رنگ و سنگ ماه تولد شما چیست؟

هر یک از ماه های سال سنگ و رنگ مخصوص به خود دارند و در این پست قصد داریم رنگ و سنگ ماه تولد شما را معرفی کنیم. برای آشنایی با سنگ ها و رنگ مخصوص ماه تولدتان، در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

در حقیقت بدن انسان یک مجمع الکواکب است و دارای همان قدرت هایی است که ستاره های آسمانی را به وجود آورده اند. اگر چه در سطح علامتی، هر انسانی، زودیاک کاملی را در درون خویش دارد، با اینمه طبق گفته ریشی های باستانی، اگر فردی بازوهای ستاره حکمران مربوط به ستاره های تولد خود را قوی نماید، از بیماری ها مصون بوده دارای سلامتی کامل، ثروت، شادی و موفقیت در زندگی خواهد شد.

بهترین راه برای قوی کردن بازوه های ستاره حکمران را بکار بردن جواهرات و سنگ های قیمتی مربوط به ستاره حکمران و نیز انجام یاگیاها، ذکر کرده اند.

سایر راه ها عبارت اند:

 • انجام مدیتیشن
 • خدمت صادقانه و بدون چشم داشت به انسانها (کارمایوگا)
 • انواع عبادات

رنگ و سنگ ماه تولد

تمام معدنی ها و جواهرات (سنگ های قیمتی)، با مجمع الکواکب در ارتباط و هم آهنگی هستند و قرابت خویش را با رنگ خود اعلام می دارند. هر فردی که چنین جواهراتی دارد و مورد استفاده قرار می دهد، نیروی سیاره ای را که با جواهر مربوطه در ارتباط است، بخود جلب مینماید.

بنابراین اهمیت قابل توجه استفاده از سنگ های قیمتی، ایجاد هم آهنگی با طیف های ستاره مربوط به تولد شماست.

سنگ ماه تولد، انرژی را که هر مرحله و فصل بهمراه می آورد، به جریان می اندازند. همچنین استفاده از سنگهایی که به بهتر شدن وضعیت های ضعیف با قابل تنقید در چارت ستاره شناسی (طالع بینی) فرد کمک میکنند، بسیار عاقلانه است.

در جدول زیر رنگ و سنگ ماه تولد شما مشخص شده است.

ماه تولدسنگ های مربوطهرنگ مربوطه
فروردین (آتش)یاقوت – بلادستون – یشم قرمزقرمز
اردیبهشت (خاک)توپاز طلایی (یاقوت طلایی) – مرجان – زمردزرد
خرداد (هوا)کریستال – آکوآمارینبنفش
تیر (آب)زمرد – مون اِستونسبز
مرداد (آتش)یاقوت – کهربانارنجی
شهریور (خاک)یشم صورتی – فیروزه – زیرکُونبنفش
مهر (هوا)اُپال – الماسزرد
آبان (آب)یاقوت کبود – توپاز – عقیققرمز
آذر (آتش)آمیتیستارغوانی – بنفش
دی (خاک)کریستال دودی – بِریل – جِتآبی
بهمن (هوا)سَفیر آبینیلی
اسفند (آب)الماس – جِید – آکوآماریننیلی

اثرات استفاده از سنگ ماه تولد و سایر سنگ ها

به نسبتی که از سنگ های گرانتری استفاده کنید، به همان نسبت نیز با نیروهای کیهانی قویتری مجهز خواهید شد و این اثرات را به محیط اطراف خود نیز بخش می نمایید.

گاه سنگهای قیمتی (جواهرات)، بیماریها، درد و ناخوشبختی موجود در جسم اتری فرد را بخود میکشند.

