کتاب شیاتسو «هنر شفا با ماساژ ژاپنی»

در کتاب شیاتسو شما با این هنر درمانی برای شفابخشی بیماران و تاثیرات شگرف آن در درمان بیماری ها آشنا می شوید و می آموزید که چگونه از آن برای درمان استفاده کنید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

دنیا در دهه ۱۹۶۰ شاهد تولد حرکتی عظیم به سوی سلامتی جهانی بود. در این دهه عموم جمعیت جهان بویژه جوانان به طب های تکمیلی و جایگزین به عنوان وسیله ای برای ابقاء سلامتی و خود درمانی، پیشگیری از بیماریهای دژنراتیو ناشی از افزایش سن و مقابله با افزایش تخریب محیطی بویژه ناشی از غذاهای ناخالص و غیر طبیعی که مشخصه های زندگی مدرن می باشند، روی آوردند.

بطوریکه امروزه روشهای جایگزین حفظ سلامتی به عنوان بخشی از زندگی مدرن مورد پذیرش قرار گرفته اند و سیستمهای بهداشتی درمانی بجای تمرکز بر شیوه های طب مدرن بر روشهایی تأکید می ورزند که قابل اعتماد برای مردم، عملی و منطبق بر فرهنگ جهانی طب طبیعی بوده، هم برای خود درمانی و هم برای درمان حرفه ای قابل استفاده می باشند.

براساس تحقیقات انجام گرفته به سال ۱۹۸۴ فقط 10% جمعیت انگلستان به طب های جایگزین و تکمیلی اعتقاد داشته اند در حالیکه در سال ۱۹۸۹، سه چهارم جمعیت انگلستان از روشهای متفاوت طب های جایگزین که در سرویسهای بهداشتی درمانی عرضه میشدند، استفاده میکردند و در سال ۱۹۹۳ فقط ۱۱٪ جمعیت انگلستان از این شیوه های درمانی استفاده نکرده و به آنها اعتماد و اعتقاد نداشتند.

این روند فزاینده اعتقاد و استفاده از طبهای جایگزین در بین پزشکان نیز رؤیت می شود بطوریکه در سال ۱۹۸۳ فقط دو هزار پزشک عمومی در انگلستان انواعی از روشهای جایگزین را برای درمان بیماران خود بکار می بردند و در سال ۱۹۹۶ این تعداد به چهار برابر می رسد. آمارهای مشابهی از دیگر کشورهای اروپایی گزارش شده و نشاندهنده استقبال مردم این کشورها از طبهای جایگزین می باشد.

طب های جایگزین در ایران

کشور ایران نیز از حرکت فوق به دور نمانده، توجه مردم و پزشکان به این شیوه ها سبب شده که طبهای جایگزین بتوانند مقام و مکان اصلی خود را در سیستم بهداشتی درمانی بیابند. روشهایی از قبیل ماساژ، طب سوزنی، طب گیاهی، مراقبه، وارهیدگی، یوگا و شیوه های دیگر از طریق برگزاری کلاسهای آموزشی، سمینارها و کتب به مردم معرفی می شوند.

علت واقعی گرایش به طبهای تکمیلی چیست؟ ناتوانی از پرداخت هزینه های طب رایج با ساده لوحی بیماران؟ مردم به این دلیل به طب های جایگزین و تکمیلی روی می آورند تا بتوانند از عجز و ناتوانی طب رایج و شکستهای درمانی، عدم تفهيم، عدم رابطه عمیق انسانی بین درمانگر و بیمار و ساختار ماشین گونه و عوارض جانبی این شیوه رهایی یابند.

شاید یکی از دلایل گرایش رو به افزایش برای شناخت و بهره گیری از این روشها، وجوه منحصر بفرد آنها می باشد که سعی در از بین بردن نشانه ها نداشته، به ریشه کن کردن علت بیماریها توجه دارند، به عنوان نمونه، سردردی از نوع میگرن از نظر متخصص طب سوزنی ممکن است ناشی از افزایش حرارت در مریدین کبد باشد، بنابراین درمان را به تسکین سر درد محدود نکرده، به تعديل حرارت در مریدین کبد می پردازد.

خواندن
دانلود رایگان مانترا گورو (سیاره ژوپیتر)

شاید یکی از دلچسب ترین مشخصه های این روشها، کمک از بیمار بگونه ای فعال در فرآیند درمان و تحصيل و ابقاء سلامتی می باشد، خصوصیتی که در طب رایج کمتر به چشم میخورد. شیاتسو، یکی از روشهای متعدد طبهای جایگزینی می باشد که علاوه بر سعی در دست یابی به اهداف کلی اینگونه شیوه های درمانی، با تأثیر بر ساختار انرژی دهنده و گیرنده شیاتسو، تغییرات متعددی را در سطوح فیزیکی و روان شناختی اعمال می نماید.

شیوه درمانی شیاتسو

فرآیند ماساژ با افزایش جریان خون و لنف به ناحیه میزان مواد غذایی رسیده و دفع مواد زاید حاصل از متابولیسم بافتی را افزایش میدهد. فعالیت الیاف عضلانی را تسهیل و تحرک مفاصل را زیاد می نماید. ماساژ با تأثیر بر اعصاب خود مختار بدن، وارهیدگی و آرامش را به ارمغان می آورد انجام و ارائه شیاتسو بدون احاطه کامل براین دانش از جمله در عفونتهای حاد و بیماریهای خونی و شرایطی دیگری می تواند با ظهور عوارضی ناخواسته همراه شود.

ماساژ شیاتسو

بنابراین کتاب شیاتسو نمی خواهد ارتباط خود را با پزشکتان قطع نمایید یا به خود درمانی یا دیگر درمانی بپردازید بلکه وسیله ای در اختیار قرار میدهد تا با کمک پزشک بتوانید سلامتی خود را حفظ و به سطوح بالاتری ارتقاء داده، به یکپارچگی جسم، ذهن و روح و کیهان دست یابید.

در کتاب شیاتسو شما با مجموعه ای از تکنیک های ماساژ درمانی و تاثیرات آن بر روی بخش های مختلف بدن آشنا می شوید و به موجب این تکنیک ها می توانید در کنار فرآیند درمانی فعلی خود، مسیر درمان به کمک ماساژ ژاپنی را هم آغاز کنید و از مزایا و تاثیرات شگرف آن در طول درمان بهره مند شوید.

فهرست مطالب کتاب شیاتسو

کتاب شیاتسو در 7 فصل طبقه بندی شده و در هر فصل سعی شده به بخش های مختلف بدن و تاثیری که این نوع ماساژ بر روی بدن می گذارد، اشاره کاملی شود. فهرست این 7 فصل به شرح زیر است:

 1. فصل اول: مبانی تاریخی شیاتسو
 2. فصل دوم: مسیر انرژی
 3. فصل سوم: پاسخ سیستم عصبی
 4. فصل چهارم: شرایط روحی و ابعاد شیاتسو
 5. فصل پنجم: تمرینات مقدماتی
 6. فصل ششم:
  1. توضیح اصول پایه
  2. تکنیک و تمرین
 7. فصل هفتم:
  1. تشخیص
  2. فیزیولوژی وارهیدگی

کتاب شیاتسو به هر کسی که به دنبال بهرمندی از انرژی کیهان و درمان شدن به کمک این انرژی است، پیشنهاد می شود.

 • دانلود کتاب
 • حجم فایل : 18 مگابایت
 • رمز فایل : synergynahid.com
 • منبع : وبسایت سینرژی با ناهید
 • اینستاگرام سینرژی با ناهید
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.
  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: 2 میانگین: 2.5]