علم اعداد

همان طور که اطلاعات دارید یکی از مهمترین خدماتی که توسط وبسایت سینرژی با ناهید ارائه می شود سیستم های علم اعداد و محاسبه آن ها می باشد. برای آشنایی شما با این سیستم ها مقاله ای تهیه کرده ایم که به طور جامع مهم ترین سیستم های نامرولوژی را معرفی می کند. اگر دوست دارید با این اعداد آشنا شوید، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دریافت کد جذب شخصی، کد جذب ثروت، کد جذب عشق و کد جذب هر خواسته

فهرست مطالب

تاریخچه اعداد

برای آشنایی با سیستم های علم اعداد ابتدا به سراغ تاریخچه اعداد می رویم. سالها پیش دانش عددی با توجه به منطقه، فرهنگ و زمان تاریخ متفاوت بود. با این حال، بسیاری از ریاضیدانان معمولاً به روش های عددی متوسل می شدند. ریشه های عددی از فرهنگ های چینی، ژاپنی، هندی، بابلی و مصری نشات گرفته است. فرهنگ رومی و یونانی پس از رواج اعداد شناسی، این دانش را پذیرفتند و آن را با احساسات منحصر به فرد غنی کردند.

فیثاغورس فیلسوف و ریاضیدان یونانی بود که سیستم فیثاغورس را ایجاد کرد. او فکر می کرد واقعیت متشکل از فرایندهای ریاضی است. او مطمئن بود که جهان فقط مجموعه ای از محاسبات ریاضی است. وی ادعا کرد که همه چیز در اطراف ما با اعداد قابل توضیح است، زیرا هر شماره دارای یک ارتعاش خاص است. فیثاغورس با الهام از مطالعات افلاطون و سقراط، عقاید فیلسوفها را توسعه داد. دیدگاه وی توسط مسیحیان از جمله سنت آگوستین مورد مطالعه قرار گرفت و در دوره رنسانس محبوبیت یافت.

جزوه آموزش جامع علم اعداد

کامل ترین جزوه آموزش علم اعداد به زبان فارسی

سیستم های علم اعداد سه دسته هستند

به طور کلی سیستم های علم اعداد به سه دسته اصلی زیر تقسیم بندی می شوند:

 • کلدانی
 • فیثاغورسی
 • کابالا

هر سیستمی یک بینش و تفسیر عددی منحصر به فرد از زندگی شما ارائه می دهد. هر یک روش محاسبه خاصی دارد. در ادامه بیشتر در مورد این سیستم های علم اعداد صحبت می کنیم.

سیستم عددی کلدانی

سیستم عدد کلدانی (به انگلیسی: Chaldean Numerology) در بین سیستم های علم اعداد طرفداران زیادی دارد، زیرا می تواند دانش معنوی را فراهم کند و شما را با مطالعه بسیار عرفانی و عمیق هدایت کند. همچنین برای کسانی که ریاضیات را دوست دارند یک گزینه شگفت انگیز است ، زیرا عددشناسی کلدانی می تواند رویکرد کاملاً جدیدی در استفاده از اعداد نشان دهد. نام دوم این سیستم Chaldean Gematria است.

سیستم کلدانی یا Chaldean Gematria (روشی دیگر برای فراخوانی آن) یک سیستم عددی است که مقادیر اعداد را به حروف نسبت می دهد ، بنابراین افراد می توانند علائم عددی را تعریف کنند. نبوکدنَصَر Nebuchadnezzar (عراق امروز) مکانی بود که بزرگترین جامعه اولیه سیستم کلدانی در آنجا وجود داشت.

این جامعه از توانایی های نبوی بسیار قدرتمندی برخوردار بود، با این وجود به دلیل ساختار دینی بسیار پیشرفته نیز مشهور است. فرهنگ کلدانی میراثی از عجیب ترین و مرموزترین کتاب ها، قرائت های مقدس و افسانه ها به جا گذاشت. بعداً، در قرن نوزدهم، این خوانش در محافل غیبی محبوبیت پیدا کرد. امروزه دیگر آثار پنهانی فرهنگ کلدانی وجود ندارد، اما سیستم عددی آن در برابر آزمایش زمان مقاومت کرد و در میان متخصصان اعداد بسیار محبوب است. به جنبه های اختری و پیوندهای معنوی متصل است.

