خانم ها تا چه اندازه یک رابطه سالم و درست با مرد زندگیشان دارند؟

بدون شک داشتن یک رابطه سالم و درست با هر مردی برای خانم ها یکی از مهمترین دغدغه ها محسوب می شود. اما چگونه می توان به این نتیجه رسید رابطه ای که با مردی دارید واقعا یک رابطه سالم و درست است یا خیر؟ در این پست قصد داریم با طرح پرسش هایی به این سوال پاسخ دهیم. پس با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

خانم ها برای اینکه بتوانند به این نتیجه برسند آیا در یک رابطه سالم و درست با یک مرد هستند یا خیر، نیاز است به پرسش هایی که در ادامه مطرح شده پاسخ دهند. این پرسش ها نقاط قوت و ضعف های موجود در روابط شما بامردهای زندگیتان را آشکار می کند. برای هر پرسش، یکی از پاسخ های زیر را انتخاب کنید:

 1. همیشه
 2. اغلب
 3. گاهی اوقات
 4. به ندرت
 5. هیچوقت

به هر پرسش با صداقت کامل پاسخ داده و پاسخی را انتخاب کنید که بیشتر مواقع در مورد شما صدق می کند. منظوراین است که به پرسش ها مبنی بر اینکه چطور باید رفتار کنید، پاسخ ندهید؛ بلکه براساس رفتاری که به طور معمول دارید، پاسخ دهید. پاسخ درست به این پرسش ها وجود یا عدم وجود یک رابطه سالم و درست در زندگی شما را به خوبی مشخص می کند

سوالاتی که خانم ها برای داشتن یک رابطه سالم و درست باید از خودشان بپرسند

 1. هنگامی که کنار مرد مورد علاقه ام هستم، بخشی از خودم را با حذف ارتباط، تلاش برای تأیید شدن، فدا کردن احتیاجات یا کمرو بودن بیش از حدم، ار دست می دهم.
 2. من در قبال مرد زندگی ام، احساس مسئولیت کرده و اطمینان دارم کارهای مورد نیازش را انجام می دهم.
 3. به مردها اجازه می دهم با من به گونه ای رفتار کنند که به طرز معمول، خودم چنین رفتارهایی را از طرف زن دیگری تحمل نمی کنم.
 4. هنگامی که در کنار مردها هستم، به علت ترس از واکنش آن ها در مقابل اعمالم، از انجام کارهایی که علاقه دارم، باز می مانم و نمی توانم احساسات واقعی ام را نشان دهم.
 5. به دلیل کارهایی که مردها در گذشته در رابطه با من انجام داده اند یا به دلیل رفتاری که اکنون با من دارند، نسبت به آن ها احساس بی میلی و تنفر دارم.
 6. هنگامی که در کنار مرد ها هستم، درمانده، دست پاچه یا سردرگم رفتار می کنم تا مرا دوست داشته باشند و به من توجه کنند یا مانع عصبانیتشان در هنگام برخورد با من شوم.
 7. احساس می کنم همه ی احترام و قدردانی که باید از جانب مردها به من شود، بر من وارد شده است.
 8. همیشه آنچه را که می خواهم و بدان احتیاج دارم، از مردهایی که به آن ها توجه دارم، می خواهم.
 9. هنگامی که در کنار مردهایی قوی و با اقتدار همچون رئیس، پدر و چهره های مقتدر هستم، احساس آرام و دلگرمی در من ایجاد می شود. رفتارم را تغییر نمی دهم به طوری که یا خیلی پررو و پرخاشگر یا خیلی ترسو به نظر برسم.

اکنون باید به خودتان براساس پرسش های بالا امتیاز بدهید. امتیاز خود را برای سوالات 1 تا 9 براساس مقادیر زیر انتخاب کنید:

 1. 20 امتیاز
 2. 40 امتیاز
 3. 60 امتیاز
 4. 80 امتیاز
 5. 100 امتیاز

آیا شما زنی مقتدر هستید؟

امتیازات خود را جمع کنید و مطابق مجموع امتیازات خود و توضیحاتی که در ادامه ارائه داده ام به اینکه آیا زنی مقتدر در زندگی خود هستید یا خیر پاسخ دهید.

امتیازات 80 تا 100: تبریک می گویم! تلاش بی اندازه در مورد خودتان و روابطتان به نتیجه رسیده و شما یاد گرفته اید که چطور هم مقتدر و هم از نظر مرد ها در زندگیتان، زنی دوست داشتنی باشید و یک رابطه سالم و درست برای خود ایجاد کنید. توانایی و اقتدارتان را در کنار مردهای مهم و حائز اهمیت زندگیتان حفظ کرده و میدانید که داشتن ارتباط خوب و مناسب برای ایجاد ارتباطی سالم و دائم، ضروری است و برای جلوگیری از مشکلات آتی، روی نقاطی کار کنید که امتیاز کم تری کسب کرده اید.

