی سنگ ها شود، که موجب وارد آمدن آسیب به بافت سنگ می شود و به بخش صیقلی آن لطمه می رساند یا حتی تغییراتی در کل رنگ های آن ایجاد میکند.

به عنوان مثال اگر سنگ عقیق را در نمک خشک قرار دهیم، نمک می تواند آب درون عقیق را بیرون بکشد و آن را به سنگ یمانی، یعنی سنگی ارزان تر تبدیل کند.

در هر حال، از آن جا که استفاده از نمک روشی بسیار موثر برای پاکسازی سنگ ها است، راه ایمن تر گذاشتن سنگ در یک ظرف شیشه ای کوچک تر و بعد، گذاشتن آن در ظرفی بزرگ تر حاوی نمک است (فلسفه استفاده از شیشه توسط من (ناهید)). در هرصورت حتی با اینکه سنگ در تماس مستقیم با نمک نیست، هنوز هم ممکن است پاک شود.

پاکسازی سنگ ها با خاک

تمیزکردن سنگ با خاک به ویژه برای آن دسته از کسانی که ماه تولدشان در برج های دوازده گانه تحت علامت خاک قراردارد، مناسب است. به منظور پاکسازی سنگ های خودتان با خاک، آن ها را در باغچه ی منزلتان دفن کنید و بگذارید حداقل بیست و چهارساعت همان جا بمانند. مواظب باشید یادتان نرود که سنگ ها را در زیر خاک گذاشته اید.

پاکسازی سنگ

به هرحال بد نیست آن محل را علامت گذاری کنید و اگر حیوان خانگی دارید، مراقب باشید حیوان سراغ خاک نرود و آن را حفر نکند. ولی اگر باغچه ندارید یا خاک باغچه تان اسیدی است،که احتمالش هست به سنگ شما آسیب وارد آید، می توانید سنگ را داخل گلدان گیاه سبز بگذارید. بعد از اینکه سنگتان را از زیر خاک بیرون آوردید، آن را کاملا با آب خالص بشویید و بگذارید به طور طبیعی خشک شود.

پاک سازی سنگ ها با آتش

پاکسازی سنگ به وسیله آتش، به ویژه برای افرادی که ماه تولدشان در برج های دوازده گانه تحت علامت آتش قرار دارد، مناسب است. یک روش پاکسازی سنگ با آتش این است که شما سنگ را وسط تعدادی شمع قرار دهید و بگذارید چند ساعت بماند تا شمع ها بسوزند و تمام شوند. یا میتوانید سنگ را از روی شعله ی یک شمع عبور دهید.

خواندن
آموزش آسترولوژی: کواکب سبعه و تشریح افلاک – قسمت پنجم

توجه کنید در صورتی که سنگ شما عقیق باشد، مطمئن ترین روش همان روش اول است، چون احتمال دارد عقیق در آتش صدمه ببیند البته امکانش کم است. شمع های وارمر را دور تا دور سنگتان بگذارید و روشن کنید تا تمام شوند.

پاک سازی سنگ با دود دادن

تمیز کردن سنگ به روش دود دادن مخصوصا برای کسانی که ماه تولدشان در بروج دوازده گانه تحت علامت آتش قرار دارد، مناسب است. دود دادن نه فقط برای پاکسازی سنگ ها، بلکه برای ضدعفونی‌کردن و خوش بو کردن اتاق ها هم بسیار عالی است. در آیین و ‌رسوم بومیان آمریکایی، دود دادن نقش مهمی را ایفا میکند. چوب های دودزا دسته ای مواد گیاهی هستند که محکم به هم بسته شده اند.

مریم گلی گیاهی است که به خصوص برای این کار به کار گرفته می شود، اما از گیاهی مانند سدر، اسطوخودوس و شیرین بیان هم استفاده می شود. دسته چوب های دودزای خودتان را از طرف انتهایی آن روشن کنید و همین طور که آن ها آتش را به خود می گیرند، آن را فوت کنید تا دود کنند. بلورتان را به آرامی در میان دود حرکت دهید تا هر طرف آن درمان شود و با جا به جا شدن هوا امکان زایل شدن هرگونه انرژی منفی فراهم آید.

در صورتی که مایل باشید، می توانید با کمک گرفتن از یک پر یا دستتان، دود را از طرف دسته چوب های دودزا به طرف سنگتان هدایت کنید. حتما باید ظرفی برای جمع‌کردن هر نوع خاکستر یا باقی مانده ی ناشی از پختن چوب های دودزا در دسترس داشته باشید. می توانید از عود با این بوها استفاده کنید.

پاک سازی سنگ ها با گل یا گلبرگ

یکی از روش های زیبا و ملایم برای پاکسازی سنگ، استفاده ازگل یا گلبرگ است. معمولا گلبرگ های صورتی برای سنگ های به رنگ صورتی و گلبرگ های سنبل برای پاکسازی سنگهای بنفش یا ارغوانی مانند شگفتی میاورند (به تناسب رنگ سنگ گل انتخاب کنید). گلبرگ سفید هم که برای همه ی سنگ ها خوب هست.

مقداری از گل و گلبرگ های مورد علاقه تان را جمع آوری کنید و آن ها را در محفظه شیشه ای قرار دهید (ازشیشه هایی که در محصولات فروشگاه تهیه کرده اید هم میتوانید استفاده کنید یا هر ظرف شیشه ای در بسته ی دیگر). سپس سنگ هایتان را میان گل ها و گلبرگ ها قراردهید و بگذارید حدود ۲۴ ساعت همانجا بمانند. سپس شب هنگام و برای پاکسازی بیشتر آنها ترجیحا زمانی که ماه در حالت بدر کامل است، میتوانید شیشه را بیرون زیر نور ماه و در هنگام روز، زیر نور خورشید قرار دهید.