سیستم عدد کلدانی چگونه کار می کند؟

هر حرف از عدد 1 تا 8 مقدار عددی خاصی دارد. در اعداد کلدانی نام شخص به اعداد متناظر تبدیل می شود. هر عدد ارتعاش خاصی را بدست می آورد. در پایان ، متخصصان علم اعداد، ارتعاشات نام را دنبال می کنند. سپس سخت ترین قسمت پیش می آید: تفسیر معنی ارتعاشات. به عنوان مثال، بیایید نام معمول شناخته شده Beth را ببریم. در ابتدا به دنبال مقدار عددی در این نام هستیم. ما نمودار خاصی برای این کار داریم. سپس حروف را با اعداد مقایسه می کنید: B 2 است ، E 5 است ، T 4 است و H 5 است. تمام اعداد را جمع کرده و 16 بدست می آورید.

سیستم عددی کلدانی

این عدد نمادی از تأثیر بث است. یک روش معمول برای Numerology، کاهش اعداد دو یا سه رقمی به یک رقمی است. در اینجا ما 16 را به 1 + 6 = 7 کاهش می دهیم. این عدد بیانگر نحوه درک دیگران از بث، ردپای او و تصویر او بر روی دیگران است.

معنی اعداد در سیستم عددی کلدانی

در سیستم های علم اعداد هر سیستم تفسیر خاصی از اعداد دارد. در سیستم کلدانی هم اعداد دارای یک معنی است و یک ویژگی منحصر به فرد دارد. کار با تک رقمی آسان تر است، زیرا معنی آن مطلق است و ابهام کمتری وجود دارد، بنابراین فرد درک بیشتری از آنچه که اعداد می خواهند، درک می کند. در زیر معانی اعداد 0 تا 9 در این سیستم ذکر شده است:

 • عدد 0. استعدادهای واقعی فرد هنوز در دسترس نیست. بسیاری از چیزهای اطراف جعلی است و نیاز زیادی به فیلتر کردن کلمات و ارتباطات شما وجود دارد.
 • عدد 1. مستقل ، با اعتماد به نفس و پیشرو با قدرت
 • عدد 2. سازگاری و چابکی ، تعادل درونی و وحدت.
 • عدد 3. تغییر و توسعه شرایط در زندگی ، پیچ و تاب در زندگی در حال آمدن است.
 • عدد 4. حالت متمرکز و مصمم روحی ، شکوفایی در کار ، افزایش احساس نظم و انضباط.
 • عدد 5. گرایش به سفر و تقویت خلاقیت ، عشق به استقلال.
 • عدد 6. معلم خصوصی یا مشاور شگفت انگیز. زندگی پر از فعالیت های مهم.
 • عدد 7. شخصی باهوش و قابل اعتماد ، کنجکاو و دارای ارزشهای اخلاقی بالا.
 • عدد 8. مصمم ، هدف گرا ، بدنبال ثبات مالی و فردی قوی.

چرا اعداد کلدانی بی نظیر است؟

منحصر به فردی عددشناسی کلدانی به این دلیل است که هیچ حرفی به شماره 9 اختصاص ندارد. فرهنگ کلدانی معتقد بود که شماره 9 مقدس و بسیار عرفانی است. آنها فکر کردند که این یک عدد است که همیشه ناپدید می شود و همین موضوع سبب شد تا استفاده از این عدد در محاسبات اعداد کلدانی ممنوع شود.

اعداد فیثاغورس برخی از اصول اعداد کلدانی را قرض گرفته است، اما این نوع اعداد شناسی کاملاً متفاوت هستند. آنها ارتعاشات را به روشهای مختلف می خوانند. آنها سیستم های محاسبه خود را دارند. اما امروزه عددشناسی فیثاغورس بسیار مشهور است زیرا آسان و قابل فهم است و به طور گسترده ای توسط افراد غیر حرفه ای استفاده می شود.

یک نکته دیگر که باید در مورد اعداد کلدانی بدانید این است که هرگز از دو رقمی غفلت نمی کند. سایر سیستم های علم اعداد معمولاً اعداد را ساده می کنند، بنابراین محاسبه آنها آسان تر است، اما کلدانی ها متوقف می شوند و روی آن تاکید و توجه می کنند و محاسبات را ادامه می دهند. آنها معتقدند که هر شماره در راه شما تصادفی نیست.

سیستم عددی کابالا

اعداد شناسی کابالا (به انگلیسی: Kabbalah Numerology) از فرهنگ عبری نشأت گرفته و از جمله سیستم های علم اعداد است که امروزه محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ، زیرا برخی از ستاره های بزرگ پاپ مانند بریتنی اسپیرز (Britney Spears) و مدونا (Madonna) به آن علاقه داشتند. روش صحیح تلفظ این کلمه ′ Ka ba la است.

