انرژی سنگین یا منفی چیست؟ و چطور انرژی منفی را پاکسازی کنیم؟

احتمالا حداقل یک بار عبارت انرژی سنگین یا انرژی منفی به گوش تان خورده است. اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که این انرژی سنگین یا منفی چیست؟ و یا آیا راهی برای پاکسازی انرژی منفی وجود دارد یا خیر؟ در این مطلب می خواهیم به این دست سوالات در مورد این انرژی ها پاسخ دهیم.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

انرژی سنگین یا منفی چیست؟

انرژی سنگین یا منفی نوعی اختلال در حوزه ی انرژی است که از موارد زیر به وجود می آید:

 • استرس و اضطراب
 • فشار روحی و روانی
 • خشم
 • تمارین روحی غلط
 • ناراحتی های عصبی
 • طلسم و جادو (کسانی که به طلسم و جادوی سیاه اعتقاد دارند، آن ها هم جزء مورد به حساب می آیند و این تمرین را برای رهایی از انرژی سنگین یا انرژی منفی موثر می دانند. البته قابل ذکر است که از نظر قران مجید هم جادو وجود دارد).
 • رفتن به مکانهای بد انرژی (به طور مثال رفتن به جایی که کسی مدت ها مرده اما وسایلش رو خارج نکرده اند!)
 • تماس با افراد دارای انرژی بد (یعنی کسانی که با کنارشان نشستن یا شنیدن صدای شان احساس خیلی بدی به شما دست می دهد.)

انرژی حتی با صوت تلفنی هم منتقل می شود. البته امیدواریم گفتن این حرف ها باعث نشود از هر کسی که از او دلگیر هستید یا اختلافی دارید او را فردی بد انرژی بخوانید! یادتان باشد ما نیمه ی تاریک خودمان رو جذب می کنیم و آنچه خودمان هستیم به دیگران نسبت می دهیم

در اینجا منظور کسانی هستند که هر کسی در جوارشان متوجه سنگینی انرژی آن ها می شود و نه کسی که ما با او مشکل داریم! اگرچه این هم کاملا صحیح است که وقتی ما با کسی اختلافی داریم حضور آن شخص به خاطر فکرهای منفی خودمان حس بدی در ما به وجود می آورد که در بیشتر موارد مسئله وجود همان فکرهای خودمان است نه بد انرژی بودن آن فرد                                      

و چندین و چند علت دیگر وجود دارد که باعث شکل گرفتن انرژی سنگین یا منفی می شود. اما چطور می توانیم این انرژی منفی را پاکسازی کنیم و از بین ببریم؟ پاسخ این سوال را در بخش بعدی بخوانید.

چطور انرژی منفی را پاکسازی کنیم؟

 ابتدا بهتر است بدانید هر انرژی منفی و سنگینی را به هر دلیل که دریافت کرده اید فرقی نمی کند؛ مهم این است که شما باید آن انرژی را با تمرین های مخصوص خالی و پاکسازی کنید.

اولین و مهم ترین کار برای پاکسازی انرژی منفی، عمل پاکسازی چاکراها است. اما چرا پاکسازی چاکرا؟ همان طور که قبلا توضیح داده ایم، چاکراهای ما مراکز انرژی هستند و انرژی در بین آن ها جریان دارد و هر نوع انرژی حتی انرژی سنگین را هم دریافت می کند. پس تا زمانی که چاکراهای شما پاکسازی نشوند، این انرژی سنگین یا منفی در وجود شما باقی خواهد ماند.

پاکسازی چاکرا و دفع انرژی منفی

برای پاکسازی چاکراهایتان می توانید از پکیج جامع پاکسازی چاکرا سینرژی استفاده کنید.

