با سیستم های علم اعداد آشنا شوید «قسمت دوم»

به قسمت دوم آشنایی با سیستم های علم اعداد رسیدیم. در این قسمت به سراغ سیستم عددی کابالا و سیستم عددی فیثاغورسی میریم و به طور مفصل در مورد این دو سیستم عددی صحبت می کنیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

در بخش اول سیستم های علم اعداد در مورد تاریخچه این سیستم ها حرف زدیم و دیدیم که آن ها به سه دسته اصلی کلدانی، کابالا و فیثاغورسی تقسیم بندی می شوند. همچنین با سیستم کلدانی به طور مفصل آشنا شدیم. حال نوبت به بررسی عدد کابالا و فیثاغورسی رسیده است. در این مطلب به شما نحوه عملکرد این دو سیستم عددی را می آموزیم و با تفسیر عدد توسط هر سیستم آشنا می کنیم. این پست و قسمت اول آن دانش بسیار خوبی در مورد علم اعداد به شما ارائه خواهد کرد.

سیستم عددی کابالا: اعداد شناسی کابالا (به انگلیسی: Kabbalah Numerology) از فرهنگ عبری نشأت گرفته و از جمله سیستم های علم اعداد است که امروزه محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ، زیرا برخی از ستاره های بزرگ پاپ مانند بریتنی اسپیرز (Ritney Spears) و مدونا (Madonna) به آن علاقه داشتند. روش صحیح تلفظ این کلمه ′ Ka ba la است.

روش کار سیستم عددی کابالا

پیشینه اعداد کابالا: سیستم کابالا به طور گسترده ای در علوم معنوی عبری مورد استفاده قرار گرفت و بیشتر از الفبای عبری تشکیل شده است. ′ کابالا ′ به معنای  ‘کار فکری ′ است، نه تجربه عملی یا بدنی. سیستم کابالا مردم را به سمتی هدایت می کند که برای درک بینش واقعاً صادق باشند.

ابتدا بخوانید: با سیستم های علم اعداد آشنا شوید «قسمت اول»

سیستم های مختلف عددی با اطلاعات مختلف در مورد فرد کار می کنند. در مورد سیستم کابالا فقط به نام شخص نیاز خواهید داشت. به این دلیل محبوبیت آن در بین مردم کمتر است ، زیرا از نظر کارایی کمتر است. همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید، هر حرف از الفبا نماد یک مقدار خاص می باشد.

الفبای عبری پایه ای برای یافتن مقدار عددی هر حرف است. فقط معمول ترین اعداد معمولاً در نظر گرفته می شوند، زیرا کابالا بیش از 400 حرف دارد. هدف اصلی یافتن شماره مناسب کابالا برای هر شخص است.

چگونه شماره کابالا را پیدا کنیم

اگر می خواهید شماره کابالا خود را پیدا کنید به نام کوچک خود توجه کنید. سپس باید مقدار عددی نام خود را محاسبه کنید. اگر اسم دوم دارید، آن را در محاسبه وارد کنید. وقتی جمع کنید شما یک عدد دو رقمی خواهید داشت که باید بر 9 تقسیم شود. رقمی که بعد از کل عدد می رود باقیمانده نامیده می شود. سپس شما باید 1 را به باقیمانده خود اضافه کنید و این باعث می شود شماره کابالا شما باشد.

مثلا مقدار عددی اسم شما 42 است. اگر 42 را بر 9 تقسیم کنید، باقی مانده 6 خواهد بود. سپس 1 + 6 اضافه کنید و عدد کابالا شما 7 خواهد بود. وقتی باقیمانده شما 0 باشد، (در مواردی مانند 81 که عدد کامل است و باقیمانده نداریم) 1 به 0 اضافه کنید. عدد کابالا در این موارد 1 خواهد بود.

یک مثال عملی دیگر:

مثلا مقدار عددی Nahid ،27  می باشد. اگر 27 را بر 9 تقسیم کنیم. باقی مانده صفر خواهد شد. سپس صفر (باقی مانده) را با یک جمع می کنیم و عدد 1 به عنوان عدد کابالا به دست می آید.