پاک سازی سنگ ها با برنج

برای تمیز کردن سنگ خودتان با استفاده از برنج، لیوانی را از برنج قهوه ای خام پر کنید و سنگ را در میان آن قرار دهید. قبل از جا به جا کردن آن و در مدت زمانی که برنج هر نوع ارتعاش منفی را به خود جذب می کند، مدت بیست و چهار ساعت صبر کنید. بعد از پایان کار، برنج را دور بریزید. نباید آن را بخورید.

پاکسازی سنگ ها با ذکر یا مانترا

در روش پاکسازی سنگ با ذکر یا مانترا، برای تمیز کردن سنگ هایتان می توانید از ذکری مانند ام (om) استفاده کنید. این ذکر خیلی می تواند موثر باشد چون شما در این ذکر از خدای هندو یعنی شیوا که نابود کننده یا محو کننده ی انرژی های منفی است، در خواست کمک می کنید. پس برای تمیز کردن سنگتان همینطور که در حال تکرار کلمه ی ام یا ذکر مورد علاقه تان هستید، تصور کنید که انرژی منفی انباشته شده در سنگ شما در حال جابه جایی است و دارد جای خودش را با انرژی پاک و‌ مثبت عوض می‌کند.

پاک سازی سنگ ها با روغن های فرار

با اینکه تمیز کردن سنگ ها با استفاده از روغن های فرار روشی شناخته شده نیست، یکی از روش هایی است که برای من به عنوان عطرشناس، کاربرد دارد. روغن های فرار به ویژه برای پاک سازی سنگ عبارتند از:

 • اسطوخودوس
 • چوب سدر
 • لیمو
 • کاج
 • برگ
 • درخت عرعر
 • اکلیل
 • و چوب صندل سرخ

برای تمیز کردن سنگ هایتان دو قطره از روغن فرار را روی تکه پارچه ای کتانی، مثلا یک دستمال، بچکانید و‌ کل بلور را با آن‌ پاک کنید. راه حل دیگر این است که از یک روغن فرار قابل سوختن استفاده کنید. برای این کار، ابتدا چند قاشق چای خوری آب را در ظرف بالای پخش کن بریزید و سپس چند قطره از روغن فرار را در آب بچکانید. وقتی بخار شروع به بلند شدن کرد، سنگتان را داخل آن قرار دهید.

پاک سازی سنگ

سنگ ها ظاهرا بوی روغن های فرار را افزایش می دهند. یک قطره از روغن فرار روی هر سنگی بچکد، خیلی قوی عمل ‌می کند و به آسانی می تواند داخل یک اتاق را خوشبو‌ کند. همچنین به نظر می رسد بوی معطر آن برای مدت ها باقی می ماند.

پاکسازی فرشته آسا

پاکسازی فرشته آسا روشی کاملا شناخته شده نیست، اما تنها روشی است که من آن را هم سریع و هم موثر یافتم. عکس یا ترسیمی از تصویر یک فرشته می تواند به شما برای تمرکزی شفاف کمک‌کند.

سنگ را به آرامی در دستتان بگیرید و از قلمرو فرشتگان بخواهید تا هر نوع انرژی ناخوشایندی را که در سنگ شما وجود دارد، را از بین ببرد و آن را به انرژی مثبت و ‌سازنده تبدیل کند. درخواست از فرشتگان می تواند برایتان بسیار مفید باشد، چون آن ها تغییر را به وسیله تابش نور قدرتمند بنفش رنگی انجام می دهند. مجسم کنید که سنگ شما را نور بنفش پاک کننده فراگرفته است.

اهداء سنگ

بسیار مهم است که بعد از پاک سازی سنگ هایتان، آن هارا اهدا کنید چون این کار شما را مطمئن می کند که سنگ تنها به طریقه ای مثبت و برای برآورده کردن بالاترین آرزوهایتان اهدا شده است. این عمل همچنین از سنگ شما در برابر هر کسی که بخواهد از قدرت و ‌نیروی آن سواستفاده کند، محافظت می‌کند.

درست همانطور که می توان انرژی سنگی را برای مقاصدی مثبت مورد بهره برداری قرار داد، برای اهداف منفی هم می توان از آن استفاده کرد. به عقیده ی ادگار کیس امریکایی، در واقع زوال قاره ی گمشده ی آتلانتیس در نتیجه ی چنین استفاده ی نامشروعی از نیروهای نامرئی سنگ ها بوده است.

برای اهدا و ‌محافظت از سنگتان، آن را درمیان دستانتان قرار دهید، مجسم کنید که نوری محافظ اطراف آن را فراگرفته است (همانطور که شما بعد از خرید سنگ هایتان از ما پاکسازی هایی انجام دادید و لایه حفاظ دریافت کردید) سپس بگویید: “من این سنگ را برای استفاده از تمام خوبی های عالم برای همه ی انسان ها، اهدا می کنم.”

این مورد برای کسایی که پاکسازی هارا همراه من انجام دادن موثر هست یکی از تفاوت های سنگ های شما با بقیه لایه حفاظ خودتون و‌سنگ عزیزتون هست.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 3 میانگین: 3.7]