6 اشتباه بزرگی که زن ها در ارتباط با مردها مرتکب می شوند «قسمت اول»

روابط سالم بین زن و مرد نیازمند رعایت اصول و جلوگیری از ارتکاب اشتباه است. در این پست قصد دارم در مورد 6 اشتباه بزرگی که زن ها در ارتباط با مردها مرتکب می شوند صحبت کنم تا شما کاربران عزیز وبسایت سینرژی با ناهید، مرتکب این گونه اشتباهات در روابطتان با مردان زندگی تان نشوید. پس با من همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

ابتدا این 6 مورد اشتباه بزرگی که زن ها در ارتباط با مردها مرتکب می شوند را برای شما به طور خلاصه معرفی می کنم و سپس هر مورد را مفصل تر توضیح می دهم.

 1. برخورد مادرانه زن ها در قبال مردها و مانند بچه ها با آن ها رفتار کردن
 2. از خودگذشتگی زن ها نسبت به مردها، گذشتن از خواسته های خود در زندگی و نسبت به مردان از اهمیت کمتری برخوردار بودن
 3. عشق ورزیدن زن ها به توانایی بالقوه یک مرد
 4. پنهان کردن امتیازات و شایستی زن ها در قبال مردها
 5. صرف نظر کردن از توانایی های خود در قبال مردها
 6. رفتار کودکانه زن ها برای دستیابی به خواسته هایشان از مردها

در ادامه به سراغ اولین مورد اشتباه با می رویم و به طور مفصل آن را برای شما توضیح می دهم.

اشتباه اول زن ها در ارتباط با مردها

زن ها مانند مادرها رفتار کرده و با مردها، مثل بچه ها برخورد می کنند. آیا تاکنون یکی از جمله های زیر را به مردی گفته اید؟

 • عزیزم، کیفت را فراموش نکردی؟
 • فراموش نکنی در راه بازگشت به خانه به خشکشویی بروی
 • یادت هست که باید صورت حساب عقب افتاده ی برق را بپردازی
 • می دانی که باک بنزین تقریبا خالی است؟
 • فراموش کردی جا رزرو کنی؟ اشکالی ندارد؛ خودم تلفن می زنم.
 • چند بار باید به یادت بیاورم که حوله های خیسن را کف اتاق نیندازی؟
 • فکر نمی کنی با آن ژاکت نازکی که بر تن کرده ای، سردت شود؟

اگر مثل من باشید، شما هم پس از خواندن این فهرست از جملات، خود را مقصر می دانید. اشتباه اول یکی از رایج ترین رفتارهای مخربی است که ما با مردها داریم، ما با مردها همانند بچه ها رفتار می کنیم، فکر می کنیم آنها قادر نیستند از خود مراقبت کنند. به گونه ای رفتار می کنیم که گویا آنها نالایق اند و به ما احتیاج دارند تا زندگیشان را برایشان اداره کنیم.

اکنون می دانم شما فکر می کنید به اینکه در بسیاری از موارد، این تصورات درست هستند و ممکن است درست فکر کنید؛ اما این مسئله، نکته موردنظر ما نیست؛ آنچه مهم است این است:

هنگامی که شما با مردی مثل یک پسربچه برخورد میکنید، او نیز همانند پسربچه رفتار خواهد کرد. هنگامی که از مردی انتظار نالايقی دارید، او نیز نالایق و بی کفایت می ماند.

شیوه هایی که زن مثل مادر رفتار کرده و با مردها همانند بچه برخورد می کند

1.بیش از اندازه دلسوز بودن برای انجام کارهایی که مردها خود باید انجام دهند. دنبال کلیدهای او می گردیم. بعد از رفتن او وسایلش را مرتب می کنیم؛ وارد اتاق دیگر می شویم و چیزی را که خود به راحتی می تواند پیدا کند، : برایش پیدا می کنیم؛ کراواتش را صاف و مرتب می کنیم، موهایش را شانه می زنیم صبح هنگام، لباسش را ما انتخاب می کنیم و به هنگام شب، او را روی تختخوابش می خوابانیم.

٢. انجام دادن بازی های حدسی کلامی با مردها و سعی در به حرف در آوردن آنها. مثلا می گوییم: «بسیار خب، تو گرسنه ای، غله دوست داری؟ نه؟ مقداری بیسکوییت شور چطور؟ خب، حالا یک مقدار سوپ عالی چطور؟ دلچسب نیست؟ هوم؟ بگذار فکر کنم….. فهمیدم. یک ساندویچ پنیر درست کنم چی؟ باز هم دوست نداری؟»

زن ها در ارتباط با مردها

٣. تصور اینکه مردها حواس پرت و فراموش کار هستند و به یاد آنها انداختن کارهایی که خودشان باید به خاطر آورند.

 • هنگامی که به آنجا رسیدی یادت نرود با من تماس بگیری
 • فراموش نکنی بروی به دنبال سوزی و او را از کلاس ورزش بیاوری
 • یادت باشد شب شده و سطل زباله را باید بیرون ببری
 • بعد از کار، وقت ملاقات با دکتر را فراموش نکنی.

