آموزش پرانایاما: انرژی درمانی با استفاده از پرانایاما – قسمت هفدهم

در قسمت هفدهم آموزش پرانایاما به آموزش انرژی درمانی با استفاده از پرانایاما پرداخته ایم و فنون و تمریناتی که باعث درمان بیماری ها به کمک پرانایاما می شود را معرفی کرده ایم. برای آشنایی با این فنون در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

کسانی که پرانایاما می کنند، قادر هستند که پرانای افزوده شده در درون خود را در درمان بیماری ها و ناخوشی ها سهیم کنند و نیز قادرند در هر زمانی به واسطه تمرینات کمباکا، پرانا را در خود افزایش داده و خود را مجددا سرشار از پرانا نمایند.

هرگز گمان نکنید که با بخشش پرانای خود به دیگران، عاری از پرانا خواهید شد! هر آنقدر که پرانای خود را ببخشید، همانقدر از سرچشمه کیهانی (هیرانیاگاربا)، پرانا به درون شما سرازیر خواهد شد. این قانون طبیعت است.

آموزش انرژی درمانی با پرانایاما

اگر یک بیمار رماتیسمی دیدید، پاهای او را با دستانتان ملایم و آرام ماساژ دهید. هنگام ماساژ کمباکا کنید و تصور کنید که پرانا از دستان شما به طرف پاهای مریض جریان می یابد.

خود را به هیرانیاگاربا متصل کنید و تصور کنید که انرژی کیهانی در شما جریان یافته و از طریق شما و دستهایتان به پاهای بیمار منتقل می شود. در این هنگام بیمار احساس گرمی میکند و آرام و قوی می شود.

شما میتوانید سردرد، کولیک روده ای یا هر بیماری دیگری را با ماساژ و تماس مغناطیسی خودتان درمان کنید. هنگامی که عضو و قسمتی از بدن را ماساژ میدهید میتوانید با سلولهای بدن شخص حرف زده و به آنها دستور دهید:

«این سلولها وظیفه و عملکرد خود را به خوبی ایفاء کنید. من به شما فرمان میدهم که چنین کنید.» و آنها دستور شما را اطاعت خواهند کرد. چرا که آنها نیز آگاهی نیمه هوشیارانه دارند. هنگام انتقال پرانای خود به دیگران Om را ذهناً تکرار کنید و به این امر بارها مبادرت کنید.

مطمئناً شایستگی آن را کسب خواهید کرد. حتی میتوانید نیش عقرب را نیز درمان کنید بدین نحو که به ملایمت پاها را ماساژ دهید و سم را پایین آورده و خارج کنید. شما از طریق تمرینات منظم پرانایاما، دارای قدرت های خارق العاده تمرکز اراده قوی و سلامت کامل و بدن قوی خواهید شد و باید پرانا را آگاهانه به سوی قسمت های ناسالم بدن هدایت کنید.

فرض کنید که شما کبد تنبلی دارید. در پادماسانا بنشینید و چشمانتان را ببندید. به آرامی دم بکشید. در حالی که ۳ بار اُم را تکرار می کنید و به مدت ۶ ام حبس دم کنید و پرانا را به سوی جگر هدایت کنید و ذهن را در آن نقطه متمرکز کنید و کاملاً توجه خود را به آن عضو معطوف نمایید.

تصور کنید که پرانا در اعماق بافت ها و سلول های لب های کبد نفوذ کرده و عمل درمانی و سازندگی خود را ایفاء می کند. سپس به آرامی بازدم کنید و هنگام بازدم تصور کنید که ناخالصی های فاسد و ناسالم کبد بیرون کشیده می شود.

این مراحل را 12 بار صبح و 12 بار عصر انجام دهید. بعد از چند روز تنبلی کبد رفع می شود. این درمانی بدون دارو و طبیعی است.

ایمان، عقیده، تصور، توجه به اشتیاق در رمان بیماری ها از طریق سوق پرانا به مناطق ضعیف و مریض، نقش بسیار مهمی را ایفاء می کند. شما قادرید پرانا را به هر قسمتی از بدن در حین پرانایاما بفرستید و هر نوعی از بیماری خواه مزمن یا حاد را بهبود بخشید.

چندین بار در درمان خود سعی کنید، رفته رفته ایمان و عقیده تان قوی و محکم تر خواهد شد. چرا شما مانند بانویی هستید که کره را در اختیار دارد ولی برای نبودِگی ناراحت است!! زمانی که شما درمان ارزان، قدرتمند و در دسترس دارید و عامل پرانا تحت فرمان و اختیار شماست، قاطعانه از آن استفاده کنید.

