آموزش آسترولوژی – قسمت سی و دوم: محاسبه سهم السعادت و دیگر سهام

محاسبه سهم السعادت و سایر سهام در آسترولوژی یکی از بخش های مهم برای پیشگویی و بررسی طالع فرد به کمک آسترولوژی است. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم در مورد چگونگی محاسبه این سهام برای شما توضیح دهیم. پس با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

مفهوم سهام در آسترولوژی

همین ابتدا خدمت شما عرض کنیم مقصود از کلمه سهام یا سهم در این مطلب، سهام شرکت ها در بازارهای مالی نیست، بلکه این کلمات به موضوعی که یک آسترولوژر می خواهد در مورد آن پیشگویی انجام دهد، اشاره دارد.

بحث طریقه محاسبه سهم السعادت و دیگر سهام در آسترولوژی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که یک آسترولوژر برای پیشگویی در یک زمینه خاص ابتدا باید موقعیت سهم مربوط به آن موضوع را در بروج محاسبه کرده و سپس باید ببیند که در آن لحظه سهم مورد نظر در چه درجه و چه برج و چه خانه ای قرار دارد و نیز دارای چه نظراتی با دیگر کواکب است و از روی چنین نشانه هایی پیشگویی های خود را ارائه می دهد.

برای مثال در کتب احکام آمده است که اگر سهم السفر در اوتاد باشد مولود سفرهای زیادی می کند و بسته به اینکه در کدام برج قرار دارد در جهتی که منسوب به آن برج است بیشتر مسافرت می کند و غیره.

البته روش پیدا کردن سهام بسته به اینکه برای چه طالعیست فرق می کند یعنی زمانی که می خواهد درباره یک مولود پیش بینی کند باید از سهام مختص به طالع مواليد و زمانی که می خواهد درباره یک سال پیش بینی کند باید از سهام مربوط به طالع تحویل آن سال و نیز زمانی که می خواهد در جواب یک مساله مطرح شده پیش بینی کند باید از سهام مربوط به مسائل استفاده کند.

مفهوم سهم السعادت و سایر سهم ها

اما مهمترین سهمی که در طالع موالید کاربرد دارد سهم السعادت است و آن نقطه ایست در دایره البروج که فاصله اش از قمر برابر فاصله شمس است تا درجه طالع و ویژگی این نقطه آن است که بیانگر چگونگی به دست آوردن مال و ثروت و میزان مال و خوشبختی و سلامتی مولود است.

دیگر سهم معروف سهم الغیب است که بیانگر میزان اعتقادات و پارسایی و قدرت های روحی مولود است و گفته می شود که اغلب بزرگان معنوی از سهم الغيب قوی و خجسته ای برخوردار بوده اند. در کتاب احکام نجوم ابوریحان بیرونی به نقل از ابومعشر بلخی 88 سهم مختص به طالع موالید ذکر شده و نیز یک سری از سهام مربوط به طالع تحویل و مسائل (سوالهای مختلف) نیز در ادامه ذکر گردیده است.

ما در اینجا جهت آشنایی شما با طریقه محاسبه این سهام چند مورد از مهمترین سهامی که در طالع موالید کاربرد دارند را ذکر می کنیم و آن دسته از عزیزانی که مایل به مطالعه بیشتر در این زمینه هستند می توانند به کتاب احکام نجوم بیرونی و یا دیگر کتب معتبر در این زمینه رجوع کنند.

روش محاسبه سهم السعادت و دیگر سهام

برای محاسبه سهم السعادت و پیدا کردن سایر سهام از فرمول زیر استفاده می کنیم:

فرمول (1)

X = مکان سهم
A, B, C = براساس ستون های جدولی که در ادامه قرار داده ایم انتخاب می شوند
X = (B – A) + C

توجه: از این فرمول برای پیدا کردن سهم مورد نظر در موالیدی که در طول روز متولد شده اند استفاده می شود و در ستون مربوط به روز و شب در جدول ادامه مطلب، اگر کلمه مخالف ذکر شده است، برای موالیدی که در شب متولد شده اند عکس این عمل می کنیم و از فرمول زیر استفاده می کنیم:

فرمول (2)

X = (A – B) + C

خواندن
آموزش آسترولوژی: معرفی احوال و طبع بروج – قسمت بیست و سوم

اگر در ستون روز و شب کلمه یکسان ذکر شده است، برای مولودی که چه در روز و چه در شب متولد شده است از همان فرمول 1 استفاده می کنیم.

