آموزش آسترولوژی – قسمت چهل و یکم: معرفی طالع تحویل سال، طالع اصل و تحویل مولود و برج انتها

در قسمت چهل و یکم آموزش رایگان آسترولوژی چند اصطلاح مهم معرفی می شوند. این اصطلاحات عبارت اند از: طالع تحویل سال، طالع اصل مولود و تحویل مولود و برج انتها. برای آشنایی با این اصطلاحات به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

طالع تحویل سال

طالع تحویل سال یعنی زایچه طالع در لحظه تحویل سال شمسی یا همان لحظه ای که شمس وارد اولین ثانیه از برج حمل می شود و از این طالع برای پیشگویی در زمینه های مختلفی نظیر شرایط جوی و اجتماعی و اقتصادی و… مربوط به آن سال استفاده می شود.

یعنی برای پیشگویی وقایع مهم در یک سال معین، ابتدا زایچه تحویل آن سال را رسم کرده و سپس از روی وضعیت کواکب در بروج مختلف و خانه های طالع، احکام مختلفی را برای آن سال استنباط و استخراج می کنند.

نکته: کوکب مستولی بر طالع تحویل سال را سالخداه گویند.

طالع اصل مولود و تحویل مولود

طالع اصل مولود يعنی زایچه طالع درست در لحظه تولد مولود (لحظه بریده شدن ناف) که همواره ثابت و بدون تغییر است.

طالع تحويل مولود يعنی زایچه طالع، درست در لحظه ای که شمس در طالع اصل مولود در آن درجه و دقیقه بوده است (یعنی در روز تولد مولود) بدین ترتیب که برای پیشگویی مهمترین وقایع درباره یک مولود در یک سال معین ابتدا زایچه تحویل مولود در آن سال را رسم و سپس احکام مختلف را از روی آن استخراج می کنند.

مثلا” مولودی متولد ساعت 4 صبح اول اسفند ماه سال 1360 شمسی است و موقعیت شمس نیز در آن لحظه 7 درجه و 27 دقیقه از برج دلو بوده است.

بنابراین زایچه مولود در این لحظه همان زایچه اصل مولود است و اگر بخواهند درباره وضعیت مولود در سن مثلا” 20 سالگی پیشگویی کنند معمولا” زایچه طالع را برای تاریخ اول اسفند ماه سال 1380 شمسی و در لحظه ای که شمس دقیقا در 7 درجه و 27 دقیقهء برج دلو قرار می گیرد رسم می کنند و برای سایر سالها نیز بدین ترتیب عمل می شود.

خواندن
آموزش آسترولوژی: جوزهرین (راس و ذنب) یا راهو و کیتو – قسمت دوازدهم

برج انتها

برج انتها اصطلاحی است که در طالع موالید کاربرد دارد به طوریکه در سال اول ، برج انتها همان برج طالع مولود است و در سالهای بعدی ، برج انتها برجی است که به ترتیب بعد از برج طالع مولود می آید . مثلا” اگر طالع مولودی برج حمل باشد برج انتهای سن 3 سالگی مولود جوزا و سن 10 سالگی اش برج جدی و سن 12 سالگی اش برج حوت خواهد بود و غيره.

نکته: به دلیل اهمیتی که برج انتها دارد صاحب برج انتها را سالخدای مولود گویند که تاثیر زیادی بر مولود و اعمال و رفتارش دارد.

برای مطالعه سایر قسمت های این آموزش، به صفحه آموزش آسترولوژی در وبسایت سینرژی مراجعه کنید.

سوالات مرتبط:

آسترولوژی چیست؟

آسترولوژی شاخه ای از علم نجوم است که در آن به بررسی تاثیر موقعیت و انرژی سیارات منظومه شمسی بر روی زمین و موجودات زنده آن می پردازد. این علم معتقد است هر سیاره ای در موقعیتی از فضا باعث ایجاد تاثیری بر روی زندگی انسان ها و سایر موجودات این زمین می شود.

زایچه طالع چیست؟

هر مولودی در لحظه تولد خود تحت چینش خاصی از کواکب در دایرة البروج و نیز خانه های دوازده گانه به دنیا می آید، این چینش خاص به زایچه طالع یا چارت نجومی معروف است که میزان و نوع انرژی کیهانی ساطع شده را در آن لحظه خاص مشخص می کند.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 2 میانگین: 5]