شماره کابالا دارای انرژی یا ارتعاش شادی  خاصی است که با عدد خاصی هماهنگ است. این سیتم عددی هم همانند سایر سیستم های علم اعداد تفسیر خاص خود را برای عدد ها در نظر می گیرید. در سیستم عددی کلدانی دیدیم که تفسیر اعداد بین 0 تا 8 است چرا که بنیانگذاران آن معتقد بودند عدد 9 عددی مقدس است. اما کابالا سیستم عددی بین 1 تا 9 می باشد که در ادامه تفسیر هر عدد ذکر شده است.

معنی شماره کابالا

 1. عدد 1: پیشرفت (Progress)
 2. عدد 2: گسترش (Expansion)
 3. عدد 3: عشق (Love)
 4. عدد 4: کمبود بخت (Lack of fortune)
 5. عدد 5: آفرینش (Creation)
 6. عدد 6: نتیجه (Result)
 7. عدد 7: روح (Spirit)
 8. عدد 8: ضربه (Impulse)
 9. عدد 9: ثروت (Fortune)

چرا سیستم کابالا منحصر به فرد است؟ اگر شما آماتور یا تازه وارد در سیستم های علم اعداد هستید، کابالا ممکن است برای شما با بقیه سیستمها تفاوتی نداشته باشد. البته، به طور کلی Numerology فقط اعداد را محاسبه می کند. با این حال ، اختلافاتی در این محاسبات وجود دارد که ضروری هستند. کابالا فقط از نام فرد استفاده می کند، تاریخ تولد را نادیده می گیرد، در حالی که سیستم های دیگر حتی اگر نام را حذف می کنند، اما تاریخ را شامل می شوند.

مقدار هر عدد نیز از سیستم به سیستم دیگر تغییر می کند. اگرچه حرف B می تواند در سیستم های کابالا و کلدانی دارای همان مقدار باشد ، به این معنی نیست که حروف دیگر نیز با هم منطبق باشند. اعداد کابالا طیف عظیمی از اعداد را دارد.تقریباً 400 ترکیب مختلف مسیر زندگی دارد که با ارتعاشات خاصی مطابقت دارد. کار با این سیستم به برخی مهارت ها و زمان نیاز دارد. بیشتر متخصصان اعداد رایج ترین اعداد را شرح می دهند و از این طریق کار می کنند.

نتیجه گیری: اگر به نظر شما اعداد شناسی کابالا جالب است، همیشه محلی مناسب برای شماست. تأکید این سیستم بر صداقت و اخلاص فرد با خودش است ، تعادل درونی واجب است. اگر با دنیای درونی و بیرونی خود تعادل داشته باشید و احساس خودکفایی کنید، در بین سیستم های علم اعداد، حداکثر سود را از این سیستم خواهید گرفت.

سیستم عددی غربی یا سیستم عدد فیثاغورسی

در بین سیستم های علم اعداد سیستم عددی غربی یا فیثاغورس (به انگلیسی: Pythagorean or Western Numerology) یکی از محبوب ترین سیستم های امروزی است. بسیاری از متخصصان اعداد و ارقام می گویند که سیستم کلدانی دقیق ترین سیستم است، اما هنوز هم بسیاری از افراد ترجیح می دهند با فیثاغورس کار کنند، زیرا کار با آن آسان و قابل درک است. همچنین عملی کردن و مطالعه ی آن ساده است.

پدر این نوع اعداد شناسی فیثاغورس است – مرد فرزانه یونان باستان. وی در قرن 6 قبل از میلاد زندگی می کرد و به عنوان فیلسوف و ریاضیدان مشهور بود. این رویکرد به اعداد شناسی نوع شخصیت شما، بینش ها، آرزوها و انگیزه های شما را در طول زندگی شما نشان می دهد. با استفاده از این روش می توانید استعدادها، خصوصیات و مفاهیم ذاتی خود را دریابید. به همین دلیل است که ما باید نام کامل (اسم و فامیل) را با نام دوم در محاسبات بگنجانیم، همانطور که سیستم فیثاغورس انجام می دهد.