روش کار سیستم عددی کابالا

پیشینه اعداد کابالا: سیستم عددی کابالا به طور گسترده ای در علوم معنوی عبری مورد استفاده قرار گرفت و بیشتر از الفبای عبری تشکیل شده است. ′ کابالا ′ به معنای  ‘کار فکری ′ است، نه تجربه عملی یا بدنی. سیستم کابالا مردم را به سمتی هدایت می کند که برای درک بینش واقعاً صادق باشند.

سیستم های مختلف عددی با اطلاعات مختلف در مورد فرد کار می کنند. در مورد سیستم کابالا فقط به نام شخص نیاز خواهید داشت. به این دلیل محبوبیت آن در بین مردم کمتر است، زیرا از نظر کارایی کمتر است. همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید، هر حرف از الفبا نماد یک مقدار خاص می باشد.

الفبای عبری پایه ای برای یافتن مقدار عددی هر حرف است. فقط معمول ترین اعداد معمولاً در نظر گرفته می شوند، زیرا کابالا بیش از 400 حرف دارد. هدف اصلی یافتن شماره مناسب کابالا برای هر شخص است.

چگونه عدد کابالا خود را پیدا کنیم؟

اگر می خواهید عدد کابالا خود را پیدا کنید به نام کوچک خود توجه کنید. سپس باید مقدار عددی نام خود را محاسبه کنید. اگر اسم دوم دارید، آن را در محاسبه وارد کنید. وقتی جمع کنید شما یک عدد دو رقمی خواهید داشت که باید بر 9 تقسیم شود. رقمی که بعد از کل عدد می رود باقیمانده نامیده می شود. سپس شما باید 1 را به باقیمانده خود اضافه کنید و این باعث می شود شماره کابالا شما باشد.

مثلا مقدار عددی اسم شما 42 است. اگر 42 را بر 9 تقسیم کنید، باقی مانده 6 خواهد بود. سپس 1 + 6 اضافه کنید و عدد کابالا شما 7 خواهد بود. وقتی باقیمانده شما 0 باشد، (در مواردی مانند 81 که عدد کامل است و باقیمانده نداریم) 1 به 0 اضافه کنید. عدد کابالا در این موارد 1 خواهد بود.

یک مثال عملی دیگر:

مثلا مقدار عددی Nahid ،27  می باشد. اگر 27 را بر 9 تقسیم کنیم. باقی مانده صفر خواهد شد. سپس صفر (باقی مانده) را با یک جمع می کنیم و عدد 1 به عنوان عدد کابالا به دست می آید.

خواندن
معنای عدد تکراری (ساعت آینه) 04:04 در علم اعداد

عدد کابالا دارای انرژی یا ارتعاش شادی  خاصی است که با عدد خاصی هماهنگ است. این سیتم عددی هم همانند سایر سیستم های علم اعداد تفسیر خاص خود را برای عدد ها در نظر می گیرید. در سیستم عددی کلدانی دیدیم که تفسیر اعداد بین 0 تا 8 است چرا که بنیانگذاران آن معتقد بودند عدد 9 عددی مقدس است. اما کابالا سیستم عددی بین 1 تا 9 می باشد که در ادامه تفسیر هر عدد ذکر شده است.

معنی اعداد کابالا

 1. عدد 1: پیشرفت (Progress)
 2. عدد 2: گسترش (Expansion)
 3. عدد 3: عشق (Love)
 4. عدد 4: کمبود بخت (Lack of fortune)
 5. عدد 5: آفرینش (Creation)
 6. عدد 6: نتیجه (Result)
 7. عدد 7: روح (Spirit)
 8. عدد 8: ضربه (Impulse)
 9. عدد 9: ثروت (Fortune)

چرا سیستم عددی کابالا منحصر به فرد است؟

اگر شما آماتور یا تازه وارد در سیستم های علم اعداد هستید، کابالا ممکن است برای شما با بقیه سیستمها تفاوتی نداشته باشد. البته، به طور کلی Numerology فقط اعداد را محاسبه می کند. با این حال ، اختلافاتی در این محاسبات وجود دارد که ضروری هستند. کابالا فقط از نام فرد استفاده می کند، تاریخ تولد را نادیده می گیرد، در حالی که سیستم های دیگر حتی اگر نام را حذف می کنند، اما تاریخ را شامل می شوند.