امتیازات 60 تا 79: روابط شما با مردان زیاد بد نیست اما می تواند خیلی بهتر از این باشد. بسیاری از زن ها در این گروه قرار می گیرند. علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که نیاز به توجه بیشتری از سوی شما دارد تا از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری کند. سعی کنید خود و نیازهایتان را کاملاً بیان کرده و از 6 اشتباه بزرگ زن ها در ارتباط با مردها که در پست های آینده بیان خواهیم کرد، بر حذر باشید. استحقاق شما از عشق چیزی بیش از آن است که مطالبه می کنید و می توانید با کمی تلاش به یک رابطه سالم و درست برسید.

خواندن
افکار شما تجربه های فیزیکی شما را می سازند

پیشنهاد می کنم: کتاب چگونه به راحتی به دیگران وابسته نشویم؟

امتیازات 40 تا 59: روابط شما با مردها به طور جدی دچار آشفتگی و خطر است. برخی خصوصیات عاطفی و ناشایست شما موجب شده از دریافت عشق و قدردانی ای که شایسته اش هستید، محروم شوید. اگر همچنان از قدرت و توانایی خود در کنار مرد ها استفاده نکرده و همانند یک آدم توسری خور رفتار کرده و وانمود کنید که همه چیز خوب پیش میرود، هرگز برایتان احترام مورد دلخواه را قائل نمی شوند و شانس داشتن یک رابطه سالم و درست را از دست می دهید.

زمان آن رسیده که تغییراتی صورت دهید. اولین گام این است که درباره چگونگی و علت نارضایتی خودتان صداقت داشته باشید. سعی کنید در زمینه شناخت مردان بیاموزید و عمل کرده و از دوستانتان خواستار حمایت بوده و عهد ببندید زندگی تان را همانند زن مقتدر مدنظرتان آغاز کنید.

آیا شما زنی مقتدر هستید؟

امتیازات 39 یا پایین تر: وضعیت اضطراری است! روابط شما با مردها از سلامت برخوردار نیست. شما مدت هاست که رنج زیادی متحمل شده و احساس عدودوست داشتن در شما ریشه دوانده که احساس نزدیک شدن به یک مرد و اهمیت دادن واقعی به او را کاملاً فراموش کرده اید. حتی ممکن است از چگونگی ارتباط سالم با یک مرد آگاهی نداشته باشید. اکنون زمان اقدامی سریع در این رابطه است و البته به تنهایی قادر به انجام آن نیستید وگرنه شانس داشتن یک رابطه سالم و درست را از دست می دهید.

حتما بخوانید: دانلود رایگان مدیتیشن سال جدید و سعادتمندی

از زن های دیگر کمک بخواهید. یک درمانگر محبوب و مجرب بیابید. به تعدادی از گروه های پشتیبانی ملحق شوید و هر کاری برای دوست داشتن دوباره ی خویش انجام دهید. با بی حسی، منفی بافی و تنفر مبارزه کنید. از بازی نقش قربانی بودن دست بکشید! فقط شما قادر به تغییر این وضعیت هستید. شما استحقاق بیشتر از این ها را دارید و هیچ وقت نباید ارزش دادن به خود را فراموش کنید. یک زن مقتدر همیشه برای داشتن چیزیکه استحقاقش را دارد تلاش می کند.

توصیه می کنم برای ارزیابی پیشرفتتان در تبدیل شدن به زنی مقتدر و داشتن یک رابطه سالم و درست، هر چند وقت یک بار از این آزمون استفاده کنید. شما باید به برخی از پیشرفت های واقعی که منتج امتیاز بیشتری می شود، توجه کنید تا قادر به ایجاد ارتباط صمیمی و مناسب تری با مردان زندگیتان باشید؛ ارتباطی که شایستگی آن را دارید.

به پایان این تست روانشناسی برای داشتن یک رابطه سالم و درست با مرد ها رسیدیم. امیدوارم این تست به شما کمک کند تا بهتر بر روی اقتدار خود کار کنید و به زنی قوی و مقتدر در زندگی تان تبدیل شوید. به ارزش های خود احترام بگذارید و برای رسیدن به هر آنچه که لیاقت شماست، تلاش کنید. این تست روانشناسی برگرفته از سخنرانی های  Barbara De Angelis روان‌شناس، مشاور روابط، سخنران و نویسنده در زمینه رشد شخصی است.

در پست های بعدی به سراغ این دو موضوع مهم می رویم: “آیا شما باعث می شوید مردهایی که به آن ها علاقه دارید،رفتارشان بدتر شود؟” و 6 مورد از بزرگترین اشتباهاتی که زن ها در ارتباط با مردها مرتکب می شوند را به شما خواهیم گفت.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]