معرفی الهه اوشاس – خدایان فردی آسمانی

با یکی دیگر از خدایان فردی آسمانی در خدمت شما هستیم. در این مطلب می خواهیم الهه اوشاس (Usas) را برای شما معرفی کنیم. برای آشنایی با این الهه در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

معرفی الهه اوشاس

الهه اوشاس (پگاه) در ریگ ودا الهه ی سحرگاهان است و به صورت زنی جوان و زیبا توصیف شده است. او هر صبح جسم زیبای خود را برای نظاره ی جهانیان عرضه می دارد. او همیشه جوان است و بیدارکننده ی موجودات. همه ی کائنات با نور طراوت او از خواب بر می خیزند و طعم نور را می چشند.

بدن نورانی او را صد ارابه ی زیبا به پیش می برند و الهه اوشاس در پس خود الهه سوریا را به پهنه ی آسمان می آورد. اوشاس را به خاطر زدودن و راندن ظلمت، که حقیقت را به استضعاف می کشاند، مورد ثنا و مدح قرار می دهند.

او که پگاه است، ضامن ظهور حیات و نیروی محرکه ی همه ی موجودات شمرده می شود و هم اوست که هر صبح انسانها را راهی انجام وظایف روزانه شان می کند. پگاه (الهه اوشاس) با ریتا قوانین کیهانی، اجتماعی و اخلاقی مرتبط است. اوشاس الهه ای برکت زا است که او را با نور و ثروت مقارن میدانند.

او در هند موجودی مقدس است و بقای مردم تا حد زیادی بسته به شیر اوست. اوشاس را مادر گاوها نامیده اند که سینه های سپید و نورانی خود را عریان میکند تا انسان ها از انوار حیاتبخش و جلوه ی زیبای آن بهره مند شوند.

خواندن
معرفی الهه سوریا – خدایان فردی آسمانی

الهه اوشاس را علیرغم این همه سخاوت، نمی توان الهه ی بخشنده ای دانست، چرا که گناهکاران را مجازات می کند. او شکارچی ماهری است که هر بار با تیر خود جان انسان ها را می گیرد. چون طلوع همواره با گذشت زمان همراه است، او را یادآور مرگ می دانند.

هم اوست که سحرگاهان به انسان ها گذشت یک روز را اعلام می کند و همواره متذکر این حقیقت می شود که حیات بر روی زمین کوتاه و موقتی است. از این رو مردم برای طول عمر، او را نیایش میکنند. الهه اوشاس (پگاه)، خواهر شب، معشوقه با همسر خورشید و دختر آسمان است. در کتب براهمنا به رابطه ی نامشروع اوشاس با پدرش (Prajapati) اشاره شده است.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]