آموزش مدیتیشن با نور سفید (به همراه کار بر روی چاکراها)

در یکی دیگری از آموزش های مراقبه، به سراغ آموزش مدیتیشن با نور سفید رفته ایم که تکنیکی کاربردی و جذاب برای مدیتیشن کردن و متعادل سازی چاکراها محسوب می شود. برای شروع این آموزش در ادامه با ما همراه شوید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

مدیتیشن با نور سفید تکنیک انتخابی سوامی ساتیا سای بابا از مدرسین بزرگ مراقبه در هند محسوب می شود و در اینجا می خواهیم این تکنیک را به شما آموزش دهیم.

نکات قبل و بعد از مدیتیشن با نور سفید

قبل از شروع هر نوع مدیتیشن مطمئن شوید که در طول مراقبه و استراحت بعد از آن کسی مزاحم شما نخواهد شد. تلفن را قطع کنید، از افراد منزل خواهش نمایید تا در صورت ممکن سر و صدای کمتری ایجاد نمایند.

علامتی را پشت در اطاق قرار دهید تا بدانند شما برای مدتی به سکوت و تنهایی نیازمندید. در را ببندید تا اگر بچه هایی در منزل هستند یا حیوانات خانگی وارد نشوند (بچه ها بدلیل معصومیتی که دارند خیلی سریع متوجه میشوند که فعالیت مثبت و سازنده ای در جریان است و غالباً هیچ گونه مزاحمتی را ایجاد نمی نمایند.)

در هر مرحله به سمت هر چاکرایی که حرکت می کنید، حداقل 5 دقیقه بر روی آن چاکرا تمرکز کنید و نور سفید را در موقعیت آن چاکرا در بدن تصور کنید.

شروع مراقبه با نور سفید

برای شروع مدیتیشن با نور سفید ابتدا در جای آرام و راحتی بصورت لوتوس، نیمه لوتوس، یا چهار زانو بنشینید. دستها را بر روی زانوها قرار دهید. کف دستها رو به آسمان، چشمها را به آهستگی ببندید.

چند دقیقه در سکوت بنشینید. سپس مراحل زیر را با تانی و بدون عجله دنبال کنید. ممکن است در ابتدا این صفحات را در پیش روی خود داشته باشید که ترتیب را رعایت نمائید.

  1. با چشمهای بسته، نور سفید را در مقابل خود ببینید.
  2. نور سفید را به درون پیشانی محل چشم سوم بیاورید. نور سفید را در این محل ببینید (چاکرای ششم).
  3. نور سفید را به درون قلب خود بیاورید (منطقه بین دو سینه کمی بطرف راست). نور سفید را در این محل ببینید (چاکرای چهارم)
  4. حال نور سفید را حرکت دهید به سمت ناف خود و کمی بالاتر از ناف ببرید (چاکرای شبکه خورشیدی). مجددا نور سفید را در این محل ببینید.
  5. نور سفید را حرکت دهید به سمت گلوی خود و روی حلق هدایت کنید. نور سفید را در ذهن خود در این محل تصور کنید و ببینید (چاکرای پنجم).
  6. نور سفید را در ذهن خود جا به جا کنید و به سمت باسن خود در محل استخوان لگن هدایت کنید و نور سفید را در محل استخوان لگن ببینید (چاکرای ریشه).
  7. نور سفید را حرکت دهید و به سمت دستگاه تناسی (چاکرای خاجی) ببرید و در این محل نور را تصور کنید و ببینید.
  8. در انتها نور سفید را حرکت دهید و به سمت جمجمه و مغز خود هدایت کنید و در این محل نور سفید را تصور کنید (چاکرای تاجی). در این محل مدیتیشن با نور سفید به اتمام می رسد و می توانید مراقبه را متوقف کنید.
خواندن
دانلود رایگان یانترا بهبود روابط عاطفی

مدیتیشن با نور سفید راهکاری موثر برای متعادل سازی 7 چاکرای شما است. امیدواریم با انجام این مدیتیشن بتوانید تعادل بهتری در زندگی خود ایجاد کنید.

سوالات مرتبط:

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن یا مراقبه، سنت جهانی است که منشاء آن به هزاران سال قبل از ظهور تمدن امروز باز میگردد. مدیتیشن واقعی، رهائی از پنجه های حواس پنجگانه و ذهنیات است. مفهوم «مراقبه»، ماورائی بودن (ترَنس سِندِنتال) میباشد و این لغتی عام است که زیبائی «مدیتیشن» را ابلاغ میدارد.

چاکرا چیست؟

چاکرا به لحاظ لغوی یعنی چرخ. چاکراها یکسری دریچه‌های انرژی هستند که در بدن ما وجود دارد که از طریق این دریچه ها نیروی حیاتی پرانا (انرژی) در بدن ما حرکت می کند.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]