جدول مربوط برای محاسبه سهم السعادت و سایر سهم های مهم در ادامه قرار داده شده است:

جدول مربوط به محاسبه سهم السعادت و دیگر سهم ها

مثالی از نحوه محاسبه سهم السعادت یک مولود

برای فهم بیشتر نحوه محاسبه سهام، مثالی برای شما ذکر می کنیم: اگر در لحظه تولد یک مولود شمس در 10 درجه و  17 برج جوزا و قمر در 18 درجه و 25 دقیقه برج جدی و طالع در 28 درجه و 17 دقیقه برج قوس باشد و مولود نیز در روز متولد شده باشد مکان سهم السعادت او کدام است؟

چون مولود روزی است طبق فرمول (1) ابتدا ستون B (موقعیت قمر) را منهای ستون A (موقعیت شمس) می کنیم.

توجه: ستون اول نمایانگر شماره برج است مثلا ” وقتی می گوييم قمر در 18 درجه و 25 دقيقه برج جدی قرار دارد يعنی از ابتدای برج حمل 9 برج کامل و 18 درجه و 25 دقیقه دیگر فاصله دارد و مبنای موقعيت ما همان نقطه صفر حمل است.

   9 18 25
–  2 10 17
=  7 8  8

سپس مقدار حاصل (8 دقیقه و 8 درجه و 7 برج کامل) را با ستون C (موقعیت طالع) جمع می کنیم:

   7  8   8
+ 8 28  17
= 15 36 25

و مقدار حاصل نمایانگر مکان سهم السعادت است ولی چون هر برج 30 درجه است بنابراین از 36 درجه 30 درجه کم می کنیم و 1 واحد به ستون بروج اضافه می کنیم که می شود 25 دقیقه و 6 درجه و 16 برج کامل و چون ما 12 برج بیشتر نداریم عدد 16 را منهای 12 می کنیم و در نهایت می شود : 25 دقیقه و 6  درجه و 4 برج کامل و این یعنی مکان سهم السعادت از ابتدای نقطه حمل 4 برج کامل و 6 درجه و 25 دقیقه دیگر فاصله دارد.

پس در نهایت مکان سهم السعادت می شود 6 درجه و 25 دقیقه از برج 5 (اسد)

توجه: روش محاسبه سهام در کتاب استاد ابوریحان بیرونی به دلیل نوع زبان گفتاری و نوشتاری در زمان ایشان ممکن است برای برخی افراد تا حدودی گنگ و مبهم باشد ولی روشی که اینجا بیان گردید در واقع همان منظور استاد به بیان امروزی و ساده تر است و شما با استفاده از این روش به راحتی می توانید سایر سهام را نیز محاسبه کنید.

برای مطالعه سایر قسمت های این آموزش، به صفحه آموزش آسترولوژی در وبسایت سینرژی مراجعه کنید.

سوالات مرتبط:

آسترولوژی چیست؟

آسترولوژی علمی است که به بررسی اثرات کواکب مختلف، به ویژه کواکب موجود در منظومه شمسی بر روی زمین و موجودات ساکن در آن می پردازد یعنی با بررسی نحوه حرکت کواکب هفتگانه در دایرة البروج و نیز وضعیت قرارگیری این کواکب نسبت به زمین، اثرات مختلف آنها را بررسی می کند

مفهوم سهام در آسترولوژی

مفهوم سهم یا سهام در علم آسترولوژی در حقیقت به موضوعی که یک آسترولوژر می خواهد در مورد آن پیشگویی انجام دهد، اشاره دارد. ما با محاسبه سهام هر شخص یا موضوع مورد بررسی مان، می خواهیم ببینیم چه سهم هایی و چه مقدار در زندگی آن موضوع نقش دارند. این واژه به سهام در بازارهای مالی اطلاق نمی شود.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 5 میانگین: 4.2]