مراحل تشخیص و درمان در آیورودا

بدون شک تشخیص یک بیماری اولین و مهم ترین قدم برای درمان است. به همین دلیل در این قسمت از آموزش آیورودا می خواهیم مراحل تشخیص و درمان در آیورودا را برای شما شرح دهیم. برای استفاده از آیورودا در درمان بیماری ها باید به این مراحل مسلط شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

علم پزشکی مدرن اساساً ویروس ها و باکتری ها را عامل اصلی هر بیماری می داند. در حالی که تشخیص و درمان در آیورودا بر اساس داده های دقیق به دست آمده از حقایق مربوط به عادات، ساختار جسمانی، ساختار روانی، رژیم غذایی، حرفه و غیره است.

هر گونه اختلال در مکانیسم گوارش و جذب منجر به تشکیل و تجمع انواع سموم (به نام “آما Ama”) می شود که باعث بیماری می شود. بر اساس آیورودا، هر بیماری در شش مرحله به نام «شادا کریاکال Shada Kriyakaal» تشدید می‌شود.

آما Ama

مرحله اول با ناتوانی‌های گوارشی شروع می‌شود، اگر سیستم گوارشی کارآمد و سالمی داشته باشیم، می‌توان هر بیماری را قبل از ظهور کنترل کرد و ماهیت اصلی آیورودا هم در پیشگیری از بیماری است.

تشخیص و درمان در آیورودا

تشخیص و درمان در آیورودا از سه اصل اصلی بسته به مرحله بیماری استفاده می کند. این سه اصل عبارت اند از:

  • ندان پریورجانا Nidaan Parivarjana (پیشگیری): این شامل ریشه کنی عوامل تولید کننده بیماری و سپس تحمیل اقدامات پیشگیرانه است.
  • شامان چیکیتسا Shaman Chikitsaa (درمان کردن): این شامل درمان بیماری است و زمانی اعمال می شود که بیماری در مراحل اولیه است.
  • شودان چیکیتسا Shodhan Chikitsaa (تصفیه): این شامل تکنیک های تصفیه است و زمانی که بیماری پیشرفته باشد و بر دیتوس( dhatus) تأثیر گذاشته است، استفاده می شود.
خواندن
آموزش آسترولوژی: فلک حامل و فلک تدویر – قسمت یازدهم

آیورودا همراه با درمان بیماری، بدن فرد را جوان می کند و همچنین ایمنی او را در برابر ارگانیسم های مولد بیماری، افزایش می دهد.  درمان های آیورودا به عنوان یک مقوی عمل می کند و سیستم بدن ما را تقویت می کند.

مهم: از آنجایی که این مطالب مرتبط با سلامتی است، پس باید با دقت بیشتری به استفاده از آن ها پرداخت. توصیه می کنیم حتما پیش از هر اقدام خودسرانه ای، باید یک فرد متخصص در حوزه آیورودا مشورت کنید.

برای دریافت سایر آموزش های آیورودا به صفحه آموزش رایگان آیورودا در وبسایت سینرژی با ناهید مراجعه کنید.

سوالات مرتبط:

دانش پزشکی آیورودا چیست؟

دانش پزشکی آیورودا (به انگلیسی: Ayuervada) به ما می آموزد که هر انسان دارای نوعی ساختار طبیعی منحصر به فرد است، که (پراکریتی) یا«نوع بدن» نام دارد. آیورودا در حقیقت نوعی علم پزشکی یا طب است که ترکیبی از بررسی خلق و خوی شخص، بررسی چارت تولد و… است که برمبنای آن ها، عادات اختصاصی برای هر فرد تعریف می شود. همچنین در این حوزه طب، از گیاهان دارویی، مدیتیشن و یوگا برای بهبود سلامتی جسمی و روحی استفاده می شود.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]