مقدار هر عدد نیز از سیستم به سیستم دیگر تغییر می کند. اگرچه حرف B می تواند در سیستم های کابالا و کلدانی دارای همان مقدار باشد ، به این معنی نیست که حروف دیگر نیز با هم منطبق باشند. اعداد کابالا طیف عظیمی از اعداد را دارد.تقریباً 400 ترکیب مختلف مسیر زندگی دارد که با ارتعاشات خاصی مطابقت دارد. کار با این سیستم به برخی مهارت ها و زمان نیاز دارد. بیشتر متخصصان اعداد رایج ترین اعداد را شرح می دهند و از این طریق کار می کنند.

نتیجه گیری: اگر به نظر شما اعداد شناسی کابالا جالب است، همیشه محلی مناسب برای شماست. تأکید این سیستم بر صداقت و اخلاص فرد با خودش است ، تعادل درونی واجب است. اگر با دنیای درونی و بیرونی خود تعادل داشته باشید و احساس خودکفایی کنید، در بین سیستم های علم اعداد، حداکثر سود را از این سیستم خواهید گرفت.

سیستم عددی غربی یا سیستم عدد فیثاغورسی

در بین سیستم های علم اعداد سیستم عددی غربی یا فیثاغورس (به انگلیسی: Pythagorean or Western Numerology) یکی از محبوب ترین سیستم های امروزی است. بسیاری از متخصصان اعداد و ارقام می گویند که سیستم کلدانی دقیق ترین سیستم است، اما هنوز هم بسیاری از افراد ترجیح می دهند با فیثاغورس کار کنند، زیرا کار با آن آسان و قابل درک است. همچنین عملی کردن و مطالعه ی آن ساده است.

پدر این نوع اعداد شناسی فیثاغورس است – مرد فرزانه یونان باستان. وی در قرن 6 قبل از میلاد زندگی می کرد و به عنوان فیلسوف و ریاضیدان مشهور بود. این رویکرد به اعداد شناسی نوع شخصیت شما، بینش ها، آرزوها و انگیزه های شما را در طول زندگی شما نشان می دهد. با استفاده از این روش می توانید استعدادها، خصوصیات و مفاهیم ذاتی خود را دریابید. به همین دلیل است که ما باید نام کامل (اسم و فامیل) را با نام دوم در محاسبات بگنجانیم، همانطور که سیستم فیثاغورس انجام می دهد.

این سیستم از الفبای لاتین مدرن استفاده می کند. هر حرف از حروف الفبا دارای یک مقدار عددی متناسب از 1 تا 9 است. با این حال ، شماره 11 و شماره 22 کاهش نمی یابد، زیرا آنها شماره اصلی هستند. هنگامی که می خواهید نمودار عددی یا هر عدد دیگری را محاسبه کنید، لازم است که عدد حاصل را به یک رقمی تقلیل دهید تا ساده ترین حالت آن را بدست آورید. سیستم فیثاغورس فقط با یک رقمی کار می کند و همین موضوع باعث آسان بودن کار با این سیستم در بین سایر سیستم های علم اعداد می باشد.

انواع اعداد فیثاغورسی

انواع اعداد فیثاغورسیسیستم عددی فیثاغورسی شامل 5 عدد بسیار مهم است. دو مورد با استفاده از تاریخ تولد و سه مورد – از طریق نام شما محاسبه می شود. در ادامه این 5 عدد معرفی شده اند:

این 5 عدد به ما تصویری عمیق از شما می دهند. اما یک شماره ششم نیز وجود دارد به نام شماره نگرش (Attitude Number) که به ما نکته ای در مورد چگونگی بهبود شیوه زندگی و شاد بودن فرد می دهد. در پست های بعدی راجع به تفسیر و محاسبه بیشتر توضیح خواهیم داد.

انرژی مثبت و منفی سیستم عددی فیثاغورس

اغلب اوقات مردم علاقه مند هستند بدانند که آیا آنها با برخی از افراد سازگار هستند یا نه. منظور از این افراد نه تنها روابط عاشقانه، بلکه کار، خانواده، اجتماع و دیگران نیز می باشد. سیستم فیثاغورس برای ارائه این اطلاعات و ارزیابی میزان هماهنگی در روابط فرد به اندازه کافی دقیق است.

