همه چیز درباره ویشنو – قسمت هجدهم: آواتار کالکی (Kalki) غایب آخرالزمان

در هجدهمین و آخرین قسمت از آشنایی با الهه ویشنو به آخرین آواتار ده گانه این الهه با نام آواتار کالکی (Kalki) رسیدیم که به عنوان آواتار غایب آخرالزمان شناخته می شود. اگر دوست دارید با این شخصیت بیشتر آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

داستان آواتار کالکی

پس از ظهور بودا تا زمان حاضر آواتاری ظهور نکرده و اعتقاد بر این است که انتهای کالی یوگا که همان آخرالزمان است، آخرین آواتار تجلی خواهد نمود. در انتهای این زمان که زمین پر از شر و فساد خواهد شد و تباهی و ضلالت به منتهای اوج خود خواهد رسید، آواتار کالکی برای پایان دادن به تباهی و فساد و سزا دادن به منحرفين و شرور ظهور خواهد کرد.

کالکی شخصیت مسیحایی هندوان است که مابه ازای امام زمان در سنت مذهبی اسلام میباشد. او در حالی که سوار بر اسبی سفید است، و شمشیری که چون صاعقه می درخشد در دست دارد برای برقراری عدل و انصاف ظاهر خواهد گشت.

در غروب این عصر، که شاهان همه یاغی و دزد خواهند شد و خنجر ظلم و ستم، قلب مومنین را مجروح خواهد ساخت، پروردگار جهان در قالب کالکی از مؤبدی به نام ویشنویاشاس Visnu Yasas متولد خواهد گشت.

مدتی پس از ظهور کالکی ، خشم شیوا به اوج خواهد رسید و جهان و هرچه در آن است به قعر نابودی فرو خواهد شد، ششا مار کیهانی، هستی را خواهد بلعید و ویشنو بر چنبره او خواهد خفت. وی تا آغاز دورهای دیگر همچنان در خواب خواهد بود.

در دوران خواب ویشنو، جهان و کیهان و موجودات آن، موجود نخواهند بود و ظلمت بیکران، ظاهر و باطن عالم خواهد شد و این جوهره در ذات خود در انتظار به سر خواهد برد تا ویشنو دوباره برخیزد، جهان را یک بار دیگر در مایا تخیل کند، برهما از نافش متولد شود، پدیده ها را بیافریند، انسان به عرصه خلقت گام گذارد و عصر زرین Yuga Satya دیگر بار شکوفا گردد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]