تغییر دادن الگوهای فکری

گاهی اوقات بخش زیادی از مشکلات ما به خاطر الگوهای فکری ما رخ می دهد و با تغییر دادن الگوهای فکری می توانیم بسیاری از دغدغه ها و اشتباهات خود را برطرف کنیم. در این پست قصد داریم تکنیکی را به شما معرفی کنیم که تاثیر بسیار خوبی در تغییر این الگوها دارند. پس در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

وقتی احساس می کنید که در حال قضاوت، حسادت، طمع یا امثال آنها هستید می توانید از این دستور استفاده کنید.

مرحله اول: نفس خود را عوض کنید. هر وقت قصد تغییر دادن الگوهای فکری کهنه خود را دارید، بهترین راه استفاده از نفس است. تمام عادتهای ذهن به تنفس مربوط هستند و با تغییر نوع نفس، شکل آنها عوض میشود. برای این منظور به طور عمیق نفس خود را خارج کنید. شکم را به داخل بکشید و هنگامی که نفس را خارج میکنید، در ذهن خود مجسم کنید که الگوی فکری ناپسند از شما دور میشود. به محض اینکه به نفس کشیدن خود دقت می کنید و آن را تغییر می دهید، فکر و قضاوت ناپدید می شود. (پیشنهاد: کتاب علم تنفس را مطالعه کنید)

مرحله دوم: حالا هوای تازه را عمیقا وارد ریه های خود کنید. این کار را دو سه بار انجام دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد. احساس تازگی عجیبی در شما پیدا میشود. تفکر منفی و ناپسند شروع به ناپدید شدن می کند. وقتی این کار را انجام میدهید، مشاهده می کنید که ذهن به جای دیگری حرکت می کند.

همچنین راه دیگری که در ادامه معرفی کرده ایم برای تغییر دادن الگوهای فکری بسیار موثر است. این دستور ساده را بکار ببرید و از نتیجه آن شگفت زده شوید.

سه بار توجه کنید

وقتی مشکلی در زندگی تان بوجود می آید، مثلا ناگهان یک میل جنسی در شما غلیان می کند یا نوعی طمع یا خشم در وجودتان شعله ور می شود، به این دستور توجه کنید. فرض کنیم مشکل خشم باشد، در درون خود سه بار تکرار کنید” :خشم، خشم، خشم.” این کار را کاملا آگاهانه انجام دهید. طوری که تکرار این عبارت روی آگاهی شما اثر کند. بعد بدنبال کار خود بروید. البته کار خود را با عصبانیت انجام ندهید بلکه فقط خشم خود را اذعان کنید.

خواندن
معبد کجاست و مسجد کدام است؟

این کار بسیار زیبا است. اگر آن را تکرار کنید از تاثیر عمیق آن آگاه می شوید. وقتی واقعا به مشکل یا احساس خود توجه می کنید، مشکل ناپدید می شود. مشکلات وقتی گریبان شما را می گیرند که از وجودشان ناآگاه هستید. وقتی سه بار در درون خود، مشکل را اذعان کردید، بخوبی از آن آگاه می شوید. الگوی فکری اشتباه هم یک مشکل بزرگ است. این تکنیک می تواند در تغییر دادن الگوهای فکری شما بسیار موثر عمل کند. بودا به تمام مریدان خود می گفت که این دستور را درباره هر مشکلی انجام دهند.

تمام فرهنگها و قومیتها به مردم خود یاد می دهند که روی مشکل را بپوشانند و آن را انکار کنند. بنابراین شما مرتب نسبت به آنها ناآگاه و غافل می شوید. طوری که بعد از مدتی تصور می کنید که این مشکلات دیگر وجود ندارند. در حالی که باید درست برعکس رفتار کرد. باید با هوشیاری و توجه کامل آنها را اذعان کرد. نتیجه این خواهد بود که نسبت به آنها آگاه می شوید.

در انتها به شما پیشنهاد می کنیم برای تغییر دادن الگوهای فکری خود به فکر پاکسازی چاکرا نیز باشید. اینکار هم الگوهای زندگی شما را تغییر می دهد و هم الگوهای فکری شما. برای انجام پاکسازی، وبسایت سینرژی با ناهید 7 مدیتیشن فوق العاده عالی و تاثیرگذار برای شما تهیه کرده است.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]