کتاب مودراها «یوگا با انگشتان»

من می خواهم به وسیله کتاب مودراها یک روش درمانی عملی را به شما و عزیزانتان – که شاید بستری باشند – معرفی کنم؛ روشی که برای بهبود ناراحتی های کوچک و بزرگ یا حداقل قابل تحمل تر کردن آنها مفید است.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

در پیج اینستاگرام @Synergy.astro ما به شما بهترین تمرین های یوگا، پاکسازی چاکرا و جذب انرژی را آموزش می دهیم. حتما این پیج را دنبال کنید. این چهارمین کتابی است که می نویسم و عدد ۴ عدد آرامش، نظم و ثبات است. به همین دلیل در ابتدا می خواستم کتابی در باره آرامش و مراقبه بنویسم. در سومین کتابم اشتیاق برای یوگا چند مودرا و نیز چند حالت خاص دست و انگشت ها را که برای عمیق تر کردن مراقبه به کار می روند، معرفی کرده ام. پس از آن ناشر از من خواست که کتابی فقط در مورد مودراها تألیف کنم. این پیشنهاد با برنامه قبلی من کاملا مطابقت داشت. زیرا مودرا به آرامش، سکوت و صلح تجسم می بخشد.

در این جا می خواهم تأکید کنم که اغلب بیماری ها، چه بیماری های بدنی چه بیماری های ذهنی – روانی از فقدان آرامش درونی و بیرونی یا تنش بیش از حد یا غصه زیاد ناشی می شوند. از آنجا که نا آرامی بیرونی و درونی را می شناسم و با کمک مودراها، راهکارهایی در برابر آن دارم، امروز می توانم بگویم که از نظر بدنی و ذهنی – روانی کاملا سالم و سرحال هستم. به کارگیری مودراها برای من بسیار جالب و لذتبخش است، زیرا انجام مودرا وسایل کمی لازم دارد و تقریبا همیشه و همه جا می توان مودراها را تمرین کرد.

معرفی کتاب مودراها

با وجود نا آرامی هایی که اغلب اوقات در زندگی ما وجود دارد، همیشه به زمانی برای آرامش و استراحت نیاز داریم. زمان استراحت ما اغلب زمان انتظار است. ما این اوقات را چگونه می گذرانیم؟ هنگامی که در اتومبیل در راهبندان گیر افتاده ایم، وقتی در صف بلیت ایستاده ایم، وقتی از قطار یا اتوبوس جا می مانیم، وقتی در برابر رایانه شخصیمان شستی ها را فشار می دهیم، وقتی به خاطر سرماخوردگی شدید با شکستگی استخوان در رختخواب استراحت می کنیم، وقتی در رستورانی منتظر کسی هستیم و چه حالی داریم؟

این وقت ها می تواند زمانی برای بروز خشم، ناامیدی با از هم گسیختگی درونی باشد (قبلا به همین دلیل از زمان انتظار متنفر بودم)، یا می تواند زمانی باشد برای بازسازی و در خود فرو رفتن، اوقات انتظار، که امروز من هم از نظر درونی و هم بیرونی به آن احتیاج دارم، برایم بسیار ارزشمند شده اند. این اوقات، زمانی است که به کارم وقفه می دهم؛ زمانی که می توانم از آن استفاده کنم تا به دیدگاه های جدیدی برسم با قواعد جدیدی را درک کنم.

در یوگا وقایع درونی و اثرات آنها به زیبایی با دریا مقایسه می شود. در زندگی روزمره اندیشه ها و احساسات همیشه در حرکتند و این حرکت را می توان به امواج دریا تشبیه کرد. هوا (ذهن) آب احساسات را به حرکت می آورد. اگر باد بوزد، موج ها پیدا می شوند. اگر به آب نا آرام نگاه کنید، همه چیز مغشوش و غیر واضح است. صورت شخص و اطراف آن درهم ریخته و خورشید (نماد چیزهای الهی) توسط ابرها اندیشه های نا آرام و پرغصه) پوشیده شده است. اگر دریا آرام باشد، می توان ته آن را دید، همه چیز در آن بازتاب می یابد؛ شفاف و روشن و زیباست، می توان دوباره خورشید را در آن دید.

پیشنهاد می کنم: کتاب شیاتسو «هنر شفا با ماساژ ژاپنی»

بهترین تجربه هایی که در زمینه رسیدن به آرامش درونی به دست آورده ام و بهترین استفاده ای که از اوقات انتظار کرده ام با استفاده از مودراها به همراه تمرین های تنفسی، تجسمها و جملات تاکیدی بوده است. به همین دلیل قسمت اعظم این کتاب به این روش های توأم اختصاص یافته است از آنجا که من از مدت ها پیش به مسئله تغذیه (تا بتوانم آسم و حساسیت هایم را مهار کنم و درمان های گیاهی توجه داشته ام و امروز میدانم که چقدر سلامتی ما به اینها وابسته است، این دو را به عنوان روش های تکمیلی توضیح داده ام.

