علم اعداد

همان طور که اطلاعات دارید یکی از مهمترین خدماتی که توسط وبسایت شرکت متافیزیکی سینرژی با ناهید ارائه می شود سیستم های علم اعداد و محاسبه آن ها می باشد. برای آشنایی شما با این سیستم ها مقاله ای تهیه کرده ایم که قسمت اول آن را در این پست می توانید بخوانید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

فهرست مطالب

تاریخچه اعداد

برای آشنایی با سیستم های علم اعداد ابتدا به سراغ تاریخچه اعداد می رویم. سالها پیش دانش عددی با توجه به منطقه، فرهنگ و زمان تاریخ متفاوت بود. با این حال، بسیاری از ریاضیدانان معمولاً به روش های عددی متوسل می شدند. ریشه های عددی از فرهنگ های چینی، ژاپنی، هندی، بابلی و مصری نشات گرفته است. فرهنگ رومی و یونانی پس از رواج اعداد شناسی، این دانش را پذیرفتند و آن را با احساسات منحصر به فرد غنی کردند.

فیثاغورس فیلسوف و ریاضیدان یونانی بود که سیستم فیثاغورس را ایجاد کرد. او فکر می کرد واقعیت متشکل از فرایندهای ریاضی است. او مطمئن بود که جهان فقط مجموعه ای از محاسبات ریاضی است. وی ادعا کرد که همه چیز در اطراف ما با اعداد قابل توضیح است، زیرا هر شماره دارای یک ارتعاش خاص است. فیثاغورس با الهام از مطالعات افلاطون و سقراط، عقاید فیلسوفها را توسعه داد. دیدگاه وی توسط مسیحیان از جمله سنت آگوستین مورد مطالعه قرار گرفت و در دوره رنسانس محبوبیت یافت.

جزوه آموزش جامع علم اعداد

کامل ترین جزوه آموزش علم اعداد به زبان فارسی

سیستم های علم اعداد سه دسته هستند

به طور کلی سیستم های علم اعداد به سه دسته اصلی زیر تقسیم بندی می شوند:

 • کلدانی
 • فیثاغورسی
 • کابالا

هر سیستمی یک بینش و تفسیر عددی منحصر به فرد از زندگی شما ارائه می دهد. هر یک روش محاسبه خاصی دارد. در ادامه بیشتر در مورد این سیستم های علم اعداد صحبت می کنیم.

سیستم کلدانی

این سیستم (به انگلیسی: Chaldean Numerology) در بین سیستم های علم اعداد طرفداران زیادی دارد، زیرا می تواند دانش معنوی را فراهم کند و شما را با مطالعه بسیار عرفانی و عمیق هدایت کند. همچنین برای کسانی که ریاضیات را دوست دارند یک گزینه شگفت انگیز است ، زیرا عددشناسی کلدانی می تواند رویکرد کاملاً جدیدی در استفاده از اعداد نشان دهد. نام دوم این سیستم Chaldean Gematria است.

سیستم کلدانی یا Chaldean Gematria (روشی دیگر برای فراخوانی آن) یک سیستم عددی است که مقادیر اعداد را به حروف نسبت می دهد ، بنابراین افراد می توانند علائم عددی را تعریف کنند. نبوکدنَصَر Nebuchadnezzar (عراق امروز) مکانی بود که بزرگترین جامعه اولیه سیستم کلدانی در آنجا وجود داشت.

این جامعه از توانایی های نبوی بسیار قدرتمندی برخوردار بود، با این وجود به دلیل ساختار دینی بسیار پیشرفته نیز مشهور است. فرهنگ کلدانی میراثی از عجیب ترین و مرموزترین کتاب ها، قرائت های مقدس و افسانه ها به جا گذاشت. بعداً، در قرن نوزدهم، این خوانش در محافل غیبی محبوبیت پیدا کرد. امروزه دیگر آثار پنهانی فرهنگ کلدانی وجود ندارد، اما سیستم عددی آن در برابر آزمایش زمان مقاومت کرد و در میان متخصصان اعداد بسیار محبوب است. به جنبه های اختری و پیوندهای معنوی متصل است.

سیستم کلدانی چگونه کار می کند؟

هر حرف از عدد 1 تا 8 مقدار عددی خاصی دارد. در اعداد کلدانی نام شخص به اعداد متناظر تبدیل می شود. هر عدد ارتعاش خاصی را بدست می آورد. در پایان ، متخصصان علم اعداد، ارتعاشات نام را دنبال می کنند. سپس سخت ترین قسمت پیش می آید: تفسیر معنی ارتعاشات. به عنوان مثال، بیایید نام معمول شناخته شده Beth را ببریم. در ابتدا به دنبال مقدار عددی در این نام هستیم. ما نمودار خاصی برای این کار داریم. سپس حروف را با اعداد مقایسه می کنید: B 2 است ، E 5 است ، T 4 است و H 5 است. تمام اعداد را جمع کرده و 16 بدست می آورید.

