کتاب جریان بخشنده دارما

در کتاب جریان بخشنده دارما شما از زبان س. ن. گویانکا مدرس بزرگ ویپاسانا، به مفهوم این فلسفه پی می برید و می آموزید که چگونه از دارما در مسیر ساختن یک زندگی سالم و متعالی استفاده کنید. برای دانلود رایگان این کتاب به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

پیشتر در صفحه معرفی کتاب هنر زندگی (آموزش مراقبه ویپاسانا)، در مورد س. ن. گویانکا توضیحات مفصلی ارائه کردیم و تاثیرات این مدرس و فیلسوف هندی را در زمینه معنویت و آموزش ویپاسانا ذکر کردیم.

همچنین در آن مطلب ذکر شد سخنان و آموزه های ایشان توسط گروهی به صورت کتاب در آمده تا همه افراد بتوانند از آموزه های س. ن. گویانکا بهره ببرند. یکی از کتاب های منتشر شده از سخنان این مدرس، کتاب جریان بخشنده دارما است که در ادامه معرفی کرده ایم.

معرفی کتاب جریان بخشنده دارما

در مطلب «دارما چیست؟ مسئله دارما و فرقه گرایی» به طور مفصل در مورد این مفهوم معنوی و از مفاهیم مهم هستی برای شما توضیح دادیم. بخش عمده ای از توضیحات ارائه شده در آن مطلب، برگرفته از سخنان س. ن. گویانکا بود که در کتاب جریان بخشنده دارما ذکر شده است.

دارما واژه ای سانسکریت است که در زبان پالی هند دارما تلفظ می شود و معنای اصلی این کلمه، «قانون طبیعت» و یا «حقیقت» است. متأسفانه در زبان امروز هند این کلمه معنای اصلی خود را از دست داده و به اشتباه به مفهوم «فرقه» و «فرقه گرایی» به کار میرود.

گویانکاجی با توجه به این مورد در مقدمه کتاب جریان بخشنده دارما توضیح می دهد که مراقبه ویپاسانا به انسان می آموزد تا بتواند در زندگی از «دارمای پاک» بهره مند شود و زندگی اش از صلح و تعادل و خیرخواهی برای همه موجودات لبریز گردد.

طرح چنین موضوعی به خصوص در این روزگار در کشور هند و در واقع سراسر جهان بسیار مناسب است، زیرا فرقه گرایی و قوم گرایی در بخش عمده ای از اجتماعات، تفرقه انداخته و درد و رنج بسیاری را سبب شده است.

خواندن
آموزش پرانایاما: فیزیولوژی تنفس – قسمت سوم

فهرست مطالب کتاب

 • روز اول: دارما و فرقه گرایی
 • روز دوم: برخورداری از یک زندگی پاک اخلاقی
 • روز سوم: تمرین پاکسازی ذهن

کتاب جریان بخشنده دارما تالیف شده تا تمام انسان ها بتوانند یک زندگی سالم و در خور انسانیت را برای خود و دیگران به وجود آورند. امید است گفت و گوهای این کتاب موجب شود تا همه انسانها در راه دارمای پاک گام بردارند و از نتایج ماندنی آن که صلح و شادمانی حقیقی است، بهره مند گردند.

کتاب جریان بخشنده دارما را هم اکنون می توانید به صورت رایگان از وبسایت سینرژی با ناهید دریافت کنید. با به اشتراک گذاری این کتاب با دیگران، به نشر آگاهی کمک کنید.

 • دانلود کتاب
 • حجم فایل : 12.4 مگابایت
 • تعداد صفحات : 103 صفحه
 • رمز فایل : synergynahid.com
 • منبع : وبسایت سینرژی با ناهید
 • اینستاگرام سینرژی با ناهید
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  سوالات مرتبط

  دارما چیست؟

  معنای کلمه دارما «آنچه که کسی در خود دارد» بوده است؛ آنچه که شخص را شامل می شود. آن، همانا دارما است. این بدان معناست که در هر لحظه، ذهن هر کس چه چیزهایی را در خود نگهداری می کند یا ذهن شخص شامل چه چیزهایی است؛ این چیزها می توانند افکار سالم یا ناسالم باشند. علاوه بر این در نوشته های قدیمی، برای کلمه دارما معنای دیگری هم وجود داشت. این کلمه به معنای طبیعت و خصوصیت آنچه ذهن در برداشت، بود که می توانست پاک یا ناپاک باشد، یعنی خصوصیات محتوای ذهنی هر شخص را دارما می گفتند

  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: 2 میانگین: 1.5]