خواندن
کتاب نارنجی (مدیتیشن های اوشو)

به هیچ وجه نمی خواهم تغذیه را به صورت یک آیین مجسم کنم! هیچ کس نمی تواند یک تکه کوچک شکلات با یک فنجان کوچک قهوه اسپرسو را برای من ممنوع کند. (مراجعه کنید به ضميمه الف). در مورد اغلب مودراها یک یا دو نوع گیاه دارویی معرفی کرده ام. این گیاهان را به کمک لیزبت اشتيدلر ، یک داروشناس ماهر، انتخاب کرده ام. او در زمینه گیاهان دارویی صاحب نظر است و از اطلاعاتش در عمل هم استفاده می کند و آنچه در مورد او گفتنی است، این است که سالم و سرزنده است و پانزده سال جوانتر از سنش به نظر می رسد.

ما از توضیح روش های مختلف تهیه چای چشم پوشیدیم. زیرا گیاهان دارویی ممکن است به شکل تنتور، دراژه، قطره، پماد، اسانس های استنشاقی با مواد هومیوپاتی آماده مصرف باشند. در این زمینه می توانید در ضمیمه ب مطالب پیش تری بیابید. نوشتن این کتاب خوشحالی خاصی را در من به وجود می آورد، زیرا این کتاب می تواند برای بسیاری از اشخاص بیمار که بستری هستند یا برای کسانی که برای انجام تمرین های بدنی یوگا نیروی کافی ندارند، مفید باشد.

خواندنی: کتاب انرژی درمانی عملی

چند سال پیش به علت آسم چند ماهی چنان ضعیف شده بودم که برای بلند کردن یک فنجان اشکم سرازیر می شد. من میدانم که ضعف بدنی و ذهنی ۔ و روانی چه معنایی دارد. هنگامی که با کتابی مشابه این کتاب آشنا شدم، دچار دردهای بدنی متعدد و مشکلات روحی بودم. با توجه به آن کتاب و با جلب شدن به این نوع تجربه ها، همیشه این نیاز خاص را احساس میکردم که نه تنها مسایل بدنی بلکه مشکلات حوزه ذهنی – روانی هم باید مورد بحث قرار بگیرند.

اگر شما می خواهید ابتدا در مورد زمینه ها و روش تأثير مودراها مطالبی بدانید، به مطالعه همین فصل و فصل بعدی ادامه دهید. اما اگر فقط برایتان جالب است که بدانید کدام مودرا، کی، کجا و چقدر برای شما مفید است مطالعه تان را از صفحه ۲۱ شروع کنید. شما می توانید ابتدا کتاب را کامل بخوانید یا فقط فصل «مودراهایی برای بدن، ذهن و روان» را مطالعه کنید و مودراهای مورد نظرتان را انتخاب کنید. مودراها چنان به دقت توضیح داده شده اند، که شما به اطلاعات بیشتری نیاز ندارید.

موداراها روشی باستانی برای درمان بیماری های عصر مدرن

اگر یک مودرای خاص را با یک هدف مشخص می جویید، مثلا مودرایی در برابر سردرد، به فهرست موضوعی مراجعه کنید و مودرای مورد نظرتان را پیدا کنید. اصولا باید این نکته را به خاطر داشته باشید: گرچه در این جا از شفا و درمان صحبت می شود، ولی این کتاب نمی تواند جایگزین هیچ پزشکی شود. شما نیز می توانید مثل من بیماریتان را با پزشک مطرح کنید، بگذارید تا وی به تشخیص برسد و سپس از مواد طبیعی برای درمان استفاده کنید.

هرگاه این مواد مؤثر نبودند، داروها در جای خودشان هستند و پزشکان با کمال میل آنها را برای شما تجویز می کنند. امروزه اغلب پزشکان آماده برخورد با بیماران فهیمند، دو سال پیش هنگامی که با کمپرس سیب زمینی و قطره آویشن، التهاب ریه ام را درمان کردم، روش درمانی ام برای پزشک معالجم جالب بود. او گفت: «من موفقیت شما را تبریک می گویم. اما امروزه چند نفر آماده اند تا این روش را به کار بندند و شکیبایی لازم را دارند؟ در به کارگیری این مودراها و موادی که باید از داروخانه خدا تهیه کنید برای شما شکیبایی، شجاعت و لذت آرزو می کنم. مطمئنم که شما از نتایج آن متعجب خواهید شد.

 • دانلود کتاب
 • حجم فایل : 14.3 مگابایت
 • رمز فایل : synergynahid.com
 • منبع : وبسایت سینرژی با ناهید
 • اینستاگرام سینرژی با ناهید
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.
  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: 1 میانگین: 5]