این سیستم از الفبای لاتین مدرن استفاده می کند. هر حرف از حروف الفبا دارای یک مقدار عددی متناسب از 1 تا 9 است. با این حال ، شماره 11 و شماره 22 کاهش نمی یابد، زیرا آنها شماره اصلی هستند. هنگامی که می خواهید نمودار عددی یا هر عدد دیگری را محاسبه کنید، لازم است که عدد حاصل را به یک رقمی تقلیل دهید تا ساده ترین حالت آن را بدست آورید. سیستم فیثاغورس فقط با یک رقمی کار می کند و همین موضوع باعث آسان بودن کار با این سیستم در بین سایر سیستم های علم اعداد می باشد.

انواع اعداد فیثاغورسی

انواع اعداد فیثاغورسیاین سیستم شامل 5 عدد بسیار مهم است. دو مورد با استفاده از تاریخ تولد و سه مورد – از طریق نام شما محاسبه می شود. در ادامه این 5 عدد معرفی شده اند:

 • شماره مسیر زندگی (Life Path number): مسیر زندگی شما و امکانات و چالش های انتظار شما را نشان می دهد.
 • شماره نام (Name Number): از قدرت نام شما می گوید.
 • شماره روح (The Soul Number): احساسات واقعی شما ، نگرانی ها و بخشی از شما که فقط شما به آن دسترسی دارید و شما را عمیقا را شاد می کند.
 • شماره شخصیت (Personality Number): اطلاعاتی در مورد تصویر شما و شهرت شما در نزد دیگران به شما میدهد.
 • شماره تولد (Birthday Number): آنچه را که به دیگران اجازه می دهید در مورد شما بدانند را نشان می دهد.

این 5 عدد به ما تصویری عمیق از شما می دهند. اما یک شماره ششم نیز وجود دارد به نام شماره نگرش (Attitude Number) که به ما نکته ای در مورد چگونگی بهبود شیوه زندگی و شاد بودن فرد می دهد. در پست های بعدی راجع به تفسیر و محاسبه بیشتر توضیح خواهیم داد.

انرژی مثبت و منفی سیستم فیثاغورس

اغلب اوقات مردم علاقه مند هستند بدانند که آیا آنها با برخی از افراد سازگار هستند یا نه. منظور از این افراد نه تنها روابط عاشقانه، بلکه کار، خانواده، اجتماع و دیگران نیز می باشد. سیستم فیثاغورس برای ارائه این اطلاعات و ارزیابی میزان هماهنگی در روابط فرد به اندازه کافی دقیق است.

اعداد در این سیستم همزمان معنی مثبت و منفی دارند. اگر به عنوان مثال شماره مسیر زندگی شما با تعداد شخص دیگر مطابقت دارد، به این معنی نیست که در روابط هماهنگی خواهید بود زیرا یا شما یا شخص دیگری می توانید نکات منفی شماره را نیز داشته باشید. حتی در مواردی که شماره مسیر زندگی در هر دو نفر هماهنگ باشد، باز هم ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. هر عدد دو جنبه دارد – مثبت و منفی.

اگر انتظار دارید فرد رفتار خاصی طبق ویژگی مسیر زندگی اش داشته باشد، ممکن است دیگر رفتار منفی او را از آن شماره دریافت نکنید. بنابراین این یک نکته برای شماست که اگر فقط دقیقا از شخصی انتظار ویژگی های خوب از شماره مسیر زندگی آن ها را دارید، این امر احتمال بروز ویژگی های منفی را کاهش می دهد. حتی می تواند به یک پیچ و تاب مهم در زندگی شما تبدیل شود. زمانی که می‌دانید با کسی سازگار هستید، زمان آن است که یک الگوی رفتار مناسبش را به او بدهید و تنها برای خود و شریک زندگی خود بهترین را داشته باشید.

به پایان مقاله جامع آشنایی با سیستم های علم اعداد رسیدیدم. در این مقاله سعی کردیم با زبانی ساده در مورد این سیستم، ویژگی های آن، تاریخچه و انواع آن صحبت کنیم. امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد و از این اطلاعات به درستی استفاده کنید. در آینده آموزش های بیشتری در مورد اعداد شناسی منتشر خواهیم کرد.