پرانا تحت فرمان و اختیار شماست قاطعانه از آن استفاده کنید. هنگامی که شما در تمرکز و تمرینتان پیشرفت کردید، می توانید بسیاری از بیماریها را تنها با یک تماس ساده درمان کنید. در مراحل پیشرفته بسیاری از بیماریها با اراده محض بهبود می یابند.

خواندن
سرزنش رنج های گذشته، رنج های کنونی را بزرگ می کند

شفابخشی از راه دور

این نوع شفابخشی به درمان غایب نیز مشهور است. شما می توانید پرانای خود را از طریق فضا به دوستتان که در فاصله دوری زندگی میکند انتقال دهید. او بایستی حالت ذهنی پذیرایی داشته باشد و شما نیز احساس en rapport (آمادگی در هدایت ارتباط و همدردی و هم فکری) با آن شخص داشته باشید که از راه دور تحت شفادرمانی شماست.

می توانید ساعاتی را با آنها قرار بگذارید که از لحاظ زمانی مطابقت داشته باشد. می توانید به او نامه بنویسید که «در ساعت ۴ صبح آماده باشید و حالت پذیرایی را در ذهن خود ایجاد کنید روی صندلی بنشینید و چشمانتان را ببندید من پرانای خود را به شما انتقال می دهم.»

شما نیز ذهناً بگویید: «من مقدار کافی پرانا (نیروی حیات بخش) به شما انتقال میدهم». هنگامی که پرانا را میفرستید، کمباکا کنید و تنفس مسجع را هم انجام دهید. تصور ذهنی مبنی بر انتقال پرانا در هنگام بازدم از ذهن خود داشته باشید.

پرانا از فضا عبور کرده و در سیستم بدنی بیمار وارد میشود. پرانا مانند امواج رادیویی یا بیسیم حرکت میکند و همانند رعد و برق عمل کرده و از فضا میگذرد. شما میتوانید خود را دوباره از طریق کمباکا پرانایاما شارژ کنید که نیازمند تمرین مداوم و طولانی و منظم است.

وانهادگی ذهن

توازن و آرامش ذهن میتواند با ریشه کن کردن نگرانی و عصبانیت برقرار شود. ترس نیز در لفافه ای از عصبانیت و نگرانی نهفته است. از نگران بودن و عصبانی شدن چیزی حاصل نمیشود اما در عوض انرژی بسیار زیادی توسط این عملکردهای ضعیف هدر میرود.

اگر کسی مدام نگران و تند مزاج باشد، حقیقتاً شخص ضعیفی است. مراقب و هوشیار باشید. از تمام نگرانیهای بی مورد میتوان جلوگیری کرد. وانهادگی عضلات روی ذهن اثر گذاشته و سکون و آرامش را برای ذهن به ارمغان می آورد و موجب تجدید نیرو در بدن میشود.

وانهادگی ذهن نیز استراحت و سکون را برای بدن فراهم میکند چرا که بدن و ذهن عمیقاً به هم مرتبط هستند. بدن قالبی است که ذهن برای لذت جویی خود از آن بهره می برد.

نحوه اجرای وانهادگی ذهن

15 دقیقه در یک وضعیت راحت و آسان بنشینید و چشم ها را ببندید. ذهن را از مسایل و اشیاء خارجی خالی کنید و حباب های افکار را بترکانید. تصور کنید که بدن شما مانند: پوست نارگیل است و شما کاملاً از آن جدا هستید.

فکر کنید که بدن شما وسیله ای در دست شماست. با آتمن یا روح خود یکی شوید. احساس کنید که تمام دنیا و بدن شما مانند یک تکه کاه در این اقیانوس عظیم روح شناور است. احساس ارتباط با هستی متعال را داشته باشید.

احساس کنید که زندگی و هستی تمام دنیا از طریق شما به ضربان میافتد و می تپد. احساس کنید که اقیانوس زندگی شما را در آغوش خود به ملایمت مینوازد. آنگاه چشمان را باز کنید شما تجربه ای از آرامش و سکون بیکران را در ذهن حس می کنید و نیز احساس قدرت و نیرو را در ذهن خواهید داشت. تمرین کنید و آن را تجربه کنید.

سوالات مرتبط با انرژی درمانی با استفاده از پرانایاما:

پرانایاما چیست؟

پرانایاما از دو کلمه پرانا Prana به معنای انرژی حیاتی و آیاما ayama به معنای توسعه و گسترش، تشکیل شده است و پرانایاما یعنی: توسعه و بسط انرژی.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]