 • در صورتیکه فرد مبتلا به کم خونی (آنِمی) است از یاقوت و مرجان استفاده کند، این دو سنگ رنگ خود را میبازند
 • اگر فردی از نظر جسمی یا روحی سلامت نباشد، سنگهایی مانند فیروزه، رنگ خود را از دست داده و یا رنگشان عوض میشود
 • گاه برخی از سنگ ها از قبیل توپاز (یاقوت زرد)، زمرد و الماس، قدرت خود را به استفاده کننده میدهند.
 • سرعت ارتعاشی برخی از سنگها از قبیل آمتیست و “سَفیرنیلی، موجب بیداری روحی فرد میشود، یا پاسخ گویی فرد را در مقابل ادراکات افزایش میدهد.
خواندن
همه چیز درباره ویشنو – قسمت دوازدهم: آواتار انسان – شیر (Nara Simha) تجلی چهارم ویشنو

مهم: از سنگهای خود استفاده کنید؛ آنها را در صندوق های آهنی یا جعبه جواهرات محبوس ننمایید. روح و جسم خود را از این نیروهای بی نظیر که طبیعت بشما ارزانی داشته است محروم نسازید.

نکاتی در استفاده از سنگ ماه تولد

اگر از سنگ ها بر روی انگشت خود استفاده مینمایید، توجه کنید که سنگها طوری بر روی انگشتر تعبیه شده باشند که پوست شما را مستقیما لمس نمایند، زیرا به این ترتیب قدرت بیشتری به شما منتقل میشود

مردم غالبأ راجع به ارزش موجود در تراشها و صیقل، در مقایسه با سنگهای طبیعی و در فرم اصلیشان سئوال میکنند.

برخی از سنگها در هر دو صورت؛ تراش خورده و تراش نخورده، مفید هستند. با اینهمه برخی از سنگها میبایستی تراش خورده و صیقلی شوند، تا اثرات خود را ظاهر سازند. یاقوت کبود، هنگامیکه تراش و صیقل خورده است، بالاترین اثر خود را نشان میدهد. برعکس آمتیست، يه فرم خام و کریستال، بهترین اثر خود را ظاهر میکند.

هیچ قانون خاصی در این مورد موجود نیست ؛ بایستی فرد در ارتباط و تماس با سنگ باشد تا سنگ را تجربه نموده و آن را واقعا درک کند.

صیقل انداختن سنگها هنری است. هنرمند میبایستی واقعا هنرمند باشد تا بتواند به کمک تراش دادن، بالاترین نور و زیبایی را از سنگ استخراج نماید. به طور مثال تراش دادن الماس، نشان دهنده ظرافتی است که در تراش سنگها باید بکار برند

هنگامیکه سنگی را خریداری میکنید، درباره قیمت آن زیاد نگران نباشید، در نظر آورید که با صرف پول در خرید سنگهای قیمتی (جواهرات)، از بیماریها جلوگیری کرده اید؛ در غیر اینصورت، ممکن است نیاز به پرداخت پول بیشتری برای ویزیت پزشک یا مخارج دارو و درمان داشته باشید.

سنگ های جایگزین جواهرات و سنگ های گران قیمت

می توانید بجای خرید و استفاده از جواهرات نادر و پسیار گران، از سنگهای نیمه گران استفاده نمایید که فوائد بسیار دارند و میتوانند جانشین جواهرات نادر و بسیار گران شوند.

با این همه باید توجه کرد که سنگ های گرانبها نظیر الماس، یاقوت، زمرد و سفیر دارای خصوصیات معجزه آسایی هستند. در ادامه سنگ هایی را که می توانید جایگزین سنگ های بسیار گران کنید معرفی کرده ایم.

 • الماس: کریستال کوارتز – زیرکُون
 • یاقوت: یاقوت کبود
 • سفیر آبی: لاپیس لازولی – سودالیت
 • آکوآمارین: فیروزه – کرایزُکُولا
 • توپاز (یاقوت زرد): سیترین
 • اُپال آتشین: کارنِلییَن
 • روبِلایت (تورمالین صورتی): رُدُکرُزآیت
 • زمرد: مالاکایت یا کرایزُپرِیز
 • سفیر نیلی: آزورایت

لطفا در مورد سنگ ها باز و پذیرا باشید. بگذارید سنگ ها شما را انتخاب کنند. بگذارید تا بالاترین راهنمای درونی، شما را در انتخاب سنگی که در آن لحظه خاص به آن نیاز دارید راهنمایی نماید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 5 میانگین: 3.8]