مقصود و شور و شوق زندگی ات را پیدا کن «قسمت اول»

هر کدام از ما برای هدف و مقصود به خصوصی به دنیا آمده ایم. همه ی ما بنا به دلیلی در اینجا هستیم و همه ی ما برای خدمت به یکدیگر به این دنیا پا گذاشته ایم. در این پست قصد داریم در مورد اینکه چگونه شور و شوق زندگی خود را پیدا کنید صحبت کنم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

همه ی ما مثل تک تک سلولهای یک بدن هستیم. هر کدام از ما مردم عملکرد خاص خود را داریم که در اصل به کل بشریت خدمت می کنیم. هدف زندگی صرفا ابراز و نشان دادن خود واقعیات نیست، بلکه ادا کردن دین تو به جهان است و دنیا هم به چنین چیزی نیاز دارد. وقتی تو زندگی هدفمندی داشته باشی، به کامیابی و شادی وسیع تری در هر کاری که انجام میدهی، دست پیدا میکنی. وقتی زندگی تو با هدف، شور و شوق زندگی و حقیقت درون خودت همتراز و هماهنگ باشد، کائنات هم در هر جنبه ای از تلاش و تقلا، تو را حمایت می کند.

ریچارد لیدر، نویسنده و یکی از معروف ترین مربیان رهبری نیروی انسانی بسیار از شرکت های برتر دنیا در مورد مقصود و شور و شوق زندگی چنین می گوید:

مقصود زندگی همانا زندگی کردن برای رسیدن به مقصود است.

بنابراین تو باید برای توجه عمقی به درون خودت و شناخت مأموریت و مقصود شخصیات در زندگی، وقت صرف کنی. از طریق تفکر، مراقبه و دعا، این مورد به بهترین وجه عملی می شود، اما برای شروع رسیدن به مقصود و یافتن شور و شوق زندگی ات باید به چند کار دست بزنی. در وهله ی اول باید این حقیقت را ملکه ی ذهن کنی که در کائنات هیچ چیز تصادفی نیست. تو در زندگی و این جهان هدفمند هستی و نقش و سهم تو اهمیت دارد.

پیشنهاد می کنم: خانم ها تا چه اندازه یک رابطه سالم و درست با مرد زندگیشان دارند؟

در واقع بیشتر ما مردم، مقصود خود را واضح و مشخص نمی کنیم ما براستی برای جستجوی طبیعی و سرشت و خود واقعیمان وقت صرف نکرده ایم. به دلیل مسئولیت ها، قبض های پرداختی و کارمان، از هدف اصلی خود منحرف شده ایم و آنقدرها هم وقت نداریم که پی ببریم از چه چیزی واقعا لذت می بریم. این در برابر اینکه تو واقعا چه کسی هستی و واقعا چه دینی در قبال دنیا داری، نقطه ضعفی بزرگ است.

تو باید پی بردن به مأموریت واقعیات را در دنیا، در اولویت قرار دهی. تا وقتی زندگی هدفمندی نداشته باشی، با تمام نیروی بالقوه ات زندگی نمی کنی یا تمام توانایی هایت را به کار نمی گیری و دین خود را به جهان ادا نمیکنی. اپرا وینفری مجری معروف برنامه اپرا در مورد شور و شوق زندگی چنین می گوید:

شور و شوق واقعی تو باید مثل احساس نفس کشیدن باشد که کاری طبیعی است.

کارآیی آن به این نحو است. در دوران زندگی ات سرنخ هایی برای هدف و مقصود و رسیدن به شور و شوق زندگی به تو داده شده است. تو موهبت های الهی، استعدادها، علایق، نکات مثبت و ویژگیهایی منحصر به فرد در اختیار داری و هدف این است که تمام آنها را به کار ببری. آنچه بالاترین شادی زندگی را به تو می دهد و احساس سرزندگی واقعی در تو به وجود می آورد، سرنخ دیگری برای مقصودت است.

خواندن
حس ارزشمند بودن از طریق خدمت کردن

مقصود زندگی

بنابراین خلاصه مطلب به این سادگی است: هدف این است که تو کاری کنی تا شادی برایت به ارمغان بیاورد و از طریق موهبت های الهی و استعدادهایت، به جهان ادا کنی. زندگی هدفمند و با مقصود در عمیق ترین مرحله تغذیه و سربلندی روح و روانت می شود در حالی که همزمان دین خود را به دنیا هم ادا میکنی.

مقصود خودت را مشخص کن

برای شفافیت ذهنی و آرامش خاطر و از بین بردن هر نوع انحراف ذهنی، لحظه ای را به خودت اختصاص بده. آنچه در ادامه آمده است روش هایی منطقی برای شناخت معنا، مقصود و شور و شوق زندگی ات است، اما تو در نهایت باید از طریق دعا و مراقبه و دستیابی به ژرف ترین موضع ضمیر خودآگاهت، به این سوالات جواب دهی:

 • فهرستی از تمام اوقاتی که واقعا بیشترین میزان شادی و سرزندگی را احساس می کردی، تهیه کن. به دقت به فهرست نگاه کن و از خودت بپرس که وجه اشتراک تجارب در چیست. به آن توجه کن، یادداشت بردار. همین وجوه اشتراکی حاکی از آن مواردی است که لذت را برات به ارمغان آورده و هر آنچه لذت و شادی و شور و شوق زندگی برایت به ارمغان آورده، نشانه ی مقصود زندگی تو بوده است!

حالا سوالات زیر را مد نظر قرار بده و جواب هایت را بنویس:

 1. مواهب الهی من جه چیزی هستند؟
 2. مهارت ها و استعدادهای من چه چیزهایی هستند؟
 3. دوست دارم چه کاری انجام دهم؟
 4. چه موقع احساس بیشترین سر زندگی و شور و شوق زندگی را می کنم؟
 5. در چه مواردی شور و شوق نشان می دهم؟
 6. چه چیزی بالاترین لذت و سرور رابه زندگی ام می آورد؟
 7. چه موقع بهترین احساس را در مورد خودم دارم؟
 8. نکات مثبت و ویژگی های من چه چیزهایی هستند؟
 9. همیشه دیگران از چه چیزهایی در من تعریف کرده اند؟
 10. چطور می توانم در معاشرت با دیگران نهایت لذت را ببرم؟
 11. اگر در اختیار من بود چه چیزی را در دنیا تغییر می دادم؟

پاسخ های خود را در دیدگاه ها برای من ثبت کنید. در قسمت دوم به کمک پاسخ سوالات به دنبال بهترین راه برای رسیدن به مقصود و شور و شوق زندگی خود خواهیم بود.

برگرفته از کتاب کلید کاربردی قانون جذب/

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]