4. سرزنش آنها؛ گویی که بچه اند.

 • کجا داری بدون ژاکت میروی؟ نمی دانی هوای بیرون چقدر سرد است؟
 • چند بار باید به تو بگویم قبل از اینکه به رختخواب بیایی، چراغ را خاموش کن. صورت حساب برق خیلی بالا رفته است.
 • وقتی در خانه ی هرب بازی را تماشا می کردی، یک پیتزای درسته و سه تا نوشیدنی خوردی؟! عجیب نیست دلت درد می کند.
خواندن
آموزش آسترولوژی: محاسبه سهم السعادت و دیگر سهام – قسمت سی و دوم

پیشنهاد می کنم: خانم ها تا چه اندازه یک رابطه سالم و درست با مرد زندگیشان دارند؟

۵. به عهده گرفتن فعالیتهایی که تصور می کنید آنها نمی توانند از عهده ی آن به خوبی بربیایند.

 • اگر رزرو میز برای شام را به عهده ی فِرِد بگذارم، او تا حدودی زمان را از یاد می برد و فراموش می کند میز مناسبی سفارش دهد؛ به همین خاطر خودم این کار را انجام می دهم.
 • آخرین باری که استیون را به همراه بچه ها به فروشگاه لباس فرستادم، فاجعه بود. آنها با لباس های به درد نخوری به خانه برگشتند که حتی برای پوشیدن هنگامی که می خواستند به مدرسه هم بروند، مناسب نبودند. حالا دیگر خودم آنها را به فروشگاه می برم. نمی توانم دوباره آن وضعیت را تحمل کنم.
 • چند ماه پیش از جیسون خواستم هتل زیبایی در شیکاگو برایمان پیدا کند، اما نمی دانید چطور فراموشش شد. اکنون سه هفته است که سفر ما عقب افتاده و من تنها کسی هستم که باید این مشکل را برطرف کنم. از ابتدا هم خودم باید این کار را انجام می دادم.

6. راهنمایی و اصلاح آنها

 • خير، عزیزم. زوجی که ما در تعطیلات با آنها آشنا شدیم اهل ویرجینیا بودند، نه ویرجینیای غربی
 • عزیزم، نحوه ی به کار بردن این کلمه در جمله نادرست بود.
 • فکر می کنم اگر مسیر ۴۱ را در بزرگراه انتخاب کنی، از ترافیک خیابان گرانت خلاص شویم. در واقع اگر جای تو بودم، مسیر سمت چپ را می رفتم.
 • چرا به مادرت زنگ نمی زنی و اول بگویی که بچه ها حالشان خوب نیست و بعد بگویی که این هفته چقدر گرفتاری و سپس وقتی احساس نگرانی کرد، بگویی که نمی توانیم یکشنبه آینده به دیدن او بیاییم؟ فقط هر کاری که می کنی، به او نگو که آخر هفته گذشته به دیدن مادرم رفتیم.

خواندنی: کتاب رمز توانگری و راز قدرت

چرا زن ها از مردها مراقبت کرده و برای آنها نقش مادر را ایفا می کنند؟ می دانم از اینکه فکر کنید ممکن است برای مردی که دوست دارید نقش مادر را ایفا کنید، چقدر احساس تنفر می کنید، اما به من اعتماد کنید. شما تنها نیستید.. چرا ما مثل مادرها رفتار می کنیم و با همسرانمان همانند بچه ها برخورد می کنیم؟

زن ها یاد می گیرند مادری کنند و در ازای آن، پاداش می گیرند. زمانی که بزرگ می شوید، نخستین الگوی نقشتان، مادرتان است. با نگاه کردن به او هنگام مراقبت از شما و برادر و خواهرتان، یاد گرفتید نسبت به نیازهای دیگران چطور تربیت کننده، بخشنده، فداکار و مراقب باشید. اگر مادرتان نیز برای پدرتان نقش مادر را ایفا کرده، این گونه تربیت حتی به شدت تقویت شده است.

از این بعد به این مسئله نگاه کنید: اگر تقریبا همیشه دیدید که مادرتان به یک شیوه ی مادرانه با پدر رفتار می کند تا اینکه به یک شیوه ی عاشقانه رمانتیک، شما به عنوان یک کودک تصور می کنید این همان شیوه ای است که زنها باید با مردها برخورد کنند. وقتی بزرگ می شوید و با مردی رابطه برقرار می کنید، ناخودآگاه برای او نقش مادر را ایفا کرده و شروع به مراقبت از او می کنید، به دلیل اینکه همان شیوه ای بوده که شما یاد گرفته اید زنها باید با مردها برخورد کنند.

تا اینجا در مورد اولین اشتباه زن ها در ارتباط با مردها صحبت کردیم و گفتیم که نباید با مردها همانند فرزند خود برخورد کنیم. در قسمت های بعدی به سراغ سایر اشتباهات میرویم و در مورد آن ها صحبت می کنیم. از اینکه ما را همراهی می کنید از شما بسیار سپاسگذاریم.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]