اعداد در این سیستم همزمان معنی مثبت و منفی دارند. اگر به عنوان مثال شماره مسیر زندگی شما با تعداد شخص دیگر مطابقت دارد، به این معنی نیست که در روابط هماهنگی خواهید بود زیرا یا شما یا شخص دیگری می توانید نکات منفی شماره را نیز داشته باشید. حتی در مواردی که شماره مسیر زندگی در هر دو نفر هماهنگ باشد، باز هم ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. هر عدد دو جنبه دارد – مثبت و منفی.

اگر انتظار دارید فرد رفتار خاصی طبق ویژگی مسیر زندگی اش داشته باشد، ممکن است دیگر رفتار منفی او را از آن شماره دریافت نکنید. بنابراین این یک نکته برای شماست که اگر فقط دقیقا از شخصی انتظار ویژگی های خوب از شماره مسیر زندگی آن ها را دارید، این امر احتمال بروز ویژگی های منفی را کاهش می دهد. حتی می تواند به یک پیچ و تاب مهم در زندگی شما تبدیل شود. زمانی که می‌دانید با کسی سازگار هستید، زمان آن است که یک الگوی رفتار مناسبش را به او بدهید و تنها برای خود و شریک زندگی خود بهترین را داشته باشید.

نتیجه گیری

به پایان مطلب آشنایی با سیستم های علم اعداد رسیدیم. در این مقاله با تاریخچه علم اعداد آشنا شدیم و دیدیم که این سیستم در سه دسته اصلی کلدانی، کابالا و فیثاغورسی طبقه بندی می شود. همچنین با سیستم های عددی کلدانی، عدد کابالا و عدد فیثاغورسی به طور مفصل آشنا شدیم و در مورد تاریخچه، نحوه کارکرد آن و معانی اعداد در این سیستم ها خواندیم آشنا شدیم.

یادگیری هر یک از این سیستم های علم اعداد روش و تکنیک های خاص خود را می طلبد ولی نتیجه همه آن ها در انتها یک چیز خواهد بود. آگاهی دادن به شما در مورد دنیای گذشته، حال و آینده تان.

سوالات مرتبط:

علم اعداد چیست؟

علم اعداد (به انگلیسی: Numerology) که به آن علم عددشناسی یا شماره شناسی هم گفته می شود، یکی از علوم مبتنی بر ریاضیات است و محاسبات عددی است که از آن برای طالع بینی و پیش بینی آینده استفاده می شود.

انواع سیستم های علم اعداد

علم اعداد در سه دسته کلدانی، فیثاغورسی و کابالا طبقه بندی می شود.

سیستم اعداد کلدانی چه نوع سیستمی است؟

سیستم کلدانی یا Chaldean Gematria (روشی دیگر برای فراخوانی آن) یک سیستم عددی است که مقادیر اعداد را به حروف نسبت می دهد، بنابراین افراد می توانند علائم عددی را تعریف کنند. نبوکدنَصَر Nebuchadnezzar (عراق امروز) مکانی بود که بزرگترین جامعه اولیه سیستم کلدانی در آنجا وجود داشت

سیستم اعداد کابالا به چه صورت است؟

اعداد شناسی کابالا (به انگلیسی: Kabbalah Numerology) از فرهنگ عبری نشأت گرفته و از جمله سیستم های علم اعداد است که امروزه محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ، زیرا برخی از ستاره های بزرگ پاپ مانند بریتنی اسپیرز (Britney Spears) و مدونا (Madonna) به آن علاقه داشتند. روش صحیح تلفظ این کلمه ′ Ka ba la است. سیستم های مختلف عددی با اطلاعات مختلف در مورد فرد کار می کنند. در مورد سیستم کابالا فقط به نام شخص نیاز خواهید داشت. به این دلیل محبوبیت آن در بین مردم کمتر است، زیرا از نظر کارایی کمتر است.

سیستم اعداد فیثاغورثی به چه صورت است؟

این سیستم از الفبای لاتین مدرن استفاده می کند. هر حرف از حروف الفبا دارای یک مقدار عددی متناسب از 1 تا 9 است. با این حال ، شماره 11 و شماره 22 کاهش نمی یابد، زیرا آنها شماره اصلی هستند. هنگامی که می خواهید نمودار عددی یا هر عدد دیگری را محاسبه کنید، لازم است که عدد حاصل را به یک رقمی تقلیل دهید تا ساده ترین حالت آن را بدست آورید. سیستم فیثاغورس فقط با یک رقمی کار می کند و همین موضوع باعث آسان بودن کار با این سیستم در بین سایر سیستم های علم اعداد می باشد

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 9 میانگین: 3.4]