نکته ی مهم: اگر موقع اسکن کردن یا پاکسازی از چاکرای 1یا 2 یا 3 به پایین، تا پاها، احساس گزگز، سرما یا گرما و… داشتید و یا اینکه علائم غیر طبیعی در بدن تشخیص دادید و یا کسی که بعد از انرژی درمانی آرامش پیدا نمی کند و دردش تسکین نمیشود، همه این علایم نشانه ی این است که انرژی هایی از نوع انرژی سنگین و منفی به تدریج در آن بخش ها انباشته شده و باید حتما این انرژی ها پاکسازی شوند که تکنیک اینکار را در بخش بعدی همین مطلب ذکر کرده ایم.

خواندن
همه چیز درباره ویشنو – قسمت هفدهم: آواتار بودا (Buddha) تجلی نهم ویشنو

نکته دوم: اگر با روشی که بخش بعدی به شما یاد می دهیم پاکسازی انرژی منفی را انجام دادید اما باز هم حس کردید همان انرژی های منفی را دارید، تمرین را روز دوم هم انجام دهید و بعد از دو روز روی سه چاکرا اول کار کنید و دوباره این دو تمرین را در ۲روز انجام دهید و مجددا وجود انرژی سنگین در درون تان را چک کنید. این تمرین تا حدود زیادی به شما کمک میکند تا مطمئن شوید انرژی منفی در سه چاکرا اول پاکسازی شده اند یا خیر.

روش پاکسازی انرژی های سنگین و منفی برای خود و دیگران

برای پاکسازی انرژی منفی ابتدا کلیات تکنیک پاکسازی را ذکر می کنیم و سپس در ادامه در رابطه با نوع تنفسی که باید در طی این تمرین داشته باشید با شما توضیح می دهیم.

سیستم تخلیه ی انرژی سنگین:

 • این تمرین را برای خودتان انجام دهید و باید در حالت نشسته باشید.
 • یک دستتان را (دست چپ یا راست فرقی نمی کند) از پشت روی چاکرای 5 (پشت گردن) و دست دیگرتان را، روی چاکرای 7 (فرق سر) به مدت 5 دقیقه قرار دهید و به خودتان انرژی دهید. یعنی فکر کنید انرژی دارد وارد آن چاکراها می شود.
 • اینجا حالتی همانند مدیتیشن باید برای شما به وجود بیاید.
 • در این حین، ذکری را باید ذهنی تکرار کنید و روی این ذکر متمرکز شوید. ذهناً تکرار کنید: خدایا، انرژی های سنگین، بد و منفی (یعنی ماند) خودم را پاک کن. ( یا خارج کن.)

اگر جمله ی”پاک کن “حس بهتری به شما می دهد آن رو بگویید، در غیر این صورت “خارج کن” را بگویید.

این جمله را چندین بار در طی 5 دقیقه زمان این تمرین، تکرار کنید. این جمله یک ورد جادویی نیست که اگر کلماتش جا به جا شود همه چیز به هم بریزد! بلکه راهیست برای تمرکز و البته به گفته ی اسکاول شین، معلم بزرگ: ” از کلام ماست که بر ما حکم رانده می شود !”

این تمرین را ابتدا برای خودتان انجام دهید و بدنتان را از انرژی سنگین یا منفی پاک کنید. سپس آن را با سایر عزیزانتان در میان بگذارید تا دومینوی انرژی مثبت به وجود آورید و هم خودتان و هم اطرافیانتان سرشار از انرژی مثبت شوند.

سوالات مرتبط:

انرژی سنگین یا انرژی منفی چیست؟

انرژی سنگین یا منفی نوعی اختلال در حوزه ی انرژی است که از موارد زیر به وجود می آید:
استرس و اضطراب
فشار روحی و روانی
خشم
تمارین روحی غلط
ناراحتی های عصبی
طلسم و جادو
رفتن به مکانهای بد انرژی
تماس با افراد دارای انرژی بد

چطور می توانیم انرژی منفی را پاکسازی کنیم؟

اولین قدم برای پاکسازی انرژی منفی، عمل پاکسازی چاکرا است. بعد از پاکسازی کردن چاکراهایتان، تکنیکی که در این مطلب در وبسایت سینرژی با ناهید معرفی کرده ایم را به مدت دو تا هفت روز انجام دهید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 5 میانگین: 4.2]