سیستم عددی کلدانی

این عدد نمادی از تأثیر بث است. یک روش معمول برای Numerology، کاهش اعداد دو یا سه رقمی به یک رقمی است. در اینجا ما 16 را به 1 + 6 = 7 کاهش می دهیم. این عدد بیانگر نحوه درک دیگران از بث، ردپای او و تصویر او بر روی دیگران است.

خواندن
همه چیز درباره ویشنو – قسمت ششم: آواتارهای ویشنو

معنی اعداد در سیستم کلدانی

در سیستم های علم اعداد هر سیستم تفسیر خاصی از اعداد دارد. در سیستم کلدانی هم اعداد دارای یک معنی است و یک ویژگی منحصر به فرد دارد. کار با تک رقمی آسان تر است، زیرا معنی آن مطلق است و ابهام کمتری وجود دارد، بنابراین فرد درک بیشتری از آنچه که اعداد می خواهند، درک می کند. در زیر معانی اعداد 0 تا 9 در این سیستم ذکر شده است:

 • عدد 0. استعدادهای واقعی فرد هنوز در دسترس نیست. بسیاری از چیزهای اطراف جعلی است و نیاز زیادی به فیلتر کردن کلمات و ارتباطات شما وجود دارد.
 • عدد 1. مستقل ، با اعتماد به نفس و پیشرو با قدرت
 • عدد 2. سازگاری و چابکی ، تعادل درونی و وحدت.
 • عدد 3. تغییر و توسعه شرایط در زندگی ، پیچ و تاب در زندگی در حال آمدن است.
 • عدد 4. حالت متمرکز و مصمم روحی ، شکوفایی در کار ، افزایش احساس نظم و انضباط.
 • عدد 5. گرایش به سفر و تقویت خلاقیت ، عشق به استقلال.
 • عدد 6. معلم خصوصی یا مشاور شگفت انگیز. زندگی پر از فعالیت های مهم.
 • عدد 7. شخصی باهوش و قابل اعتماد ، کنجکاو و دارای ارزشهای اخلاقی بالا.
 • عدد 8. مصمم ، هدف گرا ، بدنبال ثبات مالی و فردی قوی.

چرا اعداد کلدانی بی نظیر است؟

منحصر به فردی عددشناسی کلدانی به این دلیل است که هیچ حرفی به شماره 9 اختصاص ندارد. فرهنگ کلدانی معتقد بود که شماره 9 مقدس و بسیار عرفانی است. آنها فکر کردند که این یک عدد است که همیشه ناپدید می شود و همین موضوع سبب شد تا استفاده از این عدد در محاسبات اعداد کلدانی ممنوع شود.

اعداد فیثاغورس برخی از اصول اعداد کلدانی را قرض گرفته است، اما این نوع اعداد شناسی کاملاً متفاوت هستند. آنها ارتعاشات را به روشهای مختلف می خوانند. آنها سیستم های محاسبه خود را دارند. اما امروزه عددشناسی فیثاغورس بسیار مشهور است زیرا آسان و قابل فهم است و به طور گسترده ای توسط افراد غیر حرفه ای استفاده می شود.

یک نکته دیگر که باید در مورد اعداد کلدانی بدانید این است که هرگز از دو رقمی غفلت نمی کند. سایر سیستم های علم اعداد معمولاً اعداد را ساده می کنند، بنابراین محاسبه آنها آسان تر است، اما کلدانی ها متوقف می شوند و روی آن تاکید و توجه می کنند و محاسبات را ادامه می دهند. آنها معتقدند که هر شماره در راه شما تصادفی نیست.

به پایان قسمت اول آشنایی با سیستم های علم اعداد رسیدیم. در این مقاله با تاریخچه علم اعداد آشنا شدیم و دیدیم که این سیستم در سه دسته اصلی کلدانی، کابالا و فیثاغورسی طبقه بندی می شود. همچنین با سیستم عددی کلدانی، تاریخچه، نحوه کارکرد آن و معانی اعداد در این سیستم آشنا شدیم. در قسمت بعدی به سراغ دو سیستم دیگر می رویم و بیشتر در مورد آن ها صحبت می کنیم. منتظر نظرات شما در مورد این مطلب هستیم.

قسمت دوم آشنایی با سیستم های علم اعداد

سوالات مرتبط:

علم اعداد چیست؟

علم اعداد (به انگلیسی: Numerology) که به آن علم عددشناسی یا شماره شناسی هم گفته می شود، یکی از علوم مبتنی بر ریاضیات است و محاسبات عددی است که از آن برای طالع بینی و پیش بینی آینده استفاده می شود.

انواع سیستم های علم اعداد

علم اعداد در سه دسته کلدانی، فیثاغورسی و کابالا طبقه بندی می شود.

سیستم اعداد کلدانی چه نوع سیستمی است؟

سیستم کلدانی یا Chaldean Gematria (روشی دیگر برای فراخوانی آن) یک سیستم عددی است که مقادیر اعداد را به حروف نسبت می دهد، بنابراین افراد می توانند علائم عددی را تعریف کنند. نبوکدنَصَر Nebuchadnezzar (عراق امروز) مکانی بود که بزرگترین جامعه اولیه سیستم کلدانی